Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj? Ha valaki szül?...

Nagyon fáj? Ha valaki szül? Milyen érzés? Hogy fér ki egy kis lyukon egy nagy baba?!

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nagyon fáj. Persze lehet kérni érzéstelenítést, de ettől sokan idegenkednek. A kis lyuk szüléskor kitágul.
2012. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Azt mondják a "természetes" fájdalmak közül a szülés a legfájdalmasabb.
2012. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Igen,naggggggyyyon fáj! De ez édes fájás, a babácskáért van! A lyuk pedig kitágul és csodával határos módon kijön a gyerek! Én kétszer szültem simán és most augusztusban is simán szeretnék,bárhogy is fáj!
2012. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet behatárolni a fájdalmat... én férjemnek úgy próbáltam elmagyarázni, hogy emlékezzen vissza arra a fájdalomra ami a legjobban fájt eddig életében és ezt szorozza még fel egy kicsit. Bár mindenkinek más a fájdalomküszöbe, így erre nincs konkrét válasz.

Hidd el, simán kifér azon a kis lyukon!És megéri a fájdalmat átélni, mert mikor rád néz a babád az egy euforikus, semmihez sem hasonlítható érzés! Én vékony testalkatú vagyok és mégis sikerült megszülnöm egy 4140 g-os 61 cm-es tündérvirágot :)

2012. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó válaszoló gratulálok.Szép nagy baba.:)

Én 11 hkm vagyok,kicsit tartok a szüléstől de ennek ellenére nagyon várom.(első babánk)

biztos leírhatatlan érzés lesz egy ici-pici emberkének életet adni.Nézegettem szüléses dokumentum filmeket,és már attól elérzékenyültem.Szóval én nagyon várom,mert biztos semmihez sem fogható érzés még ha fájdalommal jár is.:)

2012. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Köszi, igen! Egészséget kívánok és gyors, könnyű szülést! Azt elmondhatom talán, ha már kint van, hirtelen megszűnik a fájdalom, de az egész külvilág is.

Én csak sírni bírtam és azt hajtogattam, h "ugye milyen gyönyörű?" :)

Néha még mostanában is visszagondolok erre így 3 hónappal később, mikor nézem ahogy alszik a kislányom és elérzékenyülök :) hát... ilyen ez :)

2012. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Most még jobban várom.:)
2012. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Hogy mennyire fáj? Nos, volt jó néhány elég durva sportsérülésem, bokaszalag szakadástól vállficam+törésen át könyökficamig és még sorolhatnám. Ezen alkalmakkor még csak nem is nagyon panaszkodtam, pedig pl. a könyökemet is minden érzéstelenítés nélkül húzták helyre.... Szüléskor bizony volt, hogy ordítottam a fájdalomtól, sőt, az első szülésemnél gyakorlatilag már nem voltam magamnál a végére, annyira szenvedtem. De azt is el kell mondanom, hogy megéri akárhányszor végigcsinálni és amint kibújtak a gyerekeim, olyan boldogság volt, amihez foghatót nem tudnék mondani. Nem véletlenül várom immár a harmadikat 4 éven belül... :-)))

Ja és totál jól kifér, vékony vagyok, viszonylag keskeny csípőjű és az első babám 3,8 a második kerek 4 kilóval született. :-)

2012. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
utána mennyi idő múlva szükül vissza a hüvely?mennyire lett más lent?
2012. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a fogfájás sokkal rosszabb. Szüléskor legalább van szünet.


Meg amúgyis... azt hiszik sokan, hogy a szülés több órás tömény fájdalom, pedig nagyon tévednek.

2012. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!