Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma vagyok 41hetes és 2napos!...

Ma vagyok 41hetes és 2napos! Ma már bent kellett volna maradnom a kórházban de saját felelősségre eljöttem, felelőtlen vagyok? ...

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvos mikor megvizsgált h a méhszájam 1000-es,vagyis nem alkalmas magzatvízvizsgálatra sem,sem arra h akár beindítsák a szülést.Ezért felvesz az osztályra,én rákérdeztem h ha nem akar megszületni meddig várnak még és aztm ondta h akár jöv.szerdáig is mert az a 42-dik hét,és ha addig minden rendben a babával akkor nem inditják be.

Én azt mondtam akkor h mivel szinte egésznap mozog a baba,meg a méhszáj is zárt vagyis jól érzi magát akkor nem fekszek be feleslegesen,mindennap megyek nst-re úgyis és ha hétfőig nem lesz semmi akkor már tényleg befekszek nehogy baj legyen.

Közben Keresztanyámmal beszéltem aki azt mondta h szerinte se feküdjek ott feleslegesen na meg ha bármi van 5perc alatt beérünk a kórházba úgyis.Sőt van itthon fonendoszkópom bármikor tudom hallgatni a szívhangot akár órákig is.

Erre a kórházban alákellett írnom 1papírt h elutasítom a felvételt-vagyis most én vagyok a köcsög és az nst-s nővér szerint mindenki lefog szarni ezek után,na meg nincs fogadott orvosom sem.Érdekes,hiába magyaráztam h nem az ellátást tagadom meg mert minden reggel bejövök h megnézze a méhszájat meg a magzatvizet ha kinyílik a méhszáj meg megcsinálok mindent csak minek fetrengjek ott feleslegesen!Erre azt mondta az nst-s csaj/aki tényleg csak jót akart/h hiába jövök be hétvégén,úgyis csak nst-t fognak csinálni amit aláíratnak az ügyeletessel-és az meg lefog szarni és nem vizsgál majd meg mert én elutasítottam az ellátást!!!Nem tudom nekik miért érdekük h napokig egyem a kajájukat meg foglaljam az ágyukat feleslegesen,mikor én ott lennék minden vizsgálaton,csak legyen már elég hétfőn bemennem!!!!

Mert legalább ha a méhszájam nyitva lenne,de semmi!

Szerintetek baj h csak hétfőn fekszek be ha addig nincs semmi?Na meg szombat vasárnap persze nst-re?


2008. ápr. 18. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Az en szemelyes velemenyem az, hogy azokbol, amit leirtal, helyesen cselekedtel.

Hogy miert hoborognek, miert ez a "le fognak szarni" stilusu szoveg (kismamanak ilyet mondani?! Ezeknek nem volt gyerekszobajuk, nover, es igy ijesztgetni?) Azt nem ertem.

Sok sikert!! :)

2008. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Szerintem jól döntöttél. Ha zárt a méhszáj és az orvosod szerint is várhattok jövő hét szerdáig, na és minden nap mész nst-re (itt a méhösszehúzódásokat is figyelik, nem? - még nem szültem, 14 hetes kismami vagyok), nem lehet gond. Írtad azt is, hogy rövid időn belül eljuttok a kórházba, ha valami gond lenne. Csak azért, mert saját felelősségre nem feküdtél be, az orvos nem büntethet azzal, hogy nem vizsgál meg. Neki is érdeke, hogy minden rendben legyen. Szóval, szerintem nem baj, ha csak hétfőn fekszel be. Könnyű szülést kívánok és jó egészséget.
2008. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Na figyi...jól tetted hogy ne maradtál bent.Az orvos csak azt nézi hogy mennyit kap utánnad a kórház.Utánnam (10 napig voltam bent)164 ezret termeltek be az államtól.Nem indokolt hogy bent legyél.Mozogj egy kicsit többet,meg szexeljetek egy jót.

Sok sikert.

2008. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Én a te helyedben egy másik kórházba mennék!!! Ott előállnék a fent leírtakkal és tudod mit, szerintem éppen emiatt másképpen állnának hozzád. Nagyon figyelnének Rád és a babára. Nagyon is jól döntöttél, főleg ezek után, amiket mondtak. Próbálj máshova menni.

És nem értem, miért nem tudják beindítani a szülést zárt méhszájjal...

2008. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sem baj,hogy nem maradtál bent.Hát,elég hülyék.Szülés után meg 2 napra kidobják az embert a kórházból.
2008. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt mondta a nővér h csak akkor tudnak indítani ha valamennyire nyitva van a méhszáj,mert így nem lehet és abból tuti császár lenne.Ráadásul nem szeretnék másik kórházba menni mert itt ez az egy ami 98óta roming-in,és voltam is a szülőszobát meg a csecsemős osztályt megnézni és gyönyörű meg tiszta meg minden.És a másik kórházunk meg nem babás-mamás ráadásul nem is szép és ott nem használnak a szülészeten epidurált mert az ottani főorvosnak az a szlogenje h szenvedj meg a gyerekedért.Emitt meg legalább minden van.És a nővér szerint ha megyek holnap nst-re ő utána elviszi aláíratni azt az ügyeleteshez-így mondta:Ő nem fog lejönni egy olyan kismamához csak úgy megvizsgálni aki elutasítja az ellátást,viszont ha befeküdnék akkor ugye mindennap van főorvosi nagyvizit és akkor megvizsgálnak de amúgy az ügyeletes tényleg leszar.És így hétvégén nem fogom tudni h nyílik e a méhszáj.Teljesen kiborítanak.Nem gondoltam h ennyire köcsögök,ráadásul azt mondta a nővér van aki 2hetet is itt fekszik mert nem akar kibújni a gyereke.Hát én nem fogok.

Ráadásul egész nap nézhetném a plafont a nem épp kellemes társasággal.Szerintetek miért nem akar már kibújni?Biztos nincs baja?Minden eredményem jó.

2008. ápr. 18. 14:40
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Mindeképpen jól tetted, hogy nem maradtál benn. Én három hetet töltöttem benn szülés előtt, de a mindennapi vizit nem vizsgálatot jelentett, hanem odaálltak az ágyam fölé, mosolyogtunk egymásra, néhány viccet elsütöttek, néha megkérdezték, hoyg érzem magam. Nst-t napi egyszer csináltak, és ennyi. Én akkor mág nem mertem hazajönni (a feltételek is mások voltak), de nem értettem, miért nem fekhetek otthon...
2008. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Én januárban szültem, befektettek szülés előtt 1 héttel, mert túlhordtam a babát, de így utólag tudom, hogy erélyesebbnek kellett volna lennem, hogy haza akarok menni, mert tök fölöslegesen voltam távol a családomtól, ami totál kikészített. Reggel le kellet adni vizeletet, csináltak egy ctg-t / nst /, és így tömören ennyi. Úgyhogy jól tetted, ha be tudsz menni minden nap, akkor minek néznéd ott a falat.
2008. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Itt van a kutya elasva!!!

Az ugyeletes dokinak derogal lemaszni megvizsgalni a nem bennt fekvo kismamat...

Oh, h mennyire rosszul vagyok ezektol...

Jol tetted, h nem maradtal bennt, en egy dolgot javasolok neked: legyel nyugodtan talpraesett, erelyes (a kulturalt korulmenyek kozott) es allj ki a magad igazaert, es azert, h ugy banjanak veled, ahogy kell.

A nagyim fel az orvosoktol, Istennek tartja oket, de haragtarto es itelkezo Istennek, sose mer szolni semmiert, es mindig rosszul bannak vele.

Ugyanez az orvos velem, akinek fellepese, hatarozott elkepzelese van arrol, h kell viselkednie egy orvsonak, aki megmondja kerek perec, mit akar, ugyanaz az orvos bokol es puszival koszon...

Allj ki magadert, es a babaert, es rangasd le az ugyeletest, neki AZ A DOLGA, H LEMENJEM MEGVIZSGALNI.

Szep szulest kivanok!!

2008. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,h így mellettem álltok.Nem gondoltam h igazat adtok nekem,mert azt hittem eddig h az mindig szent és sérthetetlen dolog amit az orvos mond.Remélem nem lesz semmi baj,mostmár csak azt nem tudom ha hétfőig semmi akkor hétfőn menyjek a táskámmal és mondjam h jöttem befeküdni,vagy mi?Hülyének fognak nézni,vagy majd leszarnak."jaj maga az aki hazament?"
2008. ápr. 18. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!