Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik egy szülés?...

Hogyan zajlik egy szülés? Elviselhetö látvány? Mert még nem tudom hogy apás szülés legyen vagy sem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elviselhető látvány. :D Nem úgy kell elképzelni, mint a filmekben, hogy sorra dőlnek ki az apukák... :D

Nálunk szerdán született az unokahúgom, és hát én esküdni mertem volna, hogy a sógorom a felénél ki fog jönni, de még a méhlepényt is megnézte.

Nálunk is két apás szülés volt, de a férjem a harmadikra is bejönne. :)

Szóval én szívből ajánlom az apás szülést, hiszen ez egy hatalmas élmény az apának is, amiből kár kihagyni. :)

2009. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy pár videó, ha érdekel. De persze, ha bent leszel a szülésnél, akkor a valószínűleg párod fejénél/ mögötte leszel, szóval nem így fogod látni a dolgokat. Sokak szerint egy életre szóló élmény - nekem sajnos még nem volt részem benne.

[link]

2009. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Apa annyit lát, amennyit akar. Ha akar, akkor csak a fejed mellett marad, és mást nem is fog látni.

Férjem is úgy jött be, hogy ő nem csinál semmit, csak fogja a fejem, ehhez képest mindent megnézett, mikor már kint volt a feje, mikor kibújt, elvágta a köldökzsinórt és meglesett szülés után-varrás előtt-pedig akkor nem lehettem szép látvány...

Mégis élete legszebb élménye volt, és te se foszd meg ettől párod. Ez egy csoda, amiben egyszser lehet részetek!

2009. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen tipus a férjed. Az enyém még tévében sem bírja az ilyesmit. Kórház- fóbiája van. Még az is nagy dolog volt, hogy a folyosón várakozott és szülés előtt és után benézett hozzám. Persze utána már inkább a picivel volt elfoglalva. De én nem is akartam apás szülést, pont emiatt. A második sem lesz az.

Amúgy én egészségügyis vagyok és még a munkahelyemre sem jött be soha. Egyébként sok apuka kiájul, valakit még a balesetire is vinni kellett, úgy beverte a fejét. De ha felkészül a látványra és tényleg akarja, akkor menjen be. Persze ha te is akarod.

2009. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Jól gondoltam, hogy egy kismama tette fel a kérdést? Vagy kispapa?

2009. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jártam szülésoktatásra, és nem tudom, nálatok mi a helyzet (én is féltem kicsit a férjemet), de mindenképp szeretném, ha bent lenne végig, mert tudom, az lelkileg (és testileg) rengeteget segít.

Az oktatáson elmondták, hogy ha valaki (lehet ez barátnő, mama, testvér, de ált. az életed párja) akit szeretsz, és akiben bízol Veled van, míg vajúdsz és szülsz (persze ennek a valakinek fel is kell készülnie - hogy tudja, mik a szülés részei, masszírozzon, fogja a kezed, téged megnyugtasson), szóval, ha ez a valaki veled van, az átlagosan 10(!) órát csökkentheti az egész folyamatot, és kisebb a fájdalomérzet is (nem tudom, ezt hogy mérték, talán megkérdezték a mamákat, hogy értékeljék egy tizes skálán).

Ez a valaki Veled van, aki az, aki gondoskodik rólad, amennyire tud, és segít, hogy ne stresszelj annyira, mert akkor a szervezeted adrenalint termel, ami lelassítja, akár leállítja a szülést, és megnehezíti a dolgokat.

Persze ez a Te döntésed, Ti döntésetek! De tény, hogy akárhány férfival beszéltem (és a szülésznő is ezt mondta), hogy ez volt életük legcsodálatosabb élménye :)

Mindenesetre bárhogy döntesz, a lényeg, hogy azt válaszd, ami neked a legjobb akkor és ott. Könnyű, egészséges szülést kívánok Neked, nektek!

2009. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is bent volt a szülésnél. Nem volt könnyű szülés sőt!!!! Szegénykém nem bírta könnyek nélkül nézni ahogy szenvedek, de semmi pénzért nem hagyott volna ott. Mondtam neki, hogy szaladjon ki a fényképezőgépért, de nem ment, nem akart ott hagyni egy pillanatra sem. Így sajnos nem lett megörökítve ahogy levágja a köldökzsinórt. Végig nézte ahogy kibújik a kislányunk, elvágta a köldökzsinórt, és még akkor is ott volt amikor a doki összevarrt. Teljesen más mint a filmeken, nincs annyi vér stb.

Szerintem végig tudják csinálni a kispapák is, és nekem nagyon sokat jelentett, hogy ott volt.


5 hós picilány anyukája

2009. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A látvány elviselhető, de a szülés menete nem a filmekhez hasonló gyakran, hogy 3 kiabál a nő és kint a gyerek tisztán, patyolatban... Ott bizony van magzatamáz, vér...de ez ne tántorítson el az apás szüléstől! Nálunk is bent volt a férjem, nagyon sok erőt adott; látta a szenvedésemet , látta hogy nem olyan egyszerű dolog ez a szülés. Nagyon figyelmesen nézte az eseményeket; de szülés után nem jött olyanokkal hogy "fúj, mennyi vér volt..." " és már vörösre szorítottad a kezemet néha"... hanem elfogadta, hogy ez ezzel jár és kész. A nőiessége meg nem veszik el a leendő anyukának, ez butaság. Nagyon nagy sebem volt, de a férjem jelenleg a gyermekágyas időszak végét várja nagy türelmetlenséggel. Azt hiszem ezzel sok mindent elárultam :)

2009. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülés más,de nem könnyű az biztos, viszont nálam sokat segített, hogy bent volt a párom.Volt, hogy rászóltam kicsit erősebben, de már az elején felkészítettem, hogy ha bunkó leszek véletlenül az a fájdalomtól van és nem direkt csinálom.Mondták, hogy hová álljon, mit csináljon, szegényt lesokkolta,de ki nem hagyta volna.
2009. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!