Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés magzatvízszivárgás...

Ha a szülés magzatvízszivárgással/foláyssal indul egyértelmű, hogy nehéz és hosszú szülés lesz?

Figyelt kérdés

A lányommal volt 2 db 10 perces fájásom, és utána elkezdett szivárogni a magzatvíz, 17 órát vajúdtam,kaptam oxit.....hát keméyn volt,mit modnjak.


Most 18 hetes kismama vagyok,és már pánikolok,hogy vajon ugyanolyan lesz-e??


A papíroma azt írták idő előtti burokrepedés és fájásgyengeség.


2012. márc. 30. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálam detto ez volt!

Elfolyt a víz, fájásgyengeség volt, nem tágultam, 2 oxytocinra indult csak be, na akkor aztán...!!!!

És még így is 16 óra volt. :(

Ne izgulj, minden szülés más és más!!!!!

Boldog babavárást!

2012. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű. Nekem hajnal 5-kor folyt el a magzatvíz, 1/2 7 körül kezdődtek a fájások és 9:05-kor már meg is született a lányom.
2012. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is magzatvíz-szivárgással indult hajnal 2-kor. Kb.fél3-3 körül kezdődtek a fájások, szinte szabályos 7 percesekkel. 4re értünk be a kórházba, 5:40-kor megszületett a babám. Nekem is idő előtti burokrepedés, és kaptam oxit is. Szóval ne aggódj. Remélem a második is ilyen gyors lesz szeptemberben:))
2012. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se egyértelmű! Nekem 20:30kor folyt el a magzatvíz és 01:15kor már a kezemben volt a lányom! Se oxit, se semmit nem kaptam! Szóval nyugi! Ráadásul azt mondják, h a második szülés könnyebb! Meg saját tapasztalatként azt tudom mondani, h nagyon sokat számít, h mennyire engeded el magad és nem görcsölsz rá a szülésre! Én nagyon laza voltam végig, szerintem ezért is ment ilyen gyorsan!

Ne pánikolj!!!!

Jó babavárást és könnyű szülést kívánok!

2012. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én még nem is hallottam ezt az összefüggést! A második babával hajnali fél kettőkor folyt el a magzatvíz, de fájás nem volt semmi, fél három körül kezdtem érezni, gyenge mensi-szerű fájdalmat, de egyből kb. 3 percenként. Aztán egyre erősödött a fájdalom, 5 előtt ért be a dokim, addigra már kb. percesek voltak és elég durvák a fájdalmak, az epidurálhoz már túl késő volt, 6:15-re megszületett a több, mint 4 kilós baba.

Kívánom, hogy neked is ilyen gyorsan menjen majd! :)

2012. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyire jól reagálsz az oxitocinra.

Nekem elfolyt a magzatvíz, de nem voltak fájásaim, szóval én is kaptam oxitocint. Én 2 órát vajúdtam, de igen durva volt. Szerintem ezt már nem lehet fokozni. Nem tudom, hogy 17 óráig hogy bírtam volna, a végén már így sem nagyon voltam magamnál.

De ne aggódj, nem törvényszerű, hogy a második szülésed is így indul. Nekem simán indult magától, és az elsőhöz képest szinte fájdalommentes volt.

2012. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogy:) 6 óra alatt megszületett a fiam a magzatvíz elfolyástól számolva. Fájásokat igaz oxival kellett felturbózni, és így "csak" 2 órát fájt.
2012. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a magzatvíz álmomba folyt el,és 1,5 óra múlva már meg is született a lánykám :)
2012. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Első gyermekemmel 18 órát vajúdtam, ugyan úgy mint Te. Elfolyt a magzatvíz és oxival erősítették a fájásokat. Nekem is ez volt a papíromon. Most szültem a másodikat 10 nappal ez előtt és csodálatos szülésem volt. Magától indultak a fájások, elkezdtem szépen tágulni. Három ujjnyinál burkot repesztett a doki és utána egy kis vajúdás kádban, majd megszületett a 3,8 kg-os babucim. Egy fájásom sem volt olyan, mint az oxival erősített. Még a végén se, pedig az már azért nagyon fájt. Szóval én kívánok neked másodikra, olyan csodálatosan, mint az enyém volt. 2 éves 5 hónapos és 10 napos kisfiúk anyukája
2012. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos mind a 4 szülésem (az ikerszülés is) így zajlott. Magzatvízelfolyás vagy szivárgás, kórházban várakozás a fájások beindulására ---majd több óra eredménytelen fetrengés után oxí bekötése (3 vagy 4 dag infúzió mindig kellett...)

Nsgyon erős fájások szinte azonnal, de lassú tágulás (betonkemény méhszáj)

15 óra, 12 óra, 10 óra, 16 óra a magzatvíz elfolyástól számítva (első volt az ikerszülés)

Én mindegyiket sikernek éltem meg, mert egyedül császárt nem akartam és az végülis összejött....

2012. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!