Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elkezdődik a vajúdás, az...

Ha elkezdődik a vajúdás, az egyes fájások milyen hosszú ideig tartanak?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy azt kell figyelni, hogy sűrűsödjenek, rendszereződjenek, de egy fájás maga mennyi időn át tart? Két fájás közt csak gyengül a fájdalom vagy "nyugi" van?

39 hetes vagyok, 2 napja már 2 cm-re volt nyitva méhszáj (a méhnyak már 5 hete 1 cm volt csak), nyákdugó is elment, de nekem eddig szerintem semmi josló vagy ilyesmi fájdalmam nem volt. Néha este nagyon görcsöl és fáj a hasam, arra ébredek, de az non-stop tart (fél óra-órák), nem pedig több pici szakaszból.

Bocs a hülye kérdésért, de valahogy nekem ez még mindig nem tiszta, nem igazán tudom mit várjak.


2011. dec. 10. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinek meddig, ez változó. Általában néhány percig fáj jobban, aztán sem múlik, csak csillapodik. Ezek rendszerességét kell mérni, amikor élesben vagy.
2011. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy fájás kb 1 percig tart, de ez változik a fájás eröségétöl.


nekem kb 5 percesekkel kezdödött, majd 3 perces lett nagyon gyorsan, és kb 1 percig tartott, és nagyon erös volt.


de mindenkinek más, ahogy mindenki máshogy éli meg a fájdalmat.


én teljesen kivoltam és könyörögtem az epidurálisért, de elötte adtak seggbe sima fájdalomcsillapítot, ami annyira hatott, mire a doki oda ért már nem is kellett epidurális.

2011. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Onnan tudod, hogy nem jóslóid vannak, hogy teljesen mindegy milyen időközönként jönnek a fájások, de nem maradnak abba és ha mész, leülsz, mozogsz nem múlnak. Én is figyeltem, hogy , hány percenként jönnek? és össze vissza, 5-3-8 percenként jöttek ,kb. fél percig tartottak. És mégis, az már a vajúdás volt. A hosszú fájdalom, ami megszűnik, még jósló, de abból lesz majd az "igazi" fájás. Nekem is így indult, napokig mensi-szerű görcs, aztán egyszer csak nem erős, de időközönként visszatérő görcseim voltak.
2011. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 36 hétre szültem a kislányomat,azt hitte jóslófájásaim vannak.Mértem az időt és 5 percenként jött,mégse hittem h ez már az:) Aztán elment a magzatvíz és mentünk szülni:)Nekem csodálatos érzés volt:)
2011. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!