Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetes kismami vagyok, azt...

34 hetes kismami vagyok, azt hallottam, hogy a vajúdás 6-tól akkár 12 vagy még több óráig is eltarthat. A kitolási szak is órákig tart vagy az nem olyan hosszú? Tudom, hogy ez is mindenkinél változó de kb. mennyi időben?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából alkati kérdés. Első babánál nem ritka a 12 órás vajudás, maga a kitolási szak az olyan fél óra lehet.

Én az első fiammal 7 órát vajudtam ( oxitocinos infúzió mellett )35 perc alatt születettt meg, a második fiammal 4 órát vajudtam ( spontán )és 10 perc alatt megszületett.

2008. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó. Van ismerősöm, aki első babával 38(!) órát vajúdott, én 7-et. A kitolási szak nekem kb. 1 óra lehetett, de hallottam hosszabbról is, ez sok mindentől függ. Rövidebb is lehet. Még ugyanannál a nőnél is nagyon különbözőek a szülések, ha többször szül, szóval nem lehet tudni előre.
2008. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első gyermekem indított volt 2,5 óra vajúdás után kb.30 perc kitolási szakasz.A kicsi fiam most 12 hetes ő 4,5 óra vajúdás után 15 perc alatt megvolt, nekem is mint az előző válaszolónak a másodikat már nem kellett indítani.
2008. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 órát vajúdtam, a kitolás kb. fél óra és egy óra között volt, majd egy órán keresztül varrtak mert kívül belül szétszakadtam. Nagyon nagy fájdalmaim voltak de semmiféle érzéstelenítőt nem kértem. És ha mégegyszer átélhetném akkor is így szülnkék, mert lehet, hogy iszonyú fájdalom, de mindent megér az élmény és a kisbabád amikor azonnal megfoghatod! Akkor mindent elfelejtesz és semmi sem számít csak a babucika. Gyors és fájdalommentes szülést és csodálatos, egészséges kisbabát kívánok neked. 3 hónapos kislány anyukája.
2008. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors ls kielégitő válaszokat! Tudom, hogy buta kérdés volt de mindenhol csak a vajúdáshoz meg a lepény megszüléséhez irnak időpontot a kitolási szakaszhoz nem és engem ez is érdekel, hogy mire számítsak. Mégeszer köszönöm!
2008. júl. 24. 22:08
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


7 hetes kisfiammal első szülőként 27 órát vajúdtam, 16-ot fájdalomcsillapítás nélkül, a maradékot epidurális érzéstelenítéssel. Persze ez az átlagot tekintve extrém hosszú (azért alakult így, mert a Törpe feje kicsit megbicsakolva ékelődött be); nekem azt mondta a nődokim, hogy egy első szülés átlagosan 16 óra.

A kitolás kb. háromnegyed - egy órát tartott.


Szép és könnyű szülést neked, és ha adhatok egy tanácsot, nyugodtan kérj fájdalomcsillapítást, gátmetszést vagy aminek szükségét érzed, a lényeg, hogy neked és a babádnak a legjobb legyen :)

2008. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!


1 hete szültem, a vajudás 10 óra volt, a kitolási szak kb. 30 perc. első gyermekem, a kitolási szak után nekem a méhlepény rá kb 5 percre lett meg,ugyanolyan fájással mint a kitolási.

nem mondom hogy nem fog fájni,mer én közben a falat le tudtam volna kaparni. alterbativ szülöszobában vajudtam és szültem, ha lehetőséged van rá,ilyen helyen szülj te is. fájáskor ha tudsz zuhanyozz,meleg vizet a derekadra irényitsd, a labdára jó nagy terpeszbe ülj, dőlj előre, és fogozkodj meg valamiben,én az ágy karimájában kapaszkodtam. rengeteget segit még ha közben a párod masszorozza a derekad. a kötélen meg ugy tudsz, hogy fájáskor belekapaszkodsz és előre dőlsz kinyomva magad. lényeges még a légzés, nagy levegő,bent tart és lassan kienged. kitolásinál meg nagy levegő, lassan kfújj a levegő, közben a fejed előre,szemed becsukni, és koncentrálj a kitolásra,olyan lesz,mintha "kakilnál szoruláskor"ilyenkor jó ha a párod fogja a fejed,és előre nyomja. jaa, és ne beszélj,kiabálj közben.

2008. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok és egyáltalán nem kérdeztél butaságot. Az előttem szóló mindent leírt ami fontos én is így szültem, bár nekem a lepényt a doki "kinyomta" ami egyáltalán nem fájt, inkább csodálatos megkönnyebbülés volt. A szembecsukás az nagyon nagyon fontos, én csak 1x felejtettem nyitva, a dokim azonnal szólt is és mégis nagyon bevérzett a szemem. A légzés is nagyon fontos csináld úgy ahogy előttem leírták és akkor nem lesz gond!
2008. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak azért jó példák is! Sőt nagyon jó és könnyű szülések. Az első gyermekem nehezebben született, mert nem voltak fájásaim és nem tudtam mikor kell nyomni.

A másodiknál szintén nem voltak fájásaim, pedig teljesen kitágultam. Kaptam egy fájáserősítő injekciót, amitől jöttek a fájások. Na nem túl sok. összesen három, majd rögtön jött a tolófájás. A harmadikra megszületett a lányom. Ez így összesen 20!! perc volt. Tehát az összes fájdalom 20 percig tartott!! Azután kb. 1 órát szopott az újszülött kislányom. Szóval én ilyen szülést kívánok neked! Mert ilyen is van. Sok boldogságot!

2008. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2008. júl. 25. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!