Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetes kismami vagyok, azt...

34 hetes kismami vagyok, azt hallottam, hogy a vajúdás 6-tól akkár 12 vagy még több óráig is eltarthat. A kitolási szak is órákig tart vagy az nem olyan hosszú? Tudom, hogy ez is mindenkinél változó de kb. mennyi időben?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért írok, hogy gyors szülésre is legyen példa. Első szülésemnél bent voltam akórházba 9 körül felküldtek a szülőszobára, 11-kor még vígan beszélgettem a párommal, délbe még a vérnyomásomat mérték enyhe fájások mellett. 12után 10 perccel jött a szülésznő, hogy miért hallja a hangomat még nem tarthatunk ott, de azért megvizsgál már látta a fiam fejét, fél egykor már üvöltött is. Második szülésemnél hajnal 4-kor keltem, hogy elment a magzatvíz fél 5 körül ért hozzánk a mentő 2 perces kibírható fájásokkal indultunk. 6 óra 5-kor kezdődtek a tolófájások 6 óra 15-kor már sírt a kisfiam. A méhlepényt nekem mind a kétszer a doki nyomta ki pár percel később. Könnyű szülépst kívánok.
2008. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a te törörténeted!
2008. júl. 25. 10:14
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én reggel fél hétkor éreztem az első fájást, 10-kor már a kórházban voltam, fent a szülőágyon és délután 3-ra lett meg a kisfiam. A kitolási szak nekem másfél óra (!) volt, mert beleakadt a köldökzsinórba, és a válla is elakadt egy kicsit, de kipiszkálták :) A vajúdás nem volt olyan borzasztó, csak inkább az benne a rossz, hogy nem tudsz csinálni semmit, a kitolás eléggé fájdalmas volt nekem, de szerencsére már túl vagyok rajta.
2008. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb.20perces volt.
2008. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányom most 16 éves, este 8 körül értünk a kórházba, 9.20-ra meg is volt. Kb. 1 órát vajúdtam, az borzasztó volt, aztán pik-pakk megszületett, mint ahogyan más is irta "egy nagy wc-zés" érzése. És minden fájdalom elmúlik, hatalmas boldogság:). Másnap reggel elájultam, annyira éhes, szomjas voltam. Most viszek enni inni:)
2008. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapja született a kisfiam,első baba.Éjfélkor elfolyt a magzatvizem,1-kor mentem be a szülőszobára 3-perces fájásokkal.Fél ötkor jöttek az első tolófájások,de csak fél 6-kor kezdhettem el nyomni,a kisfiam 6 óra 10-kor született meg.Azt az egy órát,amíg vissza kellett tartanom a babát,azt nem kívánom senkinek.
2008. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem 9 óra volt a magzatvíz elfolyásától a felsírásig, első babám. Mivel nehezen tágultam, infúzióztak és alig vártam a kitolást, az utolsó félórában már erős tolófájásaim voltak, végül attól kezdve, hogy már nyomhattam, 8 perc volt. Szerintem a lényeg, hogy hang nélkül, csukott szemmel, haspréssel és "pisilősen" nyomj, szóval ne úgy, mintha kakilnál, ezek picit más izmok. Igy talán elkerülöd az aranyeret is.
2008. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!