Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás a szülőszobában...

A vajúdás a szülőszobában történik? Kb mennyi idő? Vajúdás alatt ki lehet menni Wc-re? A kitolási idő milyen hosszú? És ha nekem akkor kell wc-re mennem akkor mi van?

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, ott végig a szülőszobában voltam, bár lehet, hogy van olyan kórház, ahol nem így van. De szerintem teljesen mindegy. Az, hogy mennyi ideig tart, az nagyon változó. Én mindkét lányomat kb. 5 óra alatt szültem meg, de pl. a nővérem 2 napig vajúdott.

Vajúdás alatt persze, hogy ki lehet menni wc-re, sőt gyakran megkérnek, hogy ha úgy érzed, hogy nem is kell, akkor is menjél ki, mert az gyorsítja a szülést. Nekem volt, hogy nem kellett pisilnem, erre megkatétereztek. vááá

A kitolás szintén egyéntől függ. Nekem az első kb. 40 perc volt, farfekvéssel, a második fejjel előre jött, az kb. 15 perc volt (legalábbis amennyire emlékszem)

Kitolás alatt nemigen kell wc-re menned, mivel valószínűleg előtte kapsz beöntést, a pisit meg az előbb leírtam, hogy hogy működik. Bár, amikor jön a kitolási szakasz, azt pont arról lehet felismerni, hogy úgy érzi a nő, mintha azonnal ki kellene mennie, de az igazából csak a baba.

2008. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem ott vajúdni nem csak a szülőszobában lehetett. Nyugodtan sétálhattam a folyóson, ha pihenni szerettem volna egy kicsit akkor bementem a szülőszobába. Ott leülhettem, vagy le is feküdhettem volna. Én 8-kor mentem be este és éjfél előtt feküdtem csak a szülőágyra amikor burkot repesztettek, addig sétáltam, illetve kaptam közben beöntés akkor a budin ültem, utána lezuhanyoztam.

Burokrepesztés után pedig már nem kellhettem fel, mert nem sokra rá éjfél után pár perccel megszületett a lányom.

Én ittam közben így nem kellett katéterezni, mert spontán volt vizeletem szülés után, és infusiót sem kaptam.

Kitolási idő alatt nem kell wc-re menned, csak úgy érzed, hogy majd be tojsz, de ezek a tolófájások. Nekem kb 10-15 perc volt. Ez fáj a legjobban, de már alig várja az ember, mert tudod, hogy nemsoká a kezedben tarthatod a babád.

Mindenkinél más és más az idő. Vannak szerencsésebbek akik hamar megszülnek és van bizony aki sokáig szenved. De ne izgulj el fogod felejteni az egészet és csak a szépre fogsz emlékezni.

7 hetes kislány anyukája

2008. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És még valami (az első vagyok): Nekem személy szerint az az első babánál a tolófájások egyáltalán nem fájtak, de tényleg, csak néztem, ahogy a hasam mozog le-fel, és csodálkoztam, hogy nem fáj. Viszont ahogy a baba kijött, az nagyon-nagyon fájt. A másodiknál a tolófájásokat is megéreztem, bár hírül sem fájt annyira, mint a vajúdás, de a baba megszületése nem volt olyan fájdalmas, mint az elsőnél. Úgy tudom, a legtöbb nőnél a kitolási szakasz már megkönnyebbülést jelent.
2008. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a sima kórházi ágyon vajúdtam, és nagy nehezen, mikor már majdnem összeestem a wc-én beöntés után majdnem fél órával akkor engedtek be a szülőszobába:(! Kórház válogatja, ki hogy szülhet és vajúdhat:)

Nekem péntek reggel kezdődött a tágulás amikor bementem a kórházba, mert véreztem is, akkor még csak 1 ujjnyira voltam kiengedtek! Szombatra visszarendeltek kontrollra, de akkor is haza küldtek! Vasárnap fél négy fele, mentem vissza 5 percesekkel, és nagy nehezen fél hatkor ténylegesen elhitték hogy nem csak bebeszélem magamnak a dolgokat és befektettek! Éjfélkor elfolyt a magzatvíz és 2:20 percre megszületett a lányom!

Nem érzed a kitolási időszakban, hogy wc-re kell menned, mert a szülésznő, azt fogja mondani, hogy amikor fájásod van csinálj úgy mintha kakilnál és akkor nem csak a baba jön, hanem minden ami még bent volt, nem szégyen az!

Remélem tudtam segíteni!

3 hónapos kislány anyukája

2008. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia


én alternativ szobában szültem,igy nem kaptam beöntést sem,volt zuhanyzós wc-je, oda járkálhattam wc-re,én elég sokszor mentem pisilni,mert nekem engedték h igyak,kb 1.1,5liter vizet meg is ittam...nekem maga a vajudás 10 óra volt..vajudás alatt azt csinálhattam amit akartam, párom is bent volt, sétáltunk, labdán üldögéltem,mindent kiprobáltam még amivel fel volt szerelve a szoba,,,kitolási rész,kb 15-20 perc volt,de hozzá teszem,én akkor már 36 órája fent voltam,és naon fáradt voltam...szülés után 2 órát még feküdnöd kell,nem kelhetsz fel..mikor a kitolási rész volt, olyan érzésem volt, h nagy wc-re kell mennem, amit közöltem is a dokival,h nekem kakilnom kell,de ő csak nevetett és azt mondta akkor nyomjon,persze nem wc-nem kellett,hanem a babóca jött...ja és mikor még a szülöcsatornába van,de már a lábad között a baba feje naon fog fesziteni,fájdalmas lesz, de legalább hamarabb kinyomod onnan:-))


könnyű és gyors szülést

2008. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!