Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Orvos fogadással kapcsolatos...

Orvos fogadással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Terhesgondozásra mindig ugyanahhoz a dokihoz járok, néhány alkalommal ezelőtt megkérdeztem, vállal-e szülésnél is. Akkor sem kaptam egyértelmű választ és azóta is mindig csak általánosságban beszél. Szerintetek kérdezzek rá megint vagy hagyjam a témát? Már csak amiatt, hogy ha ugye bejön, akkor nyilván nagyon hálásnak kell lennem, ha meg az ügyeletesre bízom magam, akkor nem feltétlenül muszáj, csak ha tényleg minden oké volt. Ha meg esetleg nem ő van ott a szülésnél, akkor utána mennyire kellemetlen a kontrollra hozzá menni, mit gondoltok?
2012. febr. 20. 09:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit erről az új szabályról.


Én is pozitív plda leszek az sztk-s terhesgondozásra. Ugyanazok az orvosok vannak az sztk-ban, akik a kórházban a szüléseket levezetik. Egyikhez sem jártam magánrendelésre, így azt nem tudom, hogy ott mennyivel nyújtanak többet, mint az sztk-s rendelésen. Most már új rendszer van, kötelező telefonon bejelentkezni (a sürgős nőgyógyászati panaszokkal érkezőket ellátják bejelentett időpont nélkül is) az sztk-s rendelésre, de a 2 évvel ezelőtti terhességem alatt is úgy volt, hogy a terhesgondozásra érkezőkkel már az előző kontroll alkalmával új időpontot beszéltek meg, így nem kellett sosem várakozni, mert időpontra mentem akkor is. Most is így van, csak most már telefonon kell előjegyeztetnie magát az embernek. Így nincs várakozás. Az sztk-s orvosokkal jó a tapasztalatom, nem 5 percig tart a vizsgálat, hanem amíg szükséges. Nem kell minden kontrollnak fél órát tartani, nem beszélgetünk, mint mondjuk egy magándokinál. Ha nincs panasz, akkor ellenőrzi a magzatot, kikérdez, hogy van-e valami panaszom, ha van lelet, amit ellenőriznie kell, akkor megnézi, normál értéktől való eltérésnél megmondja, hogy mit kell csinálni, ha valahova be kell utalnia, akkor beutal. Egyszóval nagyon alapos.

Lehet, hogy ez csak az ahova én járok és csak szerencsém van.

2012. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja, és nekem meg olyan fordult elő még az első terhesség elején, hogy este 1/2 8-ra kaptam időpontot a magándokihoz, akihez már egy ideje jártam, másfél órát várakoztunk a párommal, mire sorra kerültem, mert csúszásban volt a doktornő (nem első alkalom volt, és bárkivel megtörténhet, de elég rossz volt emiatt 10e Ft-ot ott hagyni, mikor elvileg magánrendelésre megyek). Alig tudott időpontot adni a doktornőhöz az asszisztense, amikor vérzésem volt a terhesség első harmadában. Ezzel szemben az sztk-ban délelőtt és délután is van rendelés, akármikor odamehetek, ha panaszom van.


Szóval nekem pont az sztk jött be a magándoki után.

2012. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Én sem találtam semmit ezzel a rendelettel kapcsolatban...

Ha már szóba hoztátok, az első babámmal én is egy kisebb vagyont otthagytam egy magánrendelésen a nagy semmire!

Még arra se voltak képesek, hogy vérnyomást mérjenek meg vizeletet ellenőrizzenek, majd a doki megkérdezte a 37. hetemen, hogy ugyan kinél fogok szülni, mert ő bizony külföldön lesz. Na ebben a pillanatban bántam meg teljesen, hogy egyáltalán betettem oda a lábam. Nyilván ő is jól tudta, hogy a vége előtt 1 nappal már senki nem vállal...

Komolyan mondom, már a hátam közepére se kívánom ezt az egészet. Olyan már ez az egész terhesség-szülés-orvos-kórház-stb témakör, mint vmi nagyon rossz vicc. Minden csak úgy lóg a levegőbe, semmi nincs szabályozva rendesen, ki vagyok borulva :(.

2012. febr. 20. 12:33
 14/17 anonim ***** válasza:

Jogszabályról nem hallottam. Sopronban a helyi kórházban lesznek letiltva az orvosok. Ezt csak onnan tudom, hogy pár nappal ezelőtt egy kismama tette fel a kérdést, hogy mit szólnak hozzá a soproni kismamák, hogy márciustól az ottani kórházban nem lehet orvost fogadni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Csak így tudtam belinkelni.

2012. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Vérnyomást, vizeletet egy doki sem néz, az a védőnő dolga.
2012. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is pozitív példa leszek. Nekem első babámnál volt fogadott orvosom, már a terhesség 6. hetétől hozzá jártam magánrendelésre, és nem bántam meg. Időpontra mentem , 1 alkalmat leszámítva 2 percnél többet nem kellett soha várakoznom. Ne kellett szabit kivennem a terhesgondozás miatt, mert munka után este volt a rendelés, tehát nekem teljesen ideális volt. Szülésnél is csak pozitív tapasztalatom van róla, ott volt velem, tette a dolgát. Én a második babámmal is biztosan hozzá fogok járni.

Amúgy meg igaz, hogy a munkájáért megkapja a fizetését, de a "hálapénzt" azért kapja, mert kb a 37. héttől a 42. hétig készenlétbe áll(nem utazik el más városba, külföldre, stb.), hogy bármikor hívod tudjon menni szülni, legyen az éjszaka, hajnalban, hétvégén, karácsonykor, stb. Ezért szerintem megérdemli a hálapénzt.

2012. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nos, nekem most a dokinál nézik a vizeletet, vérnyomást, meg első körben a védőnő is hiányolta. Megtette ő, nem volt gond. Csak úgy látszik ez sem egységes.

Nem akarok megbántani senkit, de nem egészen azért tettem fel a kérdést, hogy ki mennyire volt elégedett a fogadott orvosával. Örülök, hogy olvasok pozitív példákat is persze :).

2012. febr. 20. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!