Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Orvos fogadással kapcsolatos...

Orvos fogadással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Terhesgondozásra mindig ugyanahhoz a dokihoz járok, néhány alkalommal ezelőtt megkérdeztem, vállal-e szülésnél is. Akkor sem kaptam egyértelmű választ és azóta is mindig csak általánosságban beszél. Szerintetek kérdezzek rá megint vagy hagyjam a témát? Már csak amiatt, hogy ha ugye bejön, akkor nyilván nagyon hálásnak kell lennem, ha meg az ügyeletesre bízom magam, akkor nem feltétlenül muszáj, csak ha tényleg minden oké volt. Ha meg esetleg nem ő van ott a szülésnél, akkor utána mennyire kellemetlen a kontrollra hozzá menni, mit gondoltok?
2012. febr. 20. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Itt olvastam a gyakorin, hogy márciustól nem lehet majd orvost fogadni, mert hoztak rá valamilyen jogszabályt. Azt gondolom, hogy a doki ezért tért ki a válasz alól, de nem tudom, utána kéne nézni ennek a rendeletnek.
2012. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Szia, én 20 hkm vagyok, nem értem a kérdést, ezek szerint az SZTK-ba jársz, és nem magánrendelésre? Mert akkor az a baj, az SZTK-ban nem fog összeget mondani, nem teheti, érted??? Ha meg magánrendelésre jársz, akkor más a helyzet.
2012. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erről az új rendeletről nem hallottam, de meg is próbálok utána járni.

Úgy járok egyébként az sztk-ba, hogy egy ismerősünk kollegája az orvos, de még ő (az ugyanott dolgozó ismerős) sem tud (vagy akar ugye...) ebben semmit mondani. Értem én őket abszolút, csak így kicsit elveszettnek érzem magam.

2012. febr. 20. 09:15
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Megint a 20hkm, nekem direkt nincs orvosom (1-2 hetente visszarángat valamiért felesleges a rendelésre, minden alkalommal pénzt kér, plusz a szülés végére esik be, és azért a rövid időért nagyon sok pénzt kér) viszont szülésznőt mindenképpen érdemes fogadni, mert 1., olcsóbb 2., ő végig ott van veled az elejétől, masszíroz, stb 3., nem kell csak ezt fizetni, előtte nem kell hozzá járni, stb.
2012. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
már megint a 20hkm, nézd meg a kórházad honlapját, hogy mikor van nyilt nap a szülészeten, vagy ingyenes terhestorna, (mindenütt vannak ilyenek) és akkor bemehetsz, és megismerheted a szülőszobákat, a nővéreket, ki a szimpatikus, ki nem, és úgy könnyebb a döntés, szülésznők is elmondják, hogy nekik mi a dolguk, ilyesmi sokat segít a döntésben
2012. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, abban a kórházban, ahol én szültem, nem lehet külön szülésznőt fogadni, csak orvost ÉS szülésznőt.
2012. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, amiről te írsz, az szintén csak akkor áll, ha magánorvoshoz jársz, és az a doki ott rendel - tb alapon természetesen - ahol szülni szeretnél.Én is próbáltam csak úgy "beesni" az utcáról, amíg nem volt magánorvosom, szóba se álltak velem, az első kérdésük az volt, hogy ki az orvosom ( nem tették direkt hozzá, hogy "fogadott" elvégre sztkról van szó, de ez volt a lényege ), mondom, hogy egyenlőre senki, de ott az ő intézményükben szeretnék keresni egy szülész-nőgyógyászt, erre ilyet szólnak: ez nem lehetséges, ez nem kívánságműsor ( jah, ilyenkor pénz nélkül nem...), ha megyek rendelésre, vagy akár szülni, akkor az fogad akár terhesgondozáson, akár magán a szülésen, aki épp ott van rendelési időben.De a hab a tortán most következik: ha ez nekem így nem jó, nézzek utána a neten, hogy magánúton ki rendel, és ott magánrendelés keretén belül beszéljem meg vele, hogy vállalja-e a szülést?Igen, persze, ártatlan javaslatnak hangzik, de ezzel ők egyébként hatalmas etikai vétséget követtek el, amiért simán fel lehetne nyomni őket, mert ilyen infot nem adhatnak ki, mert ez már egy évvel ezelőtt is jogszabályellenes volt, mint maga a fogadott orvos szisztéma, én örülnék a legjobban, ha tényleg törvény is tiltaná a dolgot, mert teljesen ILLEGÁLIS, etikailag is ledegradáló, mert tulképp fekete pénzhez juttatod hozzá azt az orvost, aki egyébként már egyszer kap azért fizetést, hogy ellássa a dolgát.Más persze a magánrendelés, csak ami itt kishazánkban borzalmasan középkori állapotokat mutat az a tény, hogy a mai napig közkórházakban oldják meg a szülés kérdését, a fizetős szülést is, ami hangsúlyozom : illegális és diszkriminatív rendszer is egyben, hiszen előjogokat kap az, aki FIZET és hátrányt szenved az, aki nem.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: fogadhatsz te magánúton dokit, de semmi biztosíték nincs rá, hogy ő ténylegesen is ott lesz a szülésednél, nekem volt fogadott dokim, be se jött a szülésem napján, az ismerősöm szerint azért, mert nem adtunk neki előleget.Az SZTK-s dokim nekem is kitért amúgy a válaszadás alól, ugyanígy jártam, mint te, mégis korrektebb sok szempontból, mint ez a bizonyos ex-magánorvosom.Az eset után elintézte egy röpke elnézést-tel.Hát, köszönöm.Remélem minél előbb meghozzák ezt a bizonyos jogszabályt.

2012. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, arról a kórházról írtam, ahova körzet szerint tartozom. Sztk-ba jártam terhesgondozásra, az azt végző orvos megkérdezte, hogy fogadok-e orvost, akarom-e, hogy ő ott legyen a szülésnél. Nemet mondtam. Más kórházakban működik, hogy orvost nem, de szülésznőt fogadsz fel, meg tudod őket keresni a kórház által szervezett szülésfelkészítő tanfolyam előadásain. Ebben a kórházban nem lehet külön szülésznőt felfogadni, csak ha fogadott orvosod is van (aki lehet az sztk-s orvos is).
2012. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én pozitív példa leszek!

Az én dokim szinte az elejétől bent volt velem, pedig nem adtam előleget.

Én nagyon nem szeretem az sztk-s dolgokat. Egyszer keveredésből a védőnő végig váratta velem a terhesgondozást. 3 órát ültem ott és még csak be sem hívtak. Akkor közöltem,hogy bocs, de nekem munkahelyem van, ezt nem engedhetem meg.

Szóval én inkább fizettem, de legalább akkor mentem,amikor én akartam, 20 percnél többet sosem kellett várnom és nem 5 perc után lökött ki a doki az ajtón, hanem minden vizsgálatom legalább fél óra volt!

Szerintem még egyszer kérdezz rá határozottan,hogy vállal-e. Ha kitérő választ ad, akkor keress mást!

2012. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi ez az új jogszabály? Tud erről valaki valamit?
2012. febr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!