Lehet hogy hülye kérdés de tudnátok segíteni?
Attól függ, van aki segít, van aki nem.
Beszélj a védőnővel, milyen ingyenes tanfolyamok vannak a közeledben, vagy a kórházban szoktak szervezni.
Első körben a védőnő feladata az, hogy az anyukákat ellássa tanáccsal.
Személy szerint - ha van rá pénzed és időd - erősen javaslom a Vöröskereszt babaelsősegély tanfolyamát.
Nekem senki nem mondott semmit. Mivel első babás vagyok azt se tudtam, hogyan fogjam meg a gyereket. Örültem annak, hogy szoptatni legalább tudok:D egyébként a második napon már belejöttem a dolgokba. Nem mi fürdettük a babákat, hanem minden este vittük a csecsemősökhöz és ők fürdették. Minden mást nekünk kellett.
Szolnok.
ma 19:01
3. vagyok én is Szolnokon szültem, de a másodikat biztos, hogy nem ott fogom
A barátnőm mikor bejött látogatni ő mondta, hogy meg kell büfiztetni a babát evés után, mert ezt se mondták, én meg első babásként azt se tudtam mit kell csinálni
Attól függ, hol fogsz szülni. Ha valami régi felfogású kórházban, ahol 3 óránként viszik csak oda a babát, akkor még kicsomagolva sem fogod látni, nemhogy fürdetés közben.
Itt érdemes kikunyerálni, hogy mutassanak meg mindent, és ezt érdemes honorálni is.
Ha igazi bababarát kórházba mész, akkor az első pillanattól fogva tiéd a baba, mindent neked kell vele csinálnod, amit meg nem, azt legalább végignézheted. Itt a csecsemősök segítőkészek, mindent megmutatnak, babaápolásban, szoptatásban bármikor kérhetsz segítséget. De a szobatársaidtól is tudsz kérdezősködni, ha tapasztaltabbak nálad.
A második verzió fárasztóbbnak hangzik, mert a baba éjjel-nappal veled van, de megéri. Hiszen így már némi előképzéssel mehetsz haza, nem lesz gondod a pelenkacserével, fürdetéssel, nem leszel annyira bizonytalan.
Én még azt ajánlanám neked, hogy beszélj az otthoni védőnővel még szülés előtt. Úgyis ki kell mennie valamikor az első napokban, de ha szólsz neki, valószínűleg kimegy aznap, amikor hazamentek a kórházból, és segít az otthoni feladatok elsajátításában.
8-as vagyok.
Nem ismerem Sopront, de ha elég rámenős vagy, ott is megmutatnak mindent, amit tudnod kell, meg hát a védőnő is segíteni fog.
A szoptatás miatt sem kell aggódnod. Kb. a 2-3. napon belövell a tej, addig a baba sem lesz még igazán éhes, mert a tartalékait éli fel, és elég neki az a néhány csepp előtej, ami ilyenkor termelődik. Az a lényeg, hogy ne kételkedj önmagadban, és ne hátrálj meg rögtön, ha nehézséggel találod magad szemközt. Az otthoni védőnő feladatai közé tartozik, hogy segítsen a helyes szoptatási technika kialakításában. Legtöbbször még erre sincs szükség, megy az magától is, de van olyan baba, aki csak bizonyos pozíciókban hajlandó szopni, és azt kell megtalálni. Olyan is előfordul, hogy eleinte aluszékony a cicin, de azt is meg fogja mutatni, mit csinálj ilyenkor.
Az a lényeg, hogy bízz magadban, nem te vagy egyedül, aki nem úgy született, hogy ért a babagondozáshoz.
Az én családomban az első fiam előtt nem volt egyáltalán baba. Az egész rokonságban egy sem. Nem hogy pelenkázni nem tudtam, de azt sem tudtam, hogy néz ki egy baba pucéran. De bíztam magamban, és nem szégyelltem tanácsot kérni a védőnőtől, így nagyon hamar belerázódtam.
Ha akár a későbbiekben tanácsra lenne szükséged, ezta kérdést meg fogod találni a Figyelt kérdések között, és bármikor írhatsz nekem privit. 5. baba után talán tudok neked hasznos infókat írni. Addig is vigyázz magadra, és erősítsd az önbizalmadat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!