Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet h hülye kérdés, de a...

Lehet h hülye kérdés, de a magzatvíz csak akkor tud elfolyni ha távozott a nyákdugó?

Figyelt kérdés

20.-ára vagyok kiírva és teljesen kétségbe vagyok esve mert semmi jele nincs a szülésnek.azt sem tudom h leszállt-e már a hasam.A védőnőm már lerázott 33 hetesen.

Nagyon nehezen viselem.

Köszi


2011. jan. 10. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyákdugó távozik,akkor azt ha jól tudom vérrel jon.Nekem nem jott ki,belolem omlott a magzatvíz.nem volt semmi jele a fájásnak,meg hogy nemsoká szulok.reggel felkeltem,felláltam az ágyból,és rogton úgy el kezdett omleni belolem mintha pisiltem volna,és végig csurgott amíg meg nem szultem.persze infuziokat kaptam a fertozés miatt meg utána a babám is.
2011. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi jele nem volt a szülésnek, egyszer csak alvás közben hallottam egy kattanást és dőlt belőlem a magzatvíz.Szóval nekem sem távozott a nyákdugó. Ahogy az előző is írta, mi is kaptunk antibiotikumot.
2011. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Azt még megkérdezném h milyen fertőzés miatt kell az antibiotikum?

2011. jan. 10. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem találkoztam nyákdugóval, nekem is egyszer csak elkezdett ömleni a magzatvíz...


Én valamilyen gombás fertőzés miatt kaptam szurit a szüléskor, de nem tudom pontosan mi volt a neve, mivel akkor, ott csak a szülésre figyeltem, másra nem igazán...


Amúgy én 40 hét 3 napra szültem. Reggel 6-kor keltem, nem éreztem semmit. Aztán 8-kor elfolyt a magzatvíz... Amúgy előtte még jóslóim sem voltak.

2011. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Második voltam.

Azért kellett antibiotikum, mert miután elfolyt a magzatvíz, 13 és fél óra múlva lett meg a babám, és elvileg ha 12 óránál több eltelik, akkor antibiotikumot kell adni az esetleges felszálló fertőzés végett. Mert ugye ha elfolyt a víz, akkor már nem védi a babát.

Ezt nekem a Margit kórházban mondták (Bp.) lehet, hogy más kórházban, más a szabály.

2011. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

39 hetes terhes voltam, amikor elontott a magzatviz. Elotte en nem talalkoztam a nyakdugoval.

2 ora mulva megvizsgaltak a korhazban, nem volt egyaltalan fajas, csak gyenge kemenyedes es legnagyobb meglepetesemre azt mondtak, hogy teljesen zart, 3000-es a mehszajam!

Tehat igy is el tudott folyni. Kesobb erosodtek a kemenyedesek, nyilni kezdett a mehszaj es akkor jott a nyakdugo, illetve a durva vajudasnal valamennyi veres valadek, az tagulasos verzes volt.

A magzatviz egyebkent idorol-idore folýdogalt kisebb mertekben, amig le nem valik a lepeny addig termelodik, de a baba feje beekelodott, igy elzarta az utjat, ha mozdult a baba, vagy eros mehosszehuzodasom volt, akkor preselodott ki a viz.

En nem kaptam antibiotikumot, igaz, hogy a viz elfolyasa utan kozel harom orat vartunk fajasra, de utana csak harom orat vajudtam es megszuletett a fiam, szoval hamar megvolt.

2011. jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem előbb folyt el a magzatvíz itthon, a nyákdugóval a kórházban találkoztam csak.
2011. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!