Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki el tudná mondani miért...

Valaki el tudná mondani miért rosszabba a császáros szülés, mint a hüvelyi, mik a komplikációk vagy hol lehetne ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
Valami kutatás vagy statisztika van erről? Nem olyanra vagyok kíváncsi hogy aki császárral szült az milyen jó volt és semmi baja belőle és élete legjobb élménye mert a gyerek egészsége a legfontosabb satöbbi mert ez utóbbit nem kétlem, engem csak ez érdekelne hogy miben kockázatosabb ha az egyáltalán?
2012. febr. 12. 08:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
"A medencevégűen elhelyezkedő magzatok harminc-negyven százaléka születhet meg hüvelyi úton, s ez az arány évről évre csökken. Ha a magzat feje van elöl a szülésnél, alaposan kitágítja a szülőutakat, s a test többi része már könnyen megszületik. Faros szülésnél a fejnél jóval kisebb átmérőjű popsi halad át először a szülőcsatornán. Ilyenkor a fő probléma az, hogy a köldökzsinór előrébb helyezkedik el, mint a fej, amely utoljára halad át a szülőcsatornán, s attól kezdve, hogy a koponya belép a medencébe, a köldökzsinór egészen addig leszorítódik – azaz megszűnik a magzat keringése – amíg a koponya el nem hagyja a medencét. Az oxigénhiány következtében károsodik az agy. Felnőtteknél ez három perc múltán következik be, a magzatok öt percet is kibírhatnak. "
2012. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Sok mindent leírtak már. Nekem 2 császárom volt, és a 2. után azt gondoltam, hogy ez most sokkal kevésbé fáj. 2 napig így is volt, aztán elért az a fejfájás, amit senkinek sem kívánok. Ez az érzéstelenítés utáni fejfájás valami iszonyat. Amint megmozdultam az egész fejem lüketett, és szét akart szakadni. Az orvos koffeint itatott velem, de én mondtam neki, hogy jobb lenne ha inkább lelőne, akkor nem szenvednék tovább. Kaptam napi 2x infúziót is amíg bent voltam. 5 napig tartott, de ez még most is egy örökkévalóságnak tűnik. A kórházban úgy feküdtem mint egy hulla. Hanyatt, betakarózva, a fejemet is betakartam egy textilpelussal, hátha a fájdalom nem talál meg. De megtalált.
2012. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%

Na most aztán rendesen rád hozták a frászt, pedig nem kell, hogy ennyire borzasztó legyen. Nekem is császárom lesz, és frászt kapok az ilyen beparáztatós huhogóktól. Persze előfordulhatnak komplikációk, mint minden műtétnél, és mint a sima szülésnél is, de nem ez az általános.

Több ismerősöm is átesett már rajta, van olyan is, akinek volt császár és sima is, ő azt mondta, hogy a sima sokkal rosszabb volt, hetekig nem tudott ülni a gátseb miatt, belázasodott meg ilyenek, ezzel szemben a császár csak 1 napig fájt, de az is kibirható volt.

Az a lényeg, hogy ne hagyd el magad, nem kell napokig fetrengeni, ahogy tudsz, fel kell állni és sétálni, akkor gyorsabban regenerálódsz. Ahol én fogok szülni, ott 12 óra után már felkeltik az anyukákat, nem is hagyják őket tovább feküdni, mert annál rosszabb lesz később.

Az tévhit, hogy így később indul be a tej. A tejtermelés hormonális dolog, ami attól indul be, hogy távozik a méhlepény.

Minden jót!

2012. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
2012. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
51%

Idemásolok valamit, ha nem tetszik, ne olvasd el, de ha tetszik, talán hazsnálhatod. Ártani úgysem árthatsz:

"A születés előtti nevelés, az eugenetika abban áll, hogy a

szülők az anyaméhben lévő gyermekkel normálisan beszélgetnek, kifejezik érkezése

Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

236

felett érzett örömüket, elmondják neki a születés folyamatát, és csak jó zenében, jó

irodalomban, jó filmben és jó színházban részesítik őt. Az embrióhoz intézett egyet-

len világos mondat több eredményre vezet, mint egy többhetes terhesgimnasztika.

A szülés nehézségei és incidensei arra vezethetők vissza, hogy a gyermek meg-

próbálja megakadályozni a megszületést. A megszületéstől való szorongás nem any-

nyira magára a születésre vonatkozik, az embrió sokkal inkább attól fél, hogyan fog a

most kezdődő élettel megbirkózni. Mivel az embriónak még nincsen saját légzési

ritmusa, nem egészen foglya a polaritásnak. Ezért bejárása van még múltjába, jelené-

be és jövőjébe, átlátja leendő élete fontosabb fázisait – hasonlítsuk csak össze ezt a

haldoklás folyamán jelentkező életfilmmel! Ez a tudás akkor oltódik ki bennünk,

amikor először levegőt veszünk, ekkor kerülünk be a polaritásba, ekkor tagolódunk

be az időfüggőségbe. Ez az oka annak is, hogy a születési horoszkópot a felsírás, il-

letve az első lélegzetvétel időpontjára számítják ki. Az embrió áttekinti leendő élete

problémáit, s tudja, hogy tudása a születéssel kioltódik. Ebből ered a megszületéstől

való szorongás, ezért olyan gyakori a megszületés megakadályozására irányuló kí-

sérlet. Ha az embrióval megszületése előtt a megfelelő módon beszélgetünk, ez töb-

bet segít, mint bármilyen más, klinikai technika. "


Dethlefsen: A sors mint esély PDF

2012. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
65%

A szülés nehézségei és incidensei arra vezethetők vissza, hogy a gyermek meg-

próbálja megakadályozni a megszületést.

MÉG ILYEN HÜLYESÉGET! Azt ne mond már nekem, hogy a babám nem akart világra jönni és ezért kétszer körbetekerte a nyakán a köldökzsinórt!

2012. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
65%
Ártani nem árt vele, ha biztatja a magzatát, hogy jó lesz itt kinn! Jó sokszor elmondogatni, hátha befordul. Nevezd önszuggessziónak, ha az szimpibb.Nincs mellékhatása vagy kockázata.
2012. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ismerem Dethlefsent köszi!! :) Mondogatom is neki de ha mégse fog megfordulni akkor nem tudom ragaszkodjak e a sima szüléshez..egyébként várhatóan nagy lesz. 4 kiló körüli.38.hétben vagyok. Nem a félelemről van szó amúgy inkább mert ha át kell esni rajta át fogok nyilván, meg végig fogom csinálni ha könnyű lesz ha nehéz, csak a komplikációkat meg a hátrányokat nem tudom hova tenni. Tehát azok felsorolása valóban valós veszély vagy csak úgy elmondják mert mindig el kell műtét előtt minden dolgot mondani akkor is ha annak esélye 1 a 100.000hez...én ezt nem tudom eldönteni. Annyi császár van manapság hogy lassan fele az össz.szülésnek, és ha valóban ekkora ilyen kockázatai vannak mint a felsoroltaknak akkor miért végzik ennyiszer és egyre többször?
2012. febr. 12. 13:54
 29/33 anonim ***** válasza:

hát, ha nagy lesz, akkor ugye az a fejes rész...fejvégű szülésnél őrákig tágul a hüvely, alakul a baba feje..s utána a has-köldökzsinór semmi már.

De ha farral jön, akkor afeje kerek marad ugye, s amúgy is nagy, s odanyomja a köldökzsinórt a hüvelyfalhoz...3-5 percet kibír vérkeringés nélkül - de ha nagy a baba, akkor a feje is nagy - honnan tudod, hoyg 3 perc alatt átér a szülőcsatornán? Mert a köldökzsinór akkor ugye a fej mellett leszorul. S addig oxigénhiányos - az sem valami jó. É shonnan tudod, hoyg a te gyereked is kibírja azt a 3 percet, amit az átlag?


Inkább szerintem készülj arra, hogy hogy lehetne a császár kockázatát csökkeneteni. S közbne reménykedj, hoyg megfordul.

Hanyadik hét?

2012. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
38
2012. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!