Valaki el tudná mondani miért rosszabba a császáros szülés, mint a hüvelyi, mik a komplikációk vagy hol lehetne ennek utánanézni?
Èn egyik szülés párti sem vagyok, habár sima úton szültem, és mindig mondom milyen jó lehet császárosnak.
De a császár metszés egy mütét, és szerintem egy komoly mütét. àtvágják a hasfalat, a méhböl veszik ki, mindent vágnak. Nem hiába olyan óriási a császár után a fájdalom, barátnöm el is ájult a császár után és kb 1 órán keresztül csak éppen hogy magánál volt, és ez is normál azt mondták neki.
Másodikat is sima úton akarom, de ha megcsászároznak sem bánom. szerintem mindegyiknek van elönye és hátránya, és mind a kismamára mind a babára másképp hat. Èn úgy vagyok vele, hogy legyen ami lesz.
keress google-n császár veszélyeire, komplikációira.
Köszi. Itt anyukák között mindig csak arról hallok és azt tapasztalom hogy a császár semmivel se kockázatosabb ergo hülye aki nem azt "választja" ha módja van rá...bocsánat ha sarkosan fogalmazok. Az orvosom is csak annyit mondott hogy hát azért mert ez egy hasi műtét de azért nagyon sokan szülnek már így és semmi bajuk se lesz ne aggódjak stb.
Tehát ő így elbagatellizálja (vagy csak nem akarja hogy tartsak a császártól).
Ez a kérdés azért is lényeges számomra mert faros a babám. És szeretném ha megfordulna (nyilván) fejvégűbe. Mert a dokim hüvelyi szülést nem vállal faros babával, megfordítást sem javasolja. Szerinte oka van hogy nem fejjel lefelé helyezkedik el, lehet a köldökzsinór nem engedi vagy ilyesmi. Ezt el is hiszem.
Az utána olvasásról annyit hogy a hüvelyi szülésről is sok negatív dolgot írnak mint hátránya. (gátmetszés és, gátvarrás, kitágulás, oxigénhiány és amiatt sérült baba, szülőcsatornán elkapható fertőzés strepto ) stb.
Én nem tudok így eldönteni melyik a kevésbé rossz vagy veszélyes vagy melyikre van nagyobb esély.
A császármetszés egy nagy hasi műtét.
Egyfelől ez hordozza magában a kockázatot, az anyára nézve. Másfelől a szülés természetes folyamata nem érvényesül, ez okozza a kockázatot az anyára és a magzatra nézve.
i. a műtétből fakadó veszélyek:
"A nem sürgősségi (tervezett) császármetszés esetében, az anya halálozásának valószínűsége háromszorosa a hüvelyi szülésnek.
Megnő a vérátömlesztést szükségessé tevő vérzés valószínűsége.
Megnő a méheltávolítást szükségessé tevő vérzés valószínűsége.
Reális kockázat a műtét közben a belek megsértése, esetleg béleltávolítás szükségessé válása, az epehólyag, húgyhólyag megsértése.
Gyakoribb a műtét utáni fertőzés, sebgyulladás.
A tüdőembólia veszélye nő.
Az érzéstelenítés végkimenetele bénulás vagy halál is lehet (szerencsére nem gyakran).
A császármetszések 2%-ánál metszenek bele a babába, harántfekvésnél ez az arány 6%.
Légzészavar léphet fel a babánál (ez az újszülöttkori halál vezető haláloka. a légzészavar valószínűsége csökken, ha a császármetszés előtt hagyják az anyát vajúdni).
Előfordulhat véletlen koraszülés, mert nem zárható ki teljességgel, hogy rosszul számították az időpontot.
A műtét következtében hasi összenövések, bélelzáródások alakulhatnak ki, amelyek igen fájdalmasak lehetnek, befolyásolhatják a következő terhességben a magzat fekvését. Bélelzáródás akár több évvel a műtét után is bekövetkezhet.
Későbbi várandósságok során a placenta praevia (elölfekvő méhlepény, súlyos komplikáció a magzatra és az anyára nézve is) esélye nő.
A placenta accreta esélye nő, vagyis a szülés után nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud leválni a méhlepény, mert olyan mélyen beágyazódik a hegbe.
A műtét után előfordulhat hegfájdalom, vagy a heg körüli területek időszakos vagy tartós érzéketlensége."
II. Légzési problémák: Légzészavar léphet fel a babánál (ez az újszülöttkori halál vezető haláloka. a légzészavar valószínűsége csökken, ha a császármetszés előtt hagyják az anyát vajúdni).
Előfordulhat véletlen koraszülés, mert nem zárható ki teljességgel, hogy rosszul számították az időpontot.
Alacsony APGAR értékek: Alacsony APGAR értékeket eredményezhet az érzéstelenítő, a szülés előtti magzati problémák és a szülés közbeni stimuláció hiánya (a hüvelyi szülés természetes stimulációt biztosít a baba számára a szülőcsatornában).
III. Nem kívánt érzelmi hatások a szülés után, illetve a születésélmény megváltozásának későbbi hatásai a gyermeken
A császármetszés az egy hasi műtét,ahol a hasfaladat is és a méhedet is felvágják.Hosszú idő a regenerálódás.Hegesedéssel gyógyul amit nem igaz tudsz elrejteni csak olyan fehérnemüt felvenni ami eltakarja,műtét után hetekig fájni fog és nehézkésen lehet mozgolódni.Nagyobb esélyel marad kötényhas.
A második terhességgel legalább 1 évet kell még várni,hogy ne nagy esélyel nyíljon szét a vágás helye a méheden,mert veszélyezteti a magzatot és saját életed is.
És már hallotunk olyanról is mikor bennefelejtettek törlőkendőt a páciensebe( ritka,de nem kizárt,ez is benne van a pakliba).
Nem állítom azt,hogy természetes szüléssel,nem vágnak(gátmetszés),nem repedsz szanaszét,de közel nem olyan veszélyes mint a császár.Személyszerint jobb szerettem volna sima úton világra hozni a kislányom,bármennyire is nagy volt hozzámképest(téraránytalanság),császároztak és megcsonkítva érzem magam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!