Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki el tudná mondani miért...

Valaki el tudná mondani miért rosszabba a császáros szülés, mint a hüvelyi, mik a komplikációk vagy hol lehetne ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
Valami kutatás vagy statisztika van erről? Nem olyanra vagyok kíváncsi hogy aki császárral szült az milyen jó volt és semmi baja belőle és élete legjobb élménye mert a gyerek egészsége a legfontosabb satöbbi mert ez utóbbit nem kétlem, engem csak ez érdekelne hogy miben kockázatosabb ha az egyáltalán?
2012. febr. 12. 08:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%

Bocs ha off, de én nem értem, hogy miért nem szülhetsz farosan, hiszen nem az első babád.

Bár lehet, hogy a dokid is így gondolja, csak jelezte, hogy ha valami gond lenne a faros szülés során, akkor megcsászároz, és ezért említette...

2012. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Nézd én nem tudom hogy milyen egy sima szülés. 2-szer szültem császárral, mindkétszer sürgősségivel mivel koraszüléseim voltak, így nem is mérlegelt a doki hogy a csinosabb bikinivágást csinálja-e egyáltalán. Nekem mindkétszer hosszanti vágásom volt/van.


Már a szülés maga úgy kezdődik hogy katétert helyeznek fel, előkészítenek a műtétre stb.

Én pl. az első császáros szülésem után úgy ébredtem az altatásból ( mivel ugye koraszülésnél nem engedik nálunk az érzéstelenítéses szülést.... ugye nem lehet tudni hogy mi lesz a végkifejlet, de én amúgy sem bírnám ki hogy ébren vagyok és közben látom-hallom hogy rajtam-bennem dolgoznak.. áá ott ájulnék el) na szóval úgy ébredtem az altatásból hogy kegyetlenül fájt a hasam és azt álmodtam vagy nem is tudom elmagyarázni de az volt a meggyőződésem hogy a műtőasztalon fekszek még és vágják a hasam én meg közben ébredtem fel... szóval ennyire fájt. Eléggé megkönnyebbültem mikor magamhoz tértem teljesen hogy mégse vagyok a műtőasztalon, de attól még b.romira fájt.


Pedig magas a fájdalomküszöböm.


A második császáromnál már tudtam mi vár rám, gondoltam újat már nem fogok érezni...

Hát ja, újat nem éreztem csak ugye az első szülésem jó pár éve volt, azóta az emlékek halványultak és minden rossz emlék megszépült.

Hát szó mi szó: nem szép és nem is kellemes érzés.

Az előkészítés ugyanaz, a fájdalom szintúgy. Másnap kelhettem fel, igen ám... de nem tudtam. Annyira fájt a vágás, húzódótt azt hittem szétszakad, kettényílik a hasam. 3 nővér próbált lábra állítani, félig ülő helyzetbe felrántottak, de kezdett elsötétedni előttem minden az óriási fájdalmaktól így inkább visszafektettek gyorsan. Beengedték hozzám a párom, és ő óvatosan átölelt, az ő erős keze segítségével az ágy szélére valahogy kikecmeregtem, és onnan nagyon-nagy küzdelem és fájdalom árán valahogy felnyomtam magam ülő helyzetbe... húh azt a pokolot senkinek nem kívánom... b@sszus sehogy sem volt kényelmes/fájdalommentes. Beletelt egy kis időbe mire 2 lépést meg tudtam tenni, de azt is úgy hogy közben meggörnyedve szorítottam a hasam, mert minden mozzanat,lépés egy kínszenvedés volt.

Na, a másik meg hogy beinduljon a bélműködés, emiatt kellett volna sokat mozogni. És hiába hozattam a párommal mindenféle 100%-os löttyöket, meg kompótot meg stb-t nem ért semmit. Ezért kaptam a nővérektől ricinusolajat, fújj az valami kegyetlen sz@r még most is kiráz a hideg tőle. Csak nem hatott az sem. Így kénytelen kelletlen tömtem magamba a szilvalevet stb-t és muszáj volt sétáltatni magam, ami alig ment.

Ez a nagyon nehéz mozgás-fájdalom, kegyetlen nehéz fájdalmas felkelés még a műtét utáni 3. héten is tartott, sőt utána is egy darabig.


Nekem szerencsém volt, de láttam az osztályon olyan anyukákat is, akiknek császáros műtéte után egy cső lógott ki a hasukból, azon keresztül tisztult a vér nekik egy zacsiba.... annyira nem mertem őket megnézni mert rémisztő látványt nyújtottak reggeli közbe.

De szerintem ez sokban függ az orvosodtól is hogy mennyire gyakorlott, és hogy rendesen kitisztított-e belül, mert nekem egyik szülésemnél sem kellett utólag csövezni.. szerencsére.


És igen valóban kockázatos műtét, az orvosom is mondta hogy nem hiába hívják nagy hasi műtétnek, felléphetnek komplikációk. És egyébként is vágnak aztán mindent benned.

Egy barátnőm sajnos egy rutintalan orvos miatt vesztette el a babáját, pedig már a betöltött 39. héten voltak, semmi komplikáció nem volt, egész terhessége problémamentes volt. Császáros szülése volt a méhlepény fekvése miatt, de az orvos nagy hibát vétett... inkább nem írom le nem akarlak riogatni, de a baba 6 óra múlva elhunyt...


Nekem pedig hegsérvem lett, a folytonos erőlködéstől, és attól hogy nem feküdhettem heteken át nyugiban az ágyban ( de ugyan ki feküdhet). Néha érzem néha nem. De ha érzem akkor aztán oltárian fáj, néha még attól is rosszul vagyok ha a ruha hozzáér a hasamhoz, mert éget, fáj, szúr. Az oldalamra sem tudok feküdni. A dokim azt mondta ha legközelebb szülök majd helyretesz.. hát kösz... addig meg szenvedjek.

2012. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
24%

11 vagyok

Amiről eddig nem esett szó, mint "hátrány", hogy más hatások érik hormonálisan mind a mamát, mind a babát, és bár nem törvényszerű, de az esetek nagy százalékában nehezebben indul a tejtermelés, a baba nem tud a szülőszobán mellre kerülni, sokszor csak órákkal később, így az egész folyamat nem természetes, sok császáros anyukának nem sikerül a szoptatás, vagy legalábbis sokkal nehezebben indul az egész folyamat.


Bár Neked előnyöd van így is, hiszen ha egyszer szoptattál már, akkor az nagy segítség!

2012. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Hát úgy állította be a dokim hogy ezzel nem próbálkozunk. persze nekem is legfontosabb a gyerekem egészsége, de félek a császártól akkor is...őrajta kívül egy orvos van aki vállal hüvelyi szülést így is, de ő meg 60 éves és nem szimpatikus az egész ember!! Úgy érzem tök nehezen tudnék vele együttműködni márpedig ott eléggé együtt kell, mert vissza kell tartani x tolófájáson keresztül a babát hogy kiférjen a végén a fej stb. Olyan érdekes amit írtok (akik császárral szültek) mert nekem az összes császáros ismerősöm úgy beszél róla hogy simán ki lehet bírni meg eleinte fájt (dehát nekem pl. a gátmetszés helye is fájt még egy jó 2-3 hétig) de semmi komplikáció nem volt és már 2-3 nap "szaladtak" a császáros sebbel is. (és 10 ből 6 kisbabás ismerősöm így szül, császárral) sőt sokan még büszkélkednek is ezzel hogy ők legalább alul nem kellett kinyomjanak egy 4 kilós gyereket ami rosszat tesz a hüvelynek és majd azért hagyja el őket a férjük... Ez tényleg ennyire egyértelmű?
2012. febr. 12. 09:33
 15/33 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a császáros és mind a hüvelyi úton szültek között találsz olyat, akinek könnyen és akinek nehezen ment.

Ezektől függetlenül objektíven nézve a császár a veszélyesebb, és ha lehet, próbálkozzatok hüvelyi úton. No meg aztán még be is fordulhat simán a babád, akár vajúdás közben is!

2012. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 hónappal szültem császárral és remélem kicsit meg tudlak nyugtatni. Sürgősségi császárom volt nem kevés (30órás) vajúdás után. Én érzéstelenítést kaptam, tehát magamnál voltam a műtét alatt. Azt éreztem, hogy úgy húznak, de nem fájt, semmi gond nem volt. Hamar lábra álltam és hamar sétálgattam is. A doki meg is dicsért. Nem nagyon fájt a heg és szépen be is gyógyult. Nagyon lenn vágtak, bikiniben, bugyiban nem is látszik. A varratszedés semmi sem volt. Ami fáj az az, amikor beadták az epidurált. Illetve én még a katétert utáltam nagyon, sokszor rálépte. :-) Nekem tényleg nem volt vészes a fizikai része, szerencsére magas a fájdalomküszöböm és nagyon akartam gyógyulni. Viszont nálam annál fájóbb és rosszabb volt a lelki oldal. Sokáig nem láttam a babám, nem tették a mellkasomra, nem készült első közös fotó. Nem tudom milyen hüvelyi úton szülni, de remélem másodszorra sikerül. Dokim szerint meg van az esély! Szerencsém volt mert semmi komplikáció nem merült fel, tejem bár 1-2 nap után, de beindult és azóta is van bőven, 5 hónapos babám csak azt eszik. Ja és az aphgar értéke is 10-es lett! És a legeslegfontosabb boldog, egészséges kislányom van. Ha a dokid azt mondja nem szabad kockáztatni!!! Könnyű szülést kívánok Neked!

2012. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
nekem az első szülés természetes úton volt,a második császáros.a természetesnél a fájdalom ami rossz utána semmi bajom nem volt-még a varrat sem fájt,jöttem-mentem ültem stb.a császárnál ami negatívum,hogy 24 órát feküdni kellett utána.és valóban egy kicsit fáj a mütét helye de ha nem hagyod el magad nem lesz baj.és ami még negatívum a műtét után kapod 3 napig az oxitocint.az első két adagot még aznap.
2012. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Igen,a pozitiv oldalát ha nézzük akkor a hüvelyfala nem sérül a nagy babától és annyira nem hat ki a sexuális életre,ha meg büszkék akarunk lenni,akkor inkább arra lennék büszke,hogy nem maradtam ott az asztalon,és ahogy lágra állítottak nem hagytam el magam amennyit tudtam annyit sétafikáltam fel s alá.Hálásnak csak azért lehetek hálás,hogy a gyermekem annak ellenére,hogy 4/8/9 Apgarral született,ambuballonozták,nem sírt fel,kikékülve,köldökzsinorral a nyakán kétszer megtekeredve,mára egészségesen éppen és semmi maradandó károsodással itt szaladgál és boldoggá teszi minden percemet,elfelejteti velem a rossz élményeket.Minden dolognak két oldala van,a rosszba is meg lehet látni a jót és fordítva.

Mindenesetre bárhogy is alakuljon a dolgod sok szerencsét és kitartást kívánok.

2012. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
hanyadik héten vagy?
2012. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Normális szülés esetén a fej általában 6-8 óra alatt halad át a medencén, s ezalatt a koponya a szükséges mértékben át tud formálódni. Medencevégű fekvés esetén erre az áthaladásra csupán egy-két perc áll rendelkezésre. Ez a gyors folyamat nagyobb megterhelést jelent a magzat koponyájára. Faros szülésre tehát akkor kerülhet sor, ha a magzat mérete nem túl nagy, ha a szülés jól halad, és más szövődmény nincs. Többedszer szülőknél könnyebben dönt az orvos hüvelyi szülés mellett,
2012. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!