Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akarok apás szülést, de a...

Nem akarok apás szülést, de a párom bent szeretne lenni, hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés

semmiképp nem szeretném hogy megundorodjon tőlem és nem akarom hogy ott legyen. mondtam neki, hogy max. a vajúdáskor legyen ott de ő végig szeretné nézni.

viszont félek hogy ettől örökre elmenne a kedve a velem való szextől. sok ilyet hallani. :(


2012. febr. 12. 00:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Mondd el neki ezt a félelmed, reméljük megérti.

De ha ennyire akarja, lehet hogy nem következne be, együtt élitek át ezt a fontos pillanatot.

2012. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

nézd:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


talán nem is kellene félned ettől.

De ha nem gondolod meg magad, akkor mondd meg neki, hogy téged feszélyezne ha ott lenne, mert félsz, hogy másként tekint majd rád.

2012. febr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
ha bent akar lenni akkor hadmenjen
2012. febr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Ne utasítsd el, mert az életed, és a gyereketek része akar lenni. Jól fog jönni majd egy segítő kéz, ha nem jó már sehogy sem szülés közben.
2012. febr. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy gondolom, hogy ez elsősorban a NŐ döntése kéne, hogy legyen. Én sem akartam, hogy a férjem bent legyen velem, bár ő bejött volna (utólag kiderült, hogy csak azért, ne érezzem, hogy ő nincs velem). Nem szerettem volna, így nem is jött be... és lám, mégis megvan köztük a lányával az a bizonyos kapocs :))
2012. febr. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Szülés előtt egyikőnk sem szeretett volna apás szülést. Annyira nem, hogy nem id készültünk rá, az egyik barátnőm jött volna be velem. Szépen elterveztük, hogy mikor hívjuk telefonon, a párom kinn fog várakozni, stb...

Aztán mikor eljött a szülés napja, 5 perces fájásokkal mentünk a kórházba. A párom mondta, hogy ő nem szívesen hagyna itt, és megmondom őszintén, akkor már én sem szereztem volna :-) Azért telefonáltunk a barátnőmnek, hogy álljon készenlétben. :-)

Egyébként sok mindent nem látott, mert a fejemnél állt.

2012. febr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nagyon jó dolog, hogy végig veled akar lenni, és támogatni szeretne! :) Nekem is bent volt párom végig, és semmi bajunk.Sokkal több pozitív dolog van ezzel kapcsolatban, mint negatív.Kitolásnál, pedig nem kell neki premierbe látni ami történik.Én párom oldalt ült, és végig nézte az egészet, ő vágta el a köldök zsinórt, állítása szerint ezt semmiért nem hagyta volna ki.

Egyébként soha nem értettem azokat az embereket, akik emiatt megundorodnak a párjuktól...

Egyébként ha beakar menni, akkor menjen, majd úgy is akkor látja, hogy mit bír, és bármikor ki mehet.Én párom azt mondta, hogy a vajúdás alatti tehetetlensége sokkal rosszabb volt, mint amikor már elindult kifelé a kisasszony.Ja és amikor már toló fájásaid lesznek, akkor már minden mindegy.Pl nálam legalább 10-en voltak bent amikor szültem.Semmi sem érdekelt, csak, hogy minél hamarabb kint legyen a lányom.

2012. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Engedd meg,hogy veled legyen. Majd akkor döbbensz rá,hogy mekkora lelki segítség,hogy veled van, hatalmas erőt ad. Én kétszer szültem,mindkétszer velem volt és sokkal jobb volt így. A fejednél,arcodnál nyugodtan lehet,ott nem lát a lenti dolgokból semmit. Az én férjem is a fejemnél volt,de a végén még a köldökzsinórt is elvágta.
2012. febr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is engedd meg.

Mi hárman vagyunk nővérek, összesen 6 gyerekkel. A nagyobbik és én beengedtük a párunkat minden szülésre, és semmi gond nem volt soha. Mindkét pasi azóta is élményként, meghatottan emlegeti.

A kisebbik nem volt hajlandó beengedni, és a volt párja még mindig felhozza, nehezményezi, ő hatalmas törésként élte meg, hogy nem mehetett be. Sőt, még be is dacolt szegény, mert eleinte még a kicsire is haragudott, amiért annak ellenére sem lehetett ott a születésénél, hogy ez volt minden vágya.

Persze ez nem racionális, ezzel ő is tisztában van, de képzeld, azóta új csaja van, és a csaj gyereket szeretne, és nem akarja, hogy bemenjen majd a szülésre, erre ő közölte, hogy szakítsanak - mert ő többször nem lesz a saját családjában kívülálló. Ez egy elég sarkos, és ritka példa, de lásd, hogy ilyen is van.


Ha a kapcsolatotok rendben van, akkor a szülésélmény csak erősíteni fogja, ha megundorodik tőled, akkor az a kapcsolat eleve nem volt rendben. És ha nagyon szeretne bemenni, akkor csalódás és hiányérzet lesz az osztályrésze, ha te szereted őt, akkor nem teszed ennek ki.

Más kérdés, hogy ha nem akar bemenni, akkor erőltetni nem szabad, de ha be szeretne, akkor nem szabad kizárni, mert rosszabbul is elsülhet.


Inkább nyugodj meg, és bízz a párodban!

Hiszen bízol benne annyira, hogy gyermeket szülj neki, de annyira nem bízol már benne, hogy engedd átélnie a saját gyermeke születését?

Ugye nem:)

2012. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megy el tőled a kedve. Legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Nem látja konkrétan az "altájékot" ilyenkor az apuka, legalábbis nálunk végig a fejem mellett állt, és szorítottam a kezét. Nagyon sokat jelentett! Nem beszélve arról, hogy mikor meglátta a pici lányát, bekönnyesedett a szeme, és dagadt a melle a büszkeségtől. Ne vedd el tőle a lehetőséget, ha be szeretne menni szerintem. :-)

A véresebb részeknél azért általában már nincsenek bennt az apukák. Ahogy a babát elviszik vizsgálatra, fürdetni, az apuka őt kíséri. Legalábbis Szolnokon így van. A méhlepényes témát már nem látja, se a gátvarrást, ha esetleg lesz..

2012. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!