Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első babámnál nem...

Ha az első babámnál nem tágultam ki rendesen, csak 2 ujjnyira 16 óra vajúdás alatt dupla adag oxytocinnal és végül császároztak, akkor a második babával ugyanerre számíthatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy írok, még nincs tapasztalatom második babával, de sajnos hasonló cipőben járok én is.

Ugyanúgy jártam, ahogy te.

Nekem a doki azt mondta, hogy elnézve azt, hogy semmitől sem tágultam (se oxi, se kézi tágítás, se injekció, se semmi), akkor nagy az esélye, hogy másodjára is így járok. Főleg, hogy az első császár miatt még nagyobb az esély egy újabb császárra. :(

Szóval nem tudom mi lesz.

Azt is tudom, hogy minden szülés más, és vannak pozitív helyzetek, amikor másodjára minden sokkal jobban sikerül, de a dokim - bár megnyugtatott hogy nem biztos, hogy minden úgy történik mint elsőre - azt mondta, hogy a "nem tágulás" lehet genetikus probléma, az pedig igen nehezen orvosolható. :(


Már terhes vagy? Mikorra várod?

Dokiddal nem beszéltél?

2012. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mint te,fájásgyengeség is volta palettán,rákérdeztem másik dokinál,hogy a másodikat is császárral hozom majd világra,és azt mondta természetesen,mivel nagy valószínüséggel ugyanez fog másodjára is történni.Hááááát nagyon nem akarok második gyereket
2012. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dettó ez volt az első fiamnál, csak 40+4 nap után 20 óra vajúdással. A másodiknál szerettem volna simán szülni, de a doki bácsim azt mondta, hogy minek hősködni, valószínű ugyanaz lenne a végkifejlet, mint az elsőnél. Így kiegyeztünk egy programcsászárban.
2012. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem várok babát, de nemsokára majd szeretnénk elkezdeni próbálkozni. Így dokimmal még nem beszéltem, csak kíváncsi voltam, valakinek bejött-e másodjára a természetes szülés tágulással? Mert valahogy én is azt gondolom, hogy ha elsőre nem tágultam, másodszorra sem fogok. :(
2012. febr. 6. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:

azért még ne add fel!

hasonló szituban voltam mint te! engem 40+2naposan magas vérnyomás miatt inditottak ugy h magátol semmi jele nem volt h bármi elkezdődne..teljesen zárt méhszáj.3ora mulva már a műtőben voltam, mert sokx leesett a baba szivhangja(köldökzsinór probléma volt)de még akkor is totál zárt voltam, s igazi fájások sem lettek az oxitól sem...

most 38hetes vagyok...a dokim azt mondta, h nincs kizárva az h most szépen megindul magától és minden rendben lesz (persze ahegvastagságtól stb függ majd, egyenlőre az is rendben van 36hetesen nézték s majd jövő7en ujra)

mert h 1 terhesség s szülés sem egyforma, még bármi lehet...én is ebben bizom...az más kérdés h a megérzésem nekem is az, h ismét császár lesz a vége...de azért reménykedni még lehet:))

2012. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hmmm... Velem sem leszel nagyon beljebb. De a dokim véleménye segíthet: Szintén ugyanígy jártam ahogy Te és az előttem szólók. Én a 37. héten járok. Nekem 50% esélyt adott a dokim. A fájás gyengeség és hogy nem tágultam a kisfiamnál amiatt lehetett, hogy nem jól fordult.A kis buksija nem úgy állt, ahogy kellett volna, arccal hátra. Állítólag nem törvényszerű, hogy ugyanígy járjunk most is. Mindenesetre én szülésre készülök. Már három hete jósló fájásaim vannak. remélem, pár hét múlva pozitív tapasztalatot tudok majd megosztani.
2012. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nekem is a feje állt keresztbe vagy mi és azért lett császár. Kívánom, hogy sikerüljön természetes úton szülni mindenkinek, aki úgy szeretne. Remélem nekem is lesz rá esélyem. :)
2012. febr. 7. 09:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs 2 egyforma terhesség és ugyanígy nincs 2 egyforma szülés sem. Ezen felesleges előre agyalni:)
2012. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen.
2012. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6/9 vagyok: spontán szülés lett. Úgyhogy a válaszom: nem feltétlen kell ugyanarra számítanod. Nekem a két baba között 22 hónap van. Tehát még a két év sem telt el és lehetett természetes úton.
2012. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!