Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás mikortól számit?

A vajúdás mikortól számit?

Figyelt kérdés

Már van egy babám, és most várom a következőt. azonban, nem tiszta a kép, hogy mennyit is vajúdtam az elsővel. a vajúdás onnantól számit, amikor bármilyen kicsi fájdalmat is, de elkezdek érezni, vagy onnan számit, amikor már a nagyon erős fájdalmak jönnek?


Nézzétek el, kérlek tudatlanságom!


Köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 30. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is eléggé össze vissza olvasom ezeket. A legtöbben az első rendszeres fájástól számítják. Van aki azonban a magzatvízelfolyástól. Véleményem szerint is a vajúdás kezdete az, amikor elkezdődik a rendszeres fájás. Szerintem az már kevésbé számít milyen erős, inkább az, hogy mennyire rendszeres, menyire sűrűn jönnek. Én onnantól szoktam számolni, amikortól már nem tudtam másra koncentrálni, csak a fájásokra.
2012. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alaszka ***** válasza:
Én úgy írnám, hogy amikortól valamilyen rendszerességgel jönnek a fájások. Tehát ha 10 percenként, vagy 5 percenként, vagy ennél sűrűbben megfigyelhető.
2012. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én onnan számoltam, amikor megérztem az első fájásokat, amik még mnesiszerűk voltak, de már rendszeresen jöttek.

Tehát nem az erős fájásoktól, hanem a rendszerességtől.

Így vajúdtam 5 és fél órát. Ha azt nézzük, h mikortól kapartam le a csempét, akkor csak 2 és fél órán át tartott:)


Egyébként tökre változó a dolog, van aki pl a szülésbe beleveszi a vajúdás idejét is, van aki csak a tolófájásoktól számítja.

2012. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én onnan számolom amikortól már, ha picit is, de fájdalmas volt. A fájdalom nélküli "feszüléseket" nem számolom. (az kb. egy órával előtte kezdődött)

Innentől én 9 órára szültem meg, de ha jól belegondolok, az első "fájás" előtt már 12 órával is voltak jelek. (de azt nem számolom bele, az 24 órás szülés lenne, az kicsit sok)

2012. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a csempét ebből a 9-ből a felénél kapartam :) Nagyon fájt, de utólag mégis minden gyorsan történt
2012. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nálam ez a csempelevakarás azóta szállóige lett, mert nem is volt csempe, hanem valami műanyagos borítás, de én csempének láttam:)
2012. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nos, ezek szerint, akkor még mindig más máhonnan számitja, ezért is kérdeztem. A menziszerű fájások, már hajnalban elkezdődtek, egyre fokozódott és sűrűsödtek a fájások, mig végül este 10-kor szültem, és ebből az igazi fájdalom 1,5 óra volt! Én kb. 6-7 órát szokta mondani, mert azok már kellemetlenebbek voltak, és én aszerint néztem, nem pedig a rendszerességtől. de mivel, annyi mindenfélét hallottam már, gondoltam megtudakolom itt is..


Köszi a válaszokat!

2012. jan. 30. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kétszer szültem és mindkétszer az első fájástól számoltam. Rendszeresen jöttek és tudtam,hogy ezek a vajúdás jelei. Az elsőnél 9,5 óra volt,a másodiknál 24 óra.
2012. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En onnantol szamoltam mikor mar rajottem hogy vajudok. Akkor voltak 5-7 perceseim. Annyira megszoktam a fajdalmakat, hogy mar rutinbol mentem zuhanyozni...de nem multak el....nekem hosszu volt. 44 ora. A nover aki az ugyeleten volt es pentek este ellatott, nem hitt a szemenek, hogy vasarnap hajnalban harmadjara mentem vissza....(2x hazakuldtek, hogy vajudjak otthon mert nem vagyok kitagulva) Szoval pentek este 9 - vasarnap du. 5.42-ig tartott az elso szulesrol szolo tapasztalat szerzesem.
2012. febr. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!