Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás szülés milyen?

Vajúdás szülés milyen?

Figyelt kérdés

Aki már szült írja már le nekem hogy amikor tágul mégis hol fáj meg amikor nyomsz és jön a baba ott mit érzel!! Epiduralis érzéstelenítéssel könnyebb? Ha császároznak akkor miket lehet érezni??

Bocsi a sok kérdéssel csak lehet hogy babás vagyok és szeretnék mindent tudni róla:) Előre is köszi!



2012. febr. 2. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán lehet megmondani. Ha tágulsz, akkor a derekadból sugárzik folyamatosan a hasadba a fájdalom. Ha jön a baba, akkor olyan érzésed van teljesen, mintha kakilnod kellene és nem igazán tudod visszatartani. Edával kicsit könnyebb, de nekem anélkül is ment. Ha császároznak akkor semmit sem érzel, csak hogy valaki kotor benned. Ha altatnak akkor meg még annyit sem.
2012. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás nekem olyan volt, mint a mensis görcs. A derekam is fájt, mit olyankor mindig. Az első hat órában az erőssége is csak kb. annyi volt. Aztán az utolsó három óra volt durva, de erre már nem emlékszem, pedig csak három hónapja volt...
2012. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a fájások olyanok voltak mintha a méhemet valaki rángatná lefelé (bocsi,másképp nem tudom megfogalmazni:D) Amikor teljesen kitágultam akkor mégjobban fájt. Amikor jön a baba akkor erős kakilási ingered van, ezt csak hallomásból tudom, mert nekem végül vajúdás után császár lett.

A császár nekem epidurálással történt. Annyit éreztem, mintha mozgatnának/rángatnának ide-oda, és egy idő után kegyetlenül fáztam.

Ha érdekel bővebben a császár írj privit :)

2012. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :


Ment a pm.

2012. febr. 2. 22:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak most estél teherbe akkor még sok minden van előtted, ráérsz a szüléssel foglalkozni,inkább élvezd ki minden pillanatát a pici fejlődésének:)


De hogy a kérdésre válaszoljak....milyen?szar...:)

Nekem a vajúdás derék fájdalommal kezdődött, ami szépen előre csúszott a pocakomhoz, bekeményedett minden fájásnál,egyre erősebbek, sűrűbbek voltak.Indultunk a kórházba,ott még kis vajúdás labdán, burok repesztés(semmit nem éreztem belőle),aztán adtak oxitocint, amit így utólag már nem kértem volna, mert elég brutális fájásaim lettek utána...gyorsan jöttek is a tolófájások, na az első után azt hittem ezt nem tudom végig csinálni, olyan volt, mintha szét akartak volna tépni oldalról.Aztán összeszedtem magam,figyeltem a dokira,szülésznőkre, az elmondásuk szerint jól nyomtam, így viszonylag levés nyomással meglett a kisfiam:)csodálatos érzés volt,mikor kipottyant:)

De sajna utána még jött a varrás, ami miatt nem igazán tudtam élvezni, hogy rám tették a picit, mert a fájdalomcsillapító ellenére mégis éreztem mikor a doki varrt..:/

Utána még pár nap szar volt, de ma már nagyon vágyom egy újabb babára, most 15 hónapos a fiam(már egy ideje szeretnék újra terhes lenni:))

Ja és nem kaptam EDA-t,meg semmi fájdalom csillapítót szülés alatt.

2012. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol fáj? Mindenhol. :o)

Leginkább a derekam. Nekem a férjem szokta ököllel ütni kívülről a derekam, mert úgy elviselhetőbb. Utána kék-lila vagyok ott pár napig. :o)

Kétszer szültem eddig, májusban a harmadikat, én nem kértem és nem is kérnék fájdalomcsillapítót, félek a tűszúrásoktól, sokkal jobban mint a szüléstől.

Az első szülés szerintem a legnehezebb, mert egyszerűen akármennyit olvasol és akármennyire tájékozott vagy, nem tudod elképzelni, nem is lehet. Én első után azt mondta a barátnőmnek, még emlékszem, hogy a "fájás" olyan, mint a menstruációs görcs, csak kb. 10x erősebb.

Amúgy én a szülésznőm szerint a nők azon 10%-ába tartozom, akik nem éreznek toló fájást 8székelési ingert sem), úgyhogy nekem máshogy kellett csinálni a végét, ami elsőre szintén nagyon érthetetlennek tűnt.

Amúgy személyes élményem mindkétszer pozitív volt, pedig az első szülésem kifejezetten nehéz és hosszú is volt (26 óra), nekem az azt megelőző és az azt követő hetek sokkal nehezebbek mindig, úgyhogy most is így készülök.

Mert a szülés olyan katartikus, és hát még a "hosszú szülésem" is egy nap alatt lezajlott, míg előtte és utána hetek vannak, amíg nehéz.

A császárról hála Istennek személyes élményem nincs, annyit tudok, hogy egyik ágytársamnak végignéztem az első napjait a szomszéd ágyról, onnantól, hogy betolták a műtőből, háááát, attól kissé rettegek, hogy nekem azt végig ne kelljen csinálnom. Emelem kalapom minden császáros anyuka előtt!


Bár én is sokat olvasgattam itt és máshol is a témában, annyi biztos, hogy hüvelyi és császár szülés között is adódik könnyű és nehéz, nagyon fájdalmas és olyan, amiből gyorsan felépül az anyuka.

Nem vagyunk egyformák, és a fájdalomtűrés is elég szubjektív dolog.


Ami biztosan számít: a pozitív hozzáállás. NEkem másodjára sikerült, és biztos, hogy emiatt is szültem sokkal könnyebben (az amúgy majdnem 4 kilós babát), mert örültem a fájdalomnak. Elképzeltem, hogy milyen jó, most megy előre a babám, még biztattam is. :o)

Szóval csak pozitívan!

(Egy tesztet is Neked! :o)

2012. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!! :)
2012. febr. 2. 22:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem leginkább a vajúdás olyan érzés volt, mintha ketté akarnák szakítani a medencémet. Derekamból elindult a fájdalom, "körbefutott" a csípőmön és megfájdult -és keményedett- a hasam. A vége felé már tényleg olyan érzés volt, mintha két oldalról szét akarnának húzni, nagyon fájt.

A kitolás már sokkal könnyebb volt és nekem jobb érzés (már ami a fájdalmat illeti), tényleg olyan mint amikor kakilnod kell, és nyomsz. Fura feszítő érzés, mikor már látszik a baba feje, de amint kint van a feje, már könnyebb és 1 nyomásra már kint is volt a lányom utána. Nekem a kitolás tényleg megváltás volt, addig azt hittem falnak megyek, vagy megőrülök a fájdalomtól.

De utólag, csodás élmény, remélem a harmadik is természetes úton születik majd.


Az első császár volt. Ott nem vajúdtam, programozott császár lett, mert nem fordult be. A spinális érzéstelenítés kicsit fura érzés volt, de nem fájt és nem volt olyan vészes, mint amennyire féltem tőle. Utána fájdalmat nem éreztem, csak azt hogy matatnak, cibálnak... érdekes volt. Az anesztes meg mondta hogy mit lát (a fejemnél állt):"ohh, látok egy combocskát, egy popót...stb). Műtét után 6 órával fel kellett kelni. Azt hittem soha nem kelek fel, annyira fájt a seb. Az első nap és a másnap borzalmas volt, így nem feküdtem le csak este, végig mászkáltam a babámmal, ültem. Gondolom emiatt, de nagyon gyorsan gyógyultam, 1 hét után már úgy jöttem-mentem, hogy sokan akik császárosak voltak, csodálkoztak. Még annyit, hogy a császár után, másnap már úgy gondoltam: "ettől féltem ennyire?? bármikor újra!" :)


Nekem mind a kettő szép élmény maradt, pedig mind a kettő fáj (előtte vagy utána).

2012. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 5-dik válaszadó. Megértem a kérdezőt, mert jó felkészülni mindenre. Nekem sajnos nem mondtak a szülés előjeleiről semmit, se a szülésről. 23 hetesen beindult a szülés és ..., jobb ha tudják az első babájukat várók.

Én kórházban voltam, jeleztem, hogy nagyon fáj a gerincem alul, erre az orvosok azt mondták mozogjak többet, és ne feküdjek annyit. 3 nap múlva hiába mondtam, hogy egyre jobban fáj, halva született. Állítólag, mert nem szóltam időben. Igen a szülés fáj, de ha megmarad állítólag el is felejted a fájdalmat kedves kérdező, mert akkor ott van a csöppség, akinek örülhetsz és ez mindent megér. Ha a mostani babám megszületik remélem én is igy fogok érezni. Drukkolok neked és a kicsinek, hogy komplikációmentes terhesség és szülésed legyen.

2012. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami veled történt:( De azért köszi a válaszod:)
2012. febr. 6. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!