Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan lehet megtanulni, hogy...

Honnan lehet megtanulni, hogy milyen a jó légvételi technika szülésen? Honnan lehet ezt tudni? Sajnos tornázni és jógázni nem enged a dr.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 4. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
szia. ha bpi vagy annyit tudok tanácsolni, h pl. én egy szülésfelkészítő tanfolyamra járok a János kórházba, keddenként szokott lenni 5-kor, nem kell bejelentkezni meg semmit sem, igazából egy előadás, és most jövő kedden pont a relaxáció-légzés gyakorlatokról lesz szó a vajúdás alatt, én már voltam, ha van időd, kedved, sztem mindenképp érdemes lenne meghallgatni (1,5 óra kb) ha érdekel válaszolj itt:)
2008. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok, szóval ha érdekelnek a részletek, írj egy kommentet:)
2008. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a bába azt mondta mikor szültem hogy orron be hosszan a levegőt és a szájon ki mintha gyetyát fújnál.Na ez leírva tök egyszerű, de fél perces fájásoknál mikor már azt sem tudod fiúvagy e vagy lány nem fogsz tudi erre figyelni.Aki mást mond az még nem szült!!!
2008. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok a béna-de egyet kell értsek az előttem szólóval, 14 órás kimerítő vajudás után, hiába mondták mikor, hogy vegyem a levegőt. Örültem ha kaptam.

Sajnos a végén már nem ment, össze-vissza-ahogy jött.

Nem tudtam arra koncentrálni, hogy jó e v. sem:(((

2008. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tornázhatsz, attól még elmehetsz, és meghallgathatod a légzéstechikákat.

Sok tanfolyam van erről.

És a védőnődnek is segítenie kell ebben, vagy keress egy szülésznőt.

2008. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tornáztam, de elég hamar megtaláltam a ritmust. Ez a legtöbb nőben ösztönösen benne van, csak annyira túlparáztatnak mindenkit a riogató barátnők, szomszédok, hogy az ember már nem tud rendesen koncentrálni, mert bebeszéli magának, hogy ezt nem tudja. Nem mondom, tényleg fáj a szülés, de nem kell rettegni tőle. A jó légzés sokat számít. Én nagyjából úgy emlékszem rá vissza, hogy amikor már elég gyakoriak voltak a fájások, akkor szinte felvettem lélegzésben is a ritmust, alig kellett rá figyelnem, hogy jól csinálom-e. Levegő be, fájás alatt nyomni, aztán ki a levegő. Végülis ez a lényege.
2008. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt hiszem egy kazin volt légzéstechnika, 4 számolásra be, 4-re ki. Hát igen, eleinte könnyebb figyelni, a párod segíthet benne, ha már kezded elveszíteni a fejed, hogy számol. Azért is fontos, mert a baba akkor kap elég oxigént, ha te is eleget szívsz be. ha kapkodod a levegőt, romlani fog a baba ellátottsága is, ráadásul én annyira elkezdtem zsibbadni, hogy komolyan pánikba estem. Akkor a férjem segített számolni, és el is múlt a zsibbadás.
2008. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én jártam kismamajógára. Nekem azt tanították, hogy vajúdás alatt fájás közben így vedd a levegőt: mély belégzés, kilégzés, utána mély belégzés 4-ig számolva, aztán kilégzés 5-ig számolva, végén még egy mély be-kilégzés.

Amikor tolófájásod van, de azt mondják ne nyomj, akkor mély be-kilégzés után 4-ig számolva ismét belégzés, majd aprókat kilélegezve kifújod a levegőt szakaszosan. Ezt zárja egy mély be-kilégzés.

Ami nagyon fontos, hogy a szád kilégzésnél, nyitott legyen és el legyen lazítva, mert a száj és a hüvely között összeköttetés van. Ha laza a szád, akkor a hüvelyed is. Remélem tudtam segíteni.

2008. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Arra reagálnék, hogy nem tud az ember figyelni közben a légzésre. Való igaz, én még nem szültem, az oktatáson nekünk is felmerült ez, hogy jó, de amikor annyira fáj, akkor nem tud az ember visszaemlékezni erre. Szerintem vagy jön ösztönből, ha nem akkor borzasztóan sokat jelenthet a Párod, aki ha bennvan, számolhat és mondhatja a technikát. Üdv: 31 hetes kismama.
2008. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Én járok egy gyógytornához kismama tréningre és a következőket "tanultuk.

Feküdj a hátadra és majd amikor 2 fájás között vagy akkor úgy kell levegőt vegyél, hogy a hasadba menjen.Ezt gyakorolhatod a hasadnak kell megnőni nem pedig a mellkasodnak.Ezt hívják pihentető légzésnek.

Amikor jönnek a fájások CSUKD BE A SZEMED ÉS MINDENT ÚGY CSINÁLJ, MERT BEVÉRZIK AZ ERŐLKÖDÉSRE!!!!ezt a lelkünkre kötötte.

Tehát elvileg az a leghatásosabb légzés a nyomásra, hotgy hátonfekve beszívod a levegőt a mellkasodba ezt látod is, hogy kiemelkedik/ és onnan átpréseled a hasadba/ ezt is látod ahogy a mellkas lelapul a has meg kiadja magát / aztán vissza mellkasba éééés nyomás.Remélem érthető, nekem ezt mutatták, nemtudom mennyire fogok tudni erre figyelni, de elvileg eltereli a fájásokról a figyelmet.Amit tuti be fogok tartani az a csukott szemmel való nyomás.Könnyű szülést kívánok.

amit még mondott, hogy az apró lihegést mellőzzük max 4-et lihegjünk mert kimerít és nem tudunk majd nyomni.

24 hetes kismami

2008. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!