Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszes es csaszarmetsz...

Csaszarmetszes es csaszarmetszes kozott, mint muteti technika, eljaras van kulonbseg? Nem a fuggoleges vagy vizszintes metszesekre gondolok. Engem is vizszintes vonallal vagtak.

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

szia!


Ne haragudj , ezt nem értem...:S

2010. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, én úgy tudom, hogy van. Ez biztosan függ attól is, hogy miért történik a császár.
2010. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kolleganömnek ugy vágták hogy csak kicsi vágása lett, sa mütét tovább tartott, de nem vágták át a hasi izmokat hanem széthuzták. ott kapkodni nem kellett , tervezett volt neki, de gondolom ahol sietni kell ott vágnak gyorsan mindent.
2010. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Szia


Engem is vízszintes vonallal vágtak, szerintem maga az eljárás nem más, csak a függőleges vonal sokkal rondább, vagyis én láttam olyanokat, hogy félelmetes volt ránézni.

2010. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

1. vok. A függőleges fágásnál a linea alba vonalában vágják szét a hasizmok középső inas részét, míg a vízszintesnél a hasizmokat "keresztben" vágják, húzzák szét, szóval ez tök más.

Bár a kérdező egyazon vágástípuson belül kérdezi szerintem a különbségeket.

Nem vagyok sebész, de egész biztosan másfajta műtéti technikával vágnak ha pl elülső fali a méhlepény vagy hogyha máshol van.

2010. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen van különbség, az egyik a hagyományos technika, ahol az izmokat szétvágják, és összevarrják, a másiknál pedig az izmokat és a hashártyát is széthúzzák kézzel, hogy kevésbé sérüljön. Mindegyiknek van előnye és hátránya is, és persze csak programozott császárnál lehet az alternatív módot. Sok orvos nem alkalmazza, mert a visszavarrást biztonságosabbnak tartják, mint ha csak úgy hagyják a szétfeszített hasizmot. Nem tudom, igazából melyik a jobb.
2010. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! A függőleges vágást már nem alalmazzák. Még anyukámat vágták így... NEkem is császárom volt, nekem vízszintesen vágtak, de nem vágták át a hasizmokat, csak széthúzták. 6 óra múlva fel kellett kelnem, másap reggeltől non stp velem volt a babám, és elég gyorsan felépültem. Programozott császár volt téraránytalanság és ferde fekvéd miatt. A barátnőm is császáros volt, ő a rossz szeme miatt, nála is vizszintes vágás van, de neki átvágták a hasizmokat, lényegesen tovább fájt neki, és nagyon sokáig érzékeny volt neki az időre, meg mindenre. Nem tudom, lehet, hogy még most is csak nem beszéltünk róla. Én már rég haizomgyakorlatokat csináltam, mikor ő még fájlalta a hasát, pedig előbb szült, mint én.
2010. máj. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos bizonyos esetekben még mindig vágnak függőlegesen. 2 éve az egyik szobatársamnak volt ilyen függ. vágása, neki az volt a 3. császárja, lehet, hogy azért.
2010. máj. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha a baba életveszélyben van akkor vágnak függőlegesen, mert így hamarabb ki tudják venni!
2010. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A császármetszés technikája szintén lényeges változásokon ment át az utóbbi évtizedekben, egyszerűbbé, biztonságosabbá vált. Esztétikailag is előrelépést jelentett a szeméremcsont felett vízszintes metszésből végzett császármetszés (Pfannenstiel-metszés, vagy az ún. "bikini-metszés", ahogy a szülő nők nevezik), amelyet ma, egyes speciális helyzetektől eltekintve legelterjedtebben alkalmaznak.

A Misgav-Ladach féle módszer a has megnyitására vonatkozik, a méh sebzése szempontjából nem jelent különbséget, így a későbbiekre érdemi befolyása nincs.

Az új módszer kíméletesebb a réginél: kisebb vérveszteségre lehet számítani. A has megnyitása után a zsírt csak középen, érmentes területen vágják át, a hashártyát pedig úgy vágják, hogy sem a zsírréteg, sem a hashártya felett futó erek és idegek nem sérülnek. Az egyenes hasizmokat szétválasztják, majd ujjaikkal erőteljesen széthúzzák. Közben arra is ügyelnek, hogy az izmokat tápláló erek ne sérüljenek. Ezután a hashártyát ujjal nyitják meg, kézzel tágítják, majd pár pillanat múlva a méh következik.

A méhen két cm-es vágást ejtenek, majd kézzel tágítják a nyílást, s kiemelik a magzatot. A műtétnek ez a része 4-5 percet vesz igénybe, majd ezután következik a méhlepény eltávolítása, a seb elvarrása. A méh a szülést követő órákban erőteljesen összehúzódik, ezért a méhvarratok 3-4 órával a szülés után már meglazulnak. A varratsor feladata tehát főként az aktuális vérzés csillapítása, és nem a későbbi heg szilárdságának biztosítása. Az új műtét során a hashártyákat sem egyesítik. Kiderült ugyanis, hogy a hashártya a beavatkozást követően magától záródik, összenövések pedig többnyire nem keletkeznek, míg a hagyományos technika alkalmazása esetén éppen a varratok feszülése, a vérellátási zavarok vezetnek sok esetben összenövésekhez. A baba kiemelése után még kb. 10-15 percet vesz igénybe a műtét az utolsó öltés megtételéig. A műtét után 4-6 órával már fel is lehet kelni. A szoptatás korai megkezdésének és a baba ellátásának immár semmi akadálya.


Sürgős esetekben, vagy bizonyos magzati elhelyezkedésnél (pl. harántfekvés) még ma is alkalmazzák a függőleges vágást, egyes orvosok szerint ez gyorsabb.


További info, akit érdekel:


[link]

2010. máj. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!