Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Masodik szules konnyebb mint...

Masodik szules konnyebb mint az elso?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 00:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Tudom, sok ilyen kerdes van de szeretnek tapasztalatokt gyujteni, nagyon felek.

Az elso nem volt annyira veszes, csak a kitolas tartott 2.5 oraig de gatvedelemmel repedes nelkul meglett. Szules utan sokaig mondtam hogy soha tobbet, aztan valahogy elfelejtettem a rossz emlekeket, de most ujra jonnek elo, es nagyon beparaztam. :S

2012. jan. 13. 00:19
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A kitolás majd 3 órát? Nem irigyellek... Ha ez igaz, akkor én már otthon megszülök, mert az első is olyan gyors volt, még az orvos is elképedt. A családunkban van még ilyen nő, aki gyorsan szült, a második gyerekkel percek alatt, a kórház felé már tolói voltak :S
2012. jan. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jo lenne ha a masodik nekem is ilyen hamar menne :)

Nem volt annyira veszes, mert 8cm-ig tulajdonkeppen alig ereztem a fajasokat. Utana viszont nagyon is... Aztan nem nyomhattam, a testem viszont nyomott, es azt visszatartani borzalmas fajdalom volt. Aztan a nyomas mar nem volt annyira fajdalmas, viszont iszonyu faraszto volt. Igazabol a szules utani par hettol is tartok. Gyenge voltam es faradt, most meg itt lesz a 20 honaposom is :) Azt hiszem gatyaba kell magam razni :)

2012. jan. 13. 01:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanúgy zajlott minden, mint először. (sorrendre gondolok.. ugyanúgy indultak, ugyanúgy észrevétlenül tágultam ki, minimál fájásokkal és ugyanúgy születtek)

Viszont valóban, gyorsabb volt és ezzel együtt sokkal jobban fájt (illetve az a rész fájt, ami az elsőnél is, a méhszáj elsimulása). Nekem a kitolás már nagyon szuper érzés volt, igaz nem gátvédelem mellett szültem, mert vákuumosak a gyerekeim.

Ne félj tőle, a másodiknál már valahogy ott a tapasztalat és szerintem azért is gyorsabb, mert lelkileg is könnyebb elengedni a terhességet. Aztán lehet, hogy ez utóbbi hülyeség, de nekem a vége már fizikailag nagyon fárasztó volt, mert kicsi a korkülönbség.

2012. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első 12 óra volt míg a második csak négy ,de sokkal jobban fájt! Most várom a harmadikat...
2012. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4-töl kérdezném


nekem az elsö vákumos volt, és reménykedtem hogy a második nem lesz. akkor számíthatok megint vákumra?

nekem is hosszú volt a kitolás, mert nem jött ki, és ezért tartották vákummal.

2012. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta utána a doki, hogy gyakori, hogyha az első az,akkor a második is,de persze itt is vannak kivételek, nem mindig úgy alakul. nekem is amiatt volt vákuum, ami miatt neked.
2012. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a második volt a legborzalmasabb,pedig 2,5 év volt a szülések között.Ő volt a legkisebb s mégis.

De ne félj,mert mindenkinek mindegyik más és més.

Én négy gyereket szültem,de egyiket se lehetett összehasonlítani a fájdalmakon kívül.

Pedig a 4. 4300 és 62 cm-rel zületett,míg a 3. 3350 55 cm.

2012. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. jóval könnyebb volt, mert állítólag "megcsinálta" az első az utat; de pár anyutól hallottam, hogy nekik a 2. nehezebb volt.

Meg az idő is számít voltaképp, hiszen kb. 8-10 évvel az első után már nem emlékszik a test , meg az se mindegy hogy fájásokkal, vagy fájásnélküli magzatvízelfolyással indul...stb.

2012. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vákuumos után a második nem automatikusan vákuumos. Ha simán megy minden, "bele se nyúlnak" a folyamatba. Bocs ha belevakkantottam, csak leírtam:)
2012. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!