Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Konnyebb vagy nehezebb volt a...

Konnyebb vagy nehezebb volt a masodik szulesed?

Figyelt kérdés
Miben volt mas? Idoben rovidebb vagy hosszabb volt?
2011. nov. 22. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Első fél óra,második 9 óra.
2011. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elsőnél(lány)az első nyomás után megkérdezte a doki,hogy kinek van a családban fekete haja mert a feje már kinn is volt.A második nyomás után gratulált,hogy kislány!A második szülésnél (fiú)délután fél négykor jöttek a fájások és másnap reggel 3/4 8-kor lett meg!De addig minden játszott:infúzió,fájáserősítő,mérő a hasamra csatolva és végül vákummal lett meg!!Ja?! A lányommal ebéd után,olyan fél egy körül éreztem,hogy mintha fájna!Irány a kórház és negyed négykor(délután)már gratulált is:)Most ikreket várok,nem tudom milyen lesz!
2011. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első: kb. 3 óra volt. Kaptam oxitocint és gátmetszés is volt. A kitolás kb. 7-8 perc volt, 3 tolófájás össz-vissz.

Második: kb. 2,5 óra. Nem kaptam oxitocint és gátmetszés sem volt. Kitolás a gátvédelem miatt kb. 15 perc volt, viszonylag sok tolófájással.

2011. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első magától jött:)- fél óra alatt kint volt, a másodikat indították, mert jöttek az ünnepek - reggel 6-kor mellstimulálással kezdtünk, utána oxytocintól kezdve minden volt, a végén már adtak epidurált is, hogy táguljanak az izmok, de azt félreszúrta e gyakornok- nem használt semmit, a helye meg azóta is fáj - aztán már csatolták le az ágyat, hogy megyünk császárra, mikor a dokival együtt nyomtunk két nagyot, és akkor megszületett a kislányom, fél négykor.
2011. nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden egyes szülés nehéz, mert fájdalommal jár. De minden szüléssel könnyebb lesz egy picit, mert már tudod, hogy mit kell csinálni. Normál esetben talán rövidül az idő is, hiszen már rugalmasabb vagy. De én szerintem minden agyban dől el, a szülés is. Ha úgy állsz hozzá, annak meg lesz a gyümölcse.

Első 1,5 nap vajúdás volt. Küzdöttem a fájások ellen. Végül EDA-t kaptam, rá fél órára megszületett a babám.

Második 10,5 óra volt összesen. Alig fájt, rendszertelen fájásokkal. Sem eda, sem semmi. Mikor megfenyegettek az oxitocinnal azonnal éreztem, hogy jön a baba. Első nyomásra kipottyant, még beöltözni se tudtak.

Harmadiknál hajnal 5-kor ébredtem burok repedésre. Fél nyolckor kint volt a babám, hozzám sem ért senki vajúdás alatt, szülés közben. Utána is csak nyugtázták, hogy minden rendben. Tudtam, hogy fájnia kell. Tudtam, hogy fájás közben el kell engednem magam, tudtam, hogy minden rendben lesz. Így is volt.

2011. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A masodik rovidebb volt, viszont kevesbe szep.

Elsonel 3 orat vajudtam, a kitolas kb 20 perc volt, de semmi komplikacio, nem vagtak, nem repedtem.

Masodik szulesnel teleraktak oxytocinnal, mert inditott szules volt, 2 ora volt a vajudas a kitolassal egyutt, de az oxytocin adagolas miatt vegig az agyon kellett maradnom, a kitolas meg olyan hirtelen jott, hogy a mehszajam repedt, azt varrni kellett, a lepeny meg darabokban valt le, igy kapartak is egybol.

Szoval lett volna inkabb hosszabb...

2011. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Adrika ***** válasza:

Első 3,5 óra burokrepesztéstől számítva.

Második 2,5 óra szintén burokrepesztéstől számítva.

Most várom a harmadikat,párom már mondogatja,

neki már csak 1,5 óra kell :)

Úgy legyen!

2011. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Öt perces fájásoktól számítva az 1. 4 óra, a második 3, mindkettő teljesen sima, fájdalomcsillapító, oxytocin nélküli, az 1. kislányom a harmadik tolófájásra, a második pedig az első tolófájásra kinn volt. VISZONT! A második szülésnél sokkal, de sokkal erősebbek voltak a fájások. Több ismerős is azt mondta, hogy azért gondolom ezt, mert az elsőt már elfelejtettem, de ez nem igaz, 17 hónap alatt nem volt időm felejteni.:)

2011. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. burokrepesztéstől 3.5óra

2. burokrepesztéstől 50perc


A második sokkal könnyebb, gyorsabb volt, elsővel volt gátmetszés, infúzió, másodikkal semmi.

Második szülés egy csodálatos, felemelő élmény volt, minden csodáját, szépségét átéltem, teljsen a lelkemmel és akkor tudatosodott bennem, hogy nekem még kell szülnöm egy gyereket. Most várom a harmadik bébit. :) (nem akartam ömlengeni, bocsánat- de tényeg olyan szép élmény volt, szavakba sem tudom önteni az akkori érzéseimet! :D)

2011. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem az elso 4 ora korul volt, viszonylag konnyu volt. Most 26 hetes vagyok a masodikkal, ugy februar vegere varjuk.Remelem nekem is szep elmeny lesz a masodik szules is. Szep babavarast es jo babazat kivanok mindenkinek!
2011. nov. 22. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!