Mért van az h olyan sokan akarnak menni Foiskolára, Egyetemre tanulni. Kozben meg mindenhol azt lehet hallani, h diplomával sem konnyebb elhelyezkedni sot talán nehezebb is! Mért lehet ez?
Szimpla álom, cél, egyszerűen nem tudjuk elképzelni magunkat más munkakörökben, én pl tökre tudom magamról, h fizikai melókhoz nem igen értek, és még ha bele is jönnék egyszerűen nem szeretem :)
Szóval az adatok miatt nemcsak arra kell gondolni, h nah naiv hülye gyerekek nem jöttek rá, h nem fognak ettől majd több pénzt kaszálni... :D
Diplomával azért nehéz elhelyezkedni, mert okos embereket nem szívesen alkalmaznak mindenhol. Sokan azért mennek, mert azt hiszik, hogy munkahelyet találnak. Néhánynak ez bejön, mások mehetnek csövezni.
Én azért megyek, hogy bizonyítsam magamnak, hogy nem vagyok ostoba. És én lennék az első a családban, aki egyetemre megy.
Nem igaz, hogy diplomával sem könnyebb elhelyezkedni. Szóbeszédek helyett érdemes tájékozódni a valós adatok alapján. A munkanélküli statisztikák nyilvánosan is elérhetők.
Ma a munkanélküliek nagy részének csak a nyolc osztály vagy az sincs meg. A közhiedelemmel ellentétben több szakmunkás munkanélküli van, mint diplomás, tehát a diplomás munkanélküliek vannak a legkevesebben a munkanélküliek között, a diplomások legnagyobb részének pedig van munkája.
Az már természetesen más kérdés, hogy hányan dolgoznak a végzettségüknek megfelelő vagy valóban diplomát igénylő munkakörben, de mindenesetre az kijelenthető, hogy ha ma valaki diplomát szerez, akkor szignifikánsan csökken az esélye a munkanélküliségre.
Sokszor hallani olyat, hogy pl. egy jó kőműves többet keres, mint egy-két diplomás. Általában ez egyrészt nem igaz, mert valójában kevesebbet keres, másrészt a munkakörülmények sem lényegtelenek. A kőműves szakma pl. fizikailag nagyon megerőltető, azaz hosszabb távon gyakorlatilag elkerülhetetlenek az egészségügyi panaszok.
Röviden azért akarnak ennyien diplomások lenni, mert: 1. kisebb az esély a munkanélküliségre, 2. ha találnak munkát, az jobban fizet, mint egy kevésbé kvalifikált munkavállalónál, 3. jobbak a munkakörülmények.
az egyetemek mindig kirostálják a nem odaillő egyedeket. 70 évenkénti jelentkező szembeállítva 20 évenkénti emberrel a diplomaosztón.
ennyit az elméletedről.
Tényleg érdemes előbb körülnézni a munkaerőpiacon, hogy minek van értéke. A jó szakembereket mindenhol keresik. Azonban tény az, hogyha valakinek erről papírja van, annak nagyobb esélye van elhelyezkedni, mint akinek nincs papírja. A diploma érték, akárki akármit mond. Elméleti szakemberekre is van szükség, nemcsak fizikai dolgozókra. Nem tudom miért hiszi mindenki azt, hogy csak az akar diplomát, akinek büdös a munka. Nemcsak a fizikai dolgozók dolgoznak keményen. Ezt csak az állítja, aki nem tudja milyen elméleti munkát végezni egy számítógép mögött.
Másrészről pedig ha egy munkáltatónak választania kell egy diplomás és egy nem diplomás ember között, akkor sajnos vagy szerencsére a papír az, ami a döntő no meg a tapasztalat. De aki fizikai munkát akar végezni, annak lelke rajta és minden tiszteletem az övé, de ez nem jelenti azt, hogy akinek diplomája van, az kevesebbet dolgozna.
én azért megyek egyetemre, mert:
1 nem tudok olyan munkáról, amit élveznék, és elég hozzá egy érettségi
2 úgy érzem, elég okos vagyok az egyetemhez
3 szeretek tanulni
4 remélem, h végig tudom csinálni azt a nem túl könnyű szakot, amire felvettek (és azt mondják, sokat ér az a diploma), és így jól fizető állásom lesz
5 buliiiiiiiii :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!