Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik akik mostanában...

Kismamik akik mostanában szültetek, mennyi pénzt adtatok a fogadott szülészorvosnak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 21:44
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Szia 60ezer az orvosnak 40ezer a szülésznőnek.De megérte az tuti :-DDDDDDDDD
2012. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Az én férjem vendéglátós de hál Istennek (már) nem felszolgáló hanem üzletvezető. Van ugyan munkaszerződésük a felszolgálóknak de ettől még nincs normális alapbérük. A legtöbb helyen a napi bér kb.2000Ft+borravaló. Szóval ha nem ad neki a vendég pluszban semmit akkor simán éhenhal a felszolgáló. Ja,és 14 meg 16 óráznak,így havi 14-15 napnál többet nem tudnak (bírnak) dolgozni akkor ki lehet számolni mennyit keresnek napi 2000Ft-Jával. :( A borravalóból élnek. Feljelenteni nem tudják a munkáltatót mert minden le van papírozva, alá van íratva a dolgozókkal és akinek nem tetszik valami el lehet menni...de hová?? Mindenhol ez van sajnos. A belépő dolgozókkal a munkaszerződéssel együtt íratják alá a kilépő papírt is,h. bármikor bárkit kirúghassanak. Hihetetlen ami megy, aki nem ebbe dolgozik az el sem hiszi. És nincs fizetett szabi, táppénz, se semmi. Persze papíron, hivatalosan minden rendben van.

Na,de nem ez volt a kérdés. Én 70.000-et adtam a dokimnak, 7000 volt nála egy vizsgálat. Császározott és második szülésem volt nála. 2009-ben 60.000-et adtam neki de akkor 5000 volt a vizitdíja. Nagyon elégedett voltam, ez valóban hálapénz volt. Csak jót mondhatok róla és köszönettel tartoztam neki. Árat Ő nem mond és nem is kérdeztem. Budapesten szültem, főorvosnál.

2012. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Elszorul mindig a szívem, amikor visszagondolok a szülésemre (30. hét)...

Nem volt fogadott dokim, a terhesgondozósról meg ne beszéljünk (úgy áll a dolgokhoz, hogy úgyis mindenkinek van dokija, nem töri agyon magát...)

Szóval behatóbban senki nem vizsgált, tutujgatott és sajnos koraszülés lett a vége.

Én tényleg nem értem, ha vki nem teheti meg, hogy magánrendelésenként 6-8-10 ezreket otthagyjon plusz kemény tízezreket adjon szüléskor, az mit csinál?

Abban az időben szűkösebbek voltak a forrásaink, plusz még rengeteg baba dolgot kellett venni is. De a lényeg és ami ide vág, hogy fogadott (és pénz reményében dolgozó) doki nélkül el sem lehet képzelni egy terhességet/szülést? Ez elég borzasztó...

2013. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 ivilicious ***** válasza:
Hát, nem kérdeztem még rá, de 20-40 közt gondolkodok,ha nagyon jó kedvem lesz,és úgy állunk,talán a 60 is belefér,de magánrendelésen szerintem bőven kiadom majd a többszörösét, 10ezer egy uh-s vizsgálat, magánlaborba járok, és szonográfushoz is küldött,az sem volt 2 forint, és a gyerekre szívesebben költenék, szóval feleslegesnek tartom a 100ezrek fizetését hálapénzként.
2014. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 ivilicious ***** válasza:

A borravalós emberekhez pedig...van egy barátnőm, egy időben ő is úgy dolgozott, hogy csak a borravalót kapta meg.

De jön a kérdés...ha nem tetszik, miért dolgozol ott?

Ott is hagyta 1 hónapon belül, ennyi. Nem tartják a kést a torkodhoz. Csinálj mást.

Ugyanez, mikor a boltban a savanyú fejű pénztáros dobálja a cuccod, pl tészta, stb, és mikor megkéred,hogy ne, akkor még neki áll feljebb, hogy ő reggel óta ott van. ÉS? Ő választotta. Dolgozzon mást. Ennyi.

2014. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Combi27 ***** válasza:

"Az én férjem vendéglátós de hál Istennek (már) nem felszolgáló hanem üzletvezető. Van ugyan munkaszerződésük a felszolgálóknak de ettől még nincs normális alapbérük. A legtöbb helyen a napi bér kb.2000Ft+borravaló. Szóval ha nem ad neki a vendég pluszban semmit akkor simán éhenhal a felszolgáló. Ja,és 14 meg 16 óráznak,így havi 14-15 napnál többet nem tudnak (bírnak) dolgozni akkor ki lehet számolni mennyit keresnek napi 2000Ft-Jával. :( A borravalóból élnek. Feljelenteni nem tudják a munkáltatót mert minden le van papírozva, alá van íratva a dolgozókkal"



nakéremszépen: munkaszerződésben rögzíteni KELL a havi bért, ami nem lehet kevesebb a mindenkori minimálbér összegénél (ha órabér akkor havi átlag órával elosztva, napi 8 órás munkaidőt számolva, heti 40 óra munkaidővel)

Munka törvénykönyve szabályozza továbbá a végezhető napi munkaidő mennyiségét, valamint a túlórák lehetőségét.Van amitől nem lehet eltérni még a dolgozó beleegyezésével sem (legkisebb munkabér, pihenőidő stb..), így ha ezek le vannak papírozva az eleve szabálytalan.Mivel jelenléti ívet is vezetni kell, egy esetleges ellenőrzésnél már ott bebukik a vállalkozó..vagyis mivel a férjed az üzletvezető, akkor ő..ugyan is a vállalkozó mindent le fog tagadni azzal hogy ő teljes mértékben betartja a törvényt, és nem is tudta hogy az üzletvezető törvénytelen dolgokat csinál...


elég hosszú a dolog, ki lehet hámozni, benne vannak az értelmezések is:

[link]

2014. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!