Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik akik mostanában...

Kismamik akik mostanában szültetek, mennyi pénzt adtatok a fogadott szülészorvosnak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 21:44
1 2 3
 11/26 Combi27 ***** válasza:
50%

Elöször is: nem volt fogadott orvosunk, mert minek?Ügyelet van éjjel nappal, aki nem oda való az úgy sem dolgozik.

Kettő: Miért adjak a szülésért ekkora összeget ha

-pont ügyel a választott orvos

-a kórház eszközeit használja ingyen és bérmentve

-vagy be sem jön, mert egyéb dolga van

- ha a kórháznak van etikai, vagy igazgatói szabályzata, akkor eleve nem fogadhat el, csak ha tényleg fogadott orvos.

Mi semmit nem fizettünk,ahhoz mentünk aki épp ott volt


Kérdem én hogy aki dolgozik annak a munkahelyén adnak extra pénzt ha olyan helyen melózik hogy idegeneknek kell csinálnia bármit?(Pl raktáros, és a ki, és bejövő árut rakja kocsiról-kocsira, pénztáros bárhol stb...)

Nekem is jól jönne raktárosként 30 ezer ha egy 6 órája váró sofőr ennyit fizetne hogy előbb szabaduljon és mehessen a dolgára.

2012. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
42%

Helyileg nem tom, honnan írsz.

A magán rendelés 10x-e a tarifa, sima szülésnél.

Lehet ezzel vitatkozni, de így van.


Természetesen akkor ha +vgy elégedve az orvossal!!!!


Szülésznő, kérdezd meg :-)


Pl. Mi csak magánra jártunk.

Melósok vagyunk, legjobbat akartuk a mamának-babának.


De ultránál is, be értünk, megcsörgettük, jött megcsinálta, elmagyarázta.

Nem kellett órákat ülni a folyosón, 1 kiflivel+1cólával a sok büdös cigány közt!


Szülésnél be jött, a doki szabadságról, szülés után úgy vizsgálta meg a párom, pedig nagyon félt, meg sem érezte, nem fájt, érted???


Na ekkor jár a para!!!!!Vágod?????

2012. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%
Nálam 10.000 Ft volt egy vizsgálat a magánrendelőjében, de az utolsó hónapban ,amikor már hetente jártam, nem kért érte pénzt. A szülés tarifájában előre megállapodtunk, és ez 70.000 Ft volt. De nagyon szívesen adta meg neki, mert már a második gyermekemet szültem nála, és maximálisan meg voltam elégedve vele.
2012. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Combi27 ***** válasza:
61%

Nekünk nem kellett várni az ultrahangra.Mentünk, bejelentkeztünk, majd fél óra után mehettünk is mindig.

Szülésnél pedig éjjel 11-kor vittem az asszonyt az ügyeletre, majd reggel 9:23-kor szült.Más volt az éjszakás szülész, és más volt az is akinél szült.Akkor fizettem volna kettőnek?Hülyeség az egész.Mindez azért van, mert jó magyar szokás szerint mindenért adunk plusz pénzt.Orvosnak, pizzafutárnak, benzinkutasnak, felszolgálónak...Minek?Mindenki azért kapja a fizetését hogy a munkáját a legjobb tudása, és a munkáltatója elvárásai szerint végezze.Ha nem tetszik a munkahely el lehet ballagni, aki meg a borravalóért csinálja az olyan munkát is végez.

Én is voltam kórházban (trombózissal), fateréknak mondtam ha pénzt adnak bármelyik orvosnak akkor letöröm a derekukat.Majd ha egy orvos nem az elvárható szinten foglalkozik velem megmondom neki.Ennyi.

JA, feleségem a veszprémi kórházban szült..

2012. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Combi27 ***** válasza:
48%

Kérdés: Magánrendelésnek tekinthető e az ha egy orvos a munkaidején kívül a munkahelye felszereléseivel végzi a munkáját, de ezért nem fizet semmit a munkahelyének?Se bérleti, se a használt eszközök díját?

Nem veszélyezteti e a többi "rendes" beteg ellátását ha előbb leamortizálódik egy berendezés, és a kórház nem tud még újat venni?Vagy elromlik a túlzott használattól, de az emiatti sűrű javítattásra szintén nincs pénz?

Oké hogy nincsenek túlfizetve, de én még nem láttam orvost aki albérletben élt, és 20 éves kocsija lenne.Mert az állítólagos 100 ezres nettóból nehogy már fussa mindenre 4-5 év alatt, ráadásul hitel nélkül..

2012. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
100%
Magánrendelésre jártam, 10 volt egy alkalom. A szülésznőnek 40-et adtunk, a dokinak 80-at terveztünk, de nem fogadta el, úgyhogy úgy gondolom elég volt amennyit a rendelésen meg ultrahangokon fizettünk. Hozzám mindkettőjüknek külön be kellett jönni éjszaka.
2012. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Combi27!

Látszik, h nem a szolgáltatóiparban és nem az eü-ben dolgozol! Mert akkor tudnád, h mennyire rohadt keveset keresnek és a munkáltatók pont arra apellálnak, hogy úgyis kapsz majd extrát! Rengeteg felszolgáló pl kizárólag borravalóért kénytelen dolgozni, alapfizetést nem is kap! A fiatal orvosok (akik semmivel sem rosszabbak az öregeknél, sőt!) 130-160 ezret visznek haza úgy, hogy a heti 40 munkaórájukon kívül még havi 4-6 24 órás ügyeletet is vállalnak! Igen, ezért kell nekik adni, ha tudunk, hogy ne menjenek ők is külföldre, mert nem marad itt, aki normálisan el tud látni! És igen, ez nem a mi dolgunk lenne, hanem az államé, de sajnos "odafent" nem így gondolják. Én mindig is adtam, ahol tudtam (a bolti pénztárosnak, a felszolgálónak, az orvosnak) és fogok is, amennyire épp a pénztárcám megengedi!

2012. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Szerintem a hálapénz maradjon hű nevéhez. Aszerint dönts, hogy a doki hogy végezte a munkáját! Mert kit érdekel, hogy mennyi a szokás, ha nem vagy vele megelégedve, butaság a zsebét tömni!!!

Arról nem is beszélve (régi cikkből mazsoláztam, de nemrég megint kirobbant), hogy "a hálapénzt előre kérő és elfogadó orvos mindenképpen felelősségre vonható - gazdasági vesztegetéstért! Nem büntethető, ha az orvos a beteg gyógyulása után fogad el pénzt. Ha viszont - akár előre, akár utólag - kéri a hálapénzt - az mindenképpen bűncselekmény".

Én is adtam szülés után a dokinak 2010-ben 30e Ft-ot. Sima szülés volt, előtte magánrendelésre jártam hozzá havona 7e Ft-ért. Eszembe nem jutott megkérdezni tőle, hogy mennyiért vállal! A szememben elvesztené a hitelességét.

Egyik ismerősöm annak ellenére sem adott egy kanyi vasat se a fogadott dokijának, hogy megbeszélték a tarifáját, mivel egyáltalán nem voltak vele megelégedve. És nem történt semmi, hisz a doki mit tud csinálni?


Véleményem szerint a szíved legyen a fő tanácsadó. :)

2012. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fogadott dokim van. 8000ft alkalom.

Benne megbizom, nem akarok azokhoz kerülni akikél 23 hetesen vetéltem. Kommentált ne füznék hozzá.

2012. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Combi27 ***** válasza:
41%

"Kedves Combi27!

Látszik, h nem a szolgáltatóiparban és nem az eü-ben dolgozol!"


Hát barátom, most bejöttél a csőbe...A feleségem MEGYEI KÓRHÁZBAN dolgozik, így tudok mihez viszonyítani.

Arról meg ne beszéljünk hogy egy felszolgálónak nincs alapbére, mert ha van munkaszerződése akkor van bére is.És mivel a jelenlegi minimál bér 93 ezer, így pont megegyezik a feleségem fizetésével az övék is.Plusz járnak a pótlékok, (délután, éjszaka, túlóra)

A jelenlegi helyzet azért alakulhatott ki, mármint hogy sz@rér-h.gyér dolgozik mindenki, mert elvállalják.

Példa:kertgondozás.Miért fizessek egy kertésznek hogy gondozza a kertem ha egy alkoholista megcsinálja a fűnyírást, összeszedést 3 sörér, a kertész meg elkér érte 5 ezret?DE ha nincs aki megcsinálja 3 sörér akkor muszáj kifizetnem az 5 ezret.

Remélem érthető az okfejtésem...

SZóval nem a rendszer a hibás, hanem az aki ad plusz lóvét.Pont erre apellál a munkáltató, és nem fordítva.

Amúgy meg szépen névtelenül is feljelentheti a munkáltatóját a törvénysértő magatartás és bérezés miatt.Attól még lesz munkahelye, a munkáltatók meg majd elgondolkoznak mi éri meg jobban..

2012. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!