Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a súlyhatár, ahol már...

Mi az a súlyhatár, ahol már biztos, hogy császároznak?

Figyelt kérdés
Pénteken leszek 39 hetes kismami. A keddi ultrahang alapján a doki szerint 4.100 g-os a baba, a legutóbbi uh után heti 380 g-okat hízik a pici, ha ez így marad 5 kg körüli lesz! (még semmi fájás,a szülésnek semmi jele)Mi az a súlyhatár,ahol már biztos,hogy császároznak? (a doki 5 kg körüli babákat már nem enged természetes úton megszületetni)
2008. márc. 27. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

én azt olvastam valahol 3500g-os babától van császár.

írd be a googléba hogy császármetszés, biztos sok mindent találsz

további szép heteket, és jó babázást

2008. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 4 kg fölötti babáknál van általában császár, de ez nagyon orvosfüggő. Aki császárral szült azt mondja, hogy inkább természetesen szült volna, de ha az orvos azt javasolja, hogy legyen császár hallgass rá.
2008. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem meg csak akkor egyezz bele a császárba,ha tényleg indokolt,és valamelyikőtök életét kell menteni.

Van aki könnyen megszül egy 5kg-os babát is,van akinek a 3kg-os is nehezen megy.Ez teljesen egyénfüggő.De ha semmi gond,akkor a természetes szülés a legjobb mindkettőtöknek.

Én az elsőt simán szültem,a másodikkal meg kellett császározni,mert rosszak voltak a szívhangok.

Most,hogy a harmadikat várom,már megbeszéltem a dokimmal,ha semmi komplikáció nem lesz,akkor nem akarok semmilyen beavatkozást.A természetes szülésem egy életre szóló gyönyörű élmény,viszont a császáros egy szörnyű rossz emlék.

És 1 év alatt sem jöttem rendbe teljesen.

Ne akarj feltétlen műtétet,mert nem biztos,hogy jó megoldás.Természetes,hogy félsz,de hidd el 100x jobb simán szülni.

Könnyű szülést,boldog babázást neked.

2008. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem súlytól ahnem medence és csípő széltől függ.A tesóm 4750gros babát simán szült.Én a 2850grosat császárral mert nagyon keskeny a csípőm.
2008. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is nemrég szült meg egy 5 kilós babát.Nem igazán császároznak, hál' istennek, hisz minek műteni, hogyha természetesen is kijöhet.4 vagy 5 kiló már mindegy, mert a fejének kell, hogy kijöjjön a többi része "kicsúszik".A 2.5 kg-os babáknak ugye annyira pici a feje, hogy azt azért könnyű, nem a súlya miatt.Amúgy meg a kg saccolás UH alapján nem igazán pontos, Nagyon sok félresaccolás van.Éppen ezért sok orvos nem is teszi, csak kb-ra.Könnyű szülést kívánok :oD
2008. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!