Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent az hogy gyógyszeres...

Mit jelent az hogy gyógyszeres indítás?

Figyelt kérdés
A dokim mondta hogy ha nem indul be magától a szülés akkor jövőhéten gyógyszeresen índítanak. Ez mit jelent? Nem oxidocinnal? Hogy zajlik le?
2011. okt. 11. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Oxitocinos infúziót kötnek be ami összehúzódásokat/ fájásokat csinál.
2011. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Prostaglandin tartalmú zselével, vagy tablettával esetleg Oxitocinnal indíthatják. Sokmindentől függ, hogy melyiket választja a doki a szülés megindításához.


Nekem tablettás volt a 2. szülésem.

2011. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alinaaa ***** válasza:

Nekem szúrtak fel tablettát(egész mélyre):(

Először a fiatal doki csinálta, hát az fájt. Ez volt reggel és még az este nyugodtan, pocakosan feküdtem le aludni.

Másnap a főorvos szúrta fel, na azt alig éreztem, 11:45-kor megvolt a fiam.

Ja és este lefekvés előtt injekció.

Infúziót nem is kaptam.

2011. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Magyarországon ez hogy működik, külföldön élek. Én kapszulát kaptam, kettőt is, reggel. Aztán délben még egyet, attól gyenge fájásaim lettek, és este még kettőt kellett bevennem, na akkor beindultak a fájások...

Azt mondta a doki, hogy van zselé is, de azt nehezebb adagolni, mert lehet, hogy fölöslegesen csinálja a fájásokat.

2011. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!