Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy gátvédelemmel szülni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 10. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Azt jelenti, hogy nem csinálnak gátmetszést, hanem gátmasszázzsal tágítanak ki annyira, hogy kiférjen a baba feje. Ezt első szülésnél egyáltalán nem csinálják, és másodiknál is csak ritkán. Nem veszélytelen, mert akármennyire is gátmasszázs, attól még lehet, hogy repedsz, és az iszonyatosan fáj, összevarrni sem lehet úgy, mint amit szikével vágtak. A sima gátmetszés pedig alig lehet érezni. Szóval én nem nagyon ajánlom, bár van akinek bejön. De ez rizikós.
2008. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. márc. 10. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


én azzal fogok szülni, csak pozitívakat tudok mondani. 34.héttől gátmasszást csinálunk a párommal, már most olyan rugalmas a gátam hogy még nekem is furcsa. Csak a konzervatív, berögzött helyeken ragaszkodnak a metszéshez, a kissé rugalmatlan orvosok. A bababarát kórházak nagyrésze már mind a gátvédelmet támogatja. Nem véletlen, a természet így találta ki. Természetesen vannak esetek amikor ezeken a helyeken is vágnak az orvosok, de nem rutinból, automatikusan, ha kell-hanem alapon. Elsőszülő barátnőim családtagjaim is gátvédelemmel szültek, és semmi repedés, se más gond nem merült fel. A végeredmény meg egy könnyen szűkülni tudó szeméremtájék, fájdalmatlan ücsörgés, és -1 heg. Szerintem érdemes meggondolni.

Minden jót, és további gyönyörű áldott állapotot kívánok!!!!!!!!!


38.kismama

2008. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fogadott szülésznőm van. Vele megbeszéltük: gátvédelem - ha nem muszály nincs vágás. DE: Ha bármi gond adódik akár a babával akár velem - ás indokolt...bizom benne- mert ő a szakember - tehát ő látja és akkor vágás.
2008. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én átestem ilyen és olyan szülésen is, de inkább a varratok, mint a gátvédelem!Hiába a gátmasszázs, nekem borzasztó volt.A combomig lila voltam napokig, mint akit megrugdostak és az érzés is olyan volt.Inkább 3-4 varrat,ami csak néhány napig kellemetlen mint a gátvédelem.Üdv:babi
2008. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!