Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tudnék gátvédelemmel szülni?

Hogy tudnék gátvédelemmel szülni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék másodjára gátvédelmet, mert először gátmetszést csináltak. Nagyon nagyon könnyen tágultam és nem mis értem, hogy miért nem lehetett gátvédelemmel. Szerintem ez a protokoll a kórházba, hogy az első babát mindenképpen gátmetszéssel kell megszülni.

Az érdekelni, hogy gátvédelemmel fájdalmasabb-e a szülés, vagy, most másodjára "követelhetem"-e a gátvédelmet! Köszönöm a válaszok!


2010. szept. 25. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
SZia! Nálam is ugyanez a helyzet! Első gátmetszéssel, pedig nem lett volna muszáj, szerintem is csak protokoll, hogy minden először szülő nőt metszenek! Én kértem, hogy most gátvédelemmel szülhessek, azt mondták nincs semmi akadálya, ha jól tágulok akkor mehet a dolog! Ilyenkor a szülésznőnek egy kicsit több a dolga, de hát ezért van ott! :-)
2010. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a dokiddal, ha van a szülésznőddel is! De én inkább szülésznőt keresnék mint dokit!

És vegyél gátmasszázs olajat, és maszirozd a 36 héttől.

Itt van egy link használati utasitásnak:)

[link]


És ha beirod googlebe hogy gátmasszázs akkor az első link amit ki fog dobni egy doc amit ha megnyitsz képekkel lesz illusztrálva hogy csináld!


Minden jót 37 hetes pocis

2010. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én gátvédelemmel szültem meg a 2. babánkat.A szülésznőn múlik minden.A keze végég bennem volt és fogta a baba fejét nehogy szakadjak.Elég fájdalmas volt ugyanis mikor jött a tolófájás nem mindig nyomhattam nehogy repedjek.Fél óra kellett még kibújt a baba,de minden pénzt megért így szülni hiszen utána nincs fájdalom.2 óra múlva már sétáltam és nem fájt sehol!Én csak ajánlani tudoma gátvédelmet,de ehez kell egy jó szülésznő,mert nélküle nem fog sikerülni!Könnyű és gyors szülést kívánok!3 hónapos kislány anyukája
2010. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A szülésznőm nagyon jó és rendes. Igyekszem vele megbeszélni. Szerintem nem lesz ellenére a dolgoknak! :-)
2010. szept. 25. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az elsőt gátvédelemmel szültem, a szülésznőm és az orcosom maguktól "csinálták". Végül, az utoksó pillanatban volt gátmetszés, mert elég nagy volt a babám (4 kg), és első szülésem is.

Az István kórházban úgy tudom, sztenderd a gátvédelemmel való szülés.

2010. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy beszéltük volna hogyan akarok szülni kezdett gátvédelmet első babával a szülésznő.

És nem volt fogadott szülésznőm és orvosom, végül kérésre lett vágás, mert kimerültem, és nem tudtam volna kinyomni a kicsit, ha tovább gvédéssel szülök, így egy icipici vágásom lett, reggelre nem is fájt, csak egy egy hülye mozdulatomnál, mondjuk ha ráültem a sarkamra éreztem meg.

2010. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bp Szent Imre kórházban szültem 2x, mindkétszer gátvédelemmel indultunk, az elsőnél vágni kellett a legvégén, de a szülésznő és doki is mindent megpróbált, h ne kelljen. a második fiamnál már nem kellett vágni- sikerült, és 100x jobb volt utána.
2010. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!