Nagyon megviseli a szülés a nemi szervünket?
Nem teszi tönkre. A természet direkt úgy alakította kis a hüvelyt, más néven szülőcsatornát, hogy ne okozzanak maradandó problémát a szülés alatt létrejött esetleges sérülések.
Gondolj csak bele a méhben mi van szülés után. Egy hatalmas seb. És mégis begyógyul.
Ahogy az első írja.
ÉS még az sem igaz a legtöbb esetben (max. többszöri szülésnél), hogy szülésnél a hüvely úgy kitágul, hogy utána érzéketlen lesz , vagy túl tág. (de ezen is tudnak ma már segíteni)
A természet úgy alakította, hogy ez rész is a lehető legdúsabb legyen idegekben és erekben, és a regenerálódása gyors .
Pl. a méh, ami hozzá kapcsolódik - már a szülés utáni pillanatoktól, -még jobban a szoptatás elkezdésekor- kezd összezsugorodni az eredeti méretére, és csaknem 4-6 hét alatt ugyanolyan méretű lesz. Úgy hogy előtte kb. 400szorosára nő! Na ez a nem mindegy! :)
az én szülésem extra durva volt. egyrészt, hatalmas volt a gyerek (4.5 kg), és emiatt hatalmas gátmetszést kellett csinálni. másrészt, nem vált le a placenta, ezért, miután megszültem a gyereket, az orvos benyúlt a méhembe könyékig, kézzel szedte ki az egészet, majd következett szülés utén fél órával egy egészségügyi kaparás. na hát a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom.
ezek utén, már szülés utén 5 héttel ugyanolyan volt a hüvelyem, mint teherbeesés előtt, és a csiklóm is, meg szeméremajkak, minden. a párom is mondta, hogy semmi különbséget nem lát, nem érez, és én sem. a szexben sincs semmiv változás. szóval szerintem ennél durvábban nem is lehetett volna szétbarmolni az alfelem, és mégis a régi lettem, viszonylag gyorsan :) :)
Ennyit találtam a neten erről a dologról (még korábban):
Méhűri betapintás szülés után: Alkalmazása javallt: 1. méhen végzett korábbi műtét (pl. császármetszés) után a méhfal épségének ellenőrzése céljából; 2. hüvelyi szülésbefejező műtét (pl.: vákuum extrakció) után; 3. méhsérülés gyanúja esetén; 4. atóniás vérzés után; 5. lepényszövet visszamaradásának gyanúja esetén. Az eljárás során a szülészorvos kézzel a méh üregébe hatol, áttapintja a méhfalat, eltávolítja a méhűr tartalmát, majd ezután a méh üregét jódvizes oldattal kiöblíti. A beavatkozás elmaradása a méh fel nem ismert sérüléséhez (1.3.), ill. a lepényszövet visszamaradásához, utóvérzéshez, a méh fertőzéséhez vezethet, ami ritka, súlyos esetben a méh eltávolítását is szükségessé teheti. Kockázata a fertőzés és a méh sérülése. Méhűri betapintás kapcsán szükségessé válhat a lepény manuális eltávolítása, amennyiben a lepény a méh falához szívósan tapad és/vagy a magzat megszületése után 30 percig nem távozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!