Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megfizetem az orvost, úgy...

Ha megfizetem az orvost, úgy is elvégzi a császármetszést, ha nincs rá szükségem?

Figyelt kérdés
2008. márc. 7. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsó hozzászólónak teljesen igaza van. Abszolút téves kép él bennetek a szülésről. A hüvely úgy van "kitalálva", hogy képes legyen annyira tágulni, hogy kiférjen rajta a gyerek (egyébként a 4 ujjnyi tágulás nem is a hüvelyre vonatkozik, hanem a méhszájra!) és utána képes legyen visszanyerni eredeti formáját. Annyira rugalmas. Az emberi test sokkal csodálatosabb, mint gondolod! Ezt most biztosan nehéz elképzelni, de valóban hihetetlenül rugalmas! A hüvelyplasztika, amiről írsz, létezik, de nem átlagos szülések után van rá szükség,csak esetlegesen extrém esetekben.

A szülés után a szexszel semmi baj, teljesen működik, ha mégsem, annak általában inkább lelki okai vannak. (persze, van kivétzel, de az általános az, hogy fizikailag minden rendben).

Ha szülés után a nők nem akartak volna szexelni, már az őskorban kihalt volna az emberiség! (használd a fantáziád: az ősemberek is szültek és nem hiszem, hogy kedv nélkül szexeltek volna, mivel még eléggé az ösztöneik irányították őket) Bocs, ez kicst messzire visz.

A lényeg: érdemes sokat olvasni, nézni, tanulmányozni a témát és rájössz, hogy van veszélye a hüvelyi szülésnek, de a császrnak sokkal több! Ezért csak indokolt esetben szabad elvégezni.

Amíg nem a gyereked érdekeit tartod a legfontosabbnak (akár a sajátoddal szemben is, bár a szülés esetében a Te érdeked is, hogy normál úton történjen), addig NE vállalj gyereket!

2008. márc. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ha még nem tartod érettnek magad akkor ne vállalj gyereket. Akár akarj a párod akár nem.

Nálunk is nagy a korkülönbség,mégis megvártuk,míg én is felkészülök erre a feladatara,hisz ez egy életre szól.

Én kétszer szültem császárral és nem ajánlom. Nem volt más lehetőség,pedig másodikra is próbálkoztunk a hüvelyivel.

Nem tudom valaki miért akar magától "kés alá" feküdni.

Megértem az érveidet,csak nem értek velül egyet. Nem tudom milyen egyetemre jársz,de szerintem már gimiben is biosz órán felvilágosítanak ezekről a dolgokról.

Az hogy nem élvezed most sem a szexet,lehet,hogy ne is attól van. Nekem is volt partnerem akivel 1×sem volt orgazmusom.

2008. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát... nem bírom ki hogy ne írjak. 20 éves vagyok, és 2 hét múlva hozom világra a kisfiamat, ha minden menetrendszerűen történik. Életem legboldogabb, legcsodálatosabb időszaka volt ez a 9 hónap, és tűkön ülök, hogy mikor segíthetem világra a kisbabámat. Életemben nem jutott még eszembe, hogy császároztassam magam. A természete nem véletlenül találta ki, hogy a hüvelyen keresztül szülessen meg. Ajánlom, hogy olvass el pár könyvet: Gyöngéd szülés, szülés gyöngéden, és a szülés művészete. Gyönyörűen és érthetően átadja a lényeget: egy nő életében a legszentebb dolog az anyaság, és akarattal megfosztani a babát a "megszületés" egy életet befolyásoló élményétől a legönzöbb és legtudattlanabb dolog. Én már most tágulok, de a szex még soha nem volt ilyen csodás a párommal. Kedves kérdező... nem lehet hogy nem csak fizikai síkon szeretkezünk? Az érzelmek és valódi egységélmény a lehető legnagyobb orgazmust hozzák, hihetetlen, igaz?

Még annyit, hogy kortól független az anyaság, de nagyon okos döntés hogy te még várnál vele.

Minden jót, és majd egyszer, ha valóban itt az ideje, boldog anyaságot kívánok...

2008. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%
Csajok, Csajok, Csajok! A természetes-szülés a leges-legcsodálatosabb dolog a világon! Vágysz egy gyermekre, akit 9 hónapig hordasz a szíved alatt, tervezgeted, hogy milyen lehet, kisfiú, kislány, stb. Aztán igaz fájdalom árán, de kibújik és annál nagyobb boldogság nincs a világon. Leírhatatlan, emlékszem úgy éreztem, megszakad a szívem a mérhetetlen szeretettől, amit a babám és a férjem iránt éreztem. És hogy a kérdésre is válaszoljak, semmiféle "nyoma" nem maradt a hüvelyi szülésnek, visszaállt minden a régi állapotba, és a szex is ugyanolyan jó! De tény, hogy ahhoz, hogy valaki így gondoljon a szülésre, ahhoz vágynia kell egy gyerekre. Meglátod, akkor majd veled is másképp lesz, ha úgy érzed megérettél rá, úgysem fogsz ilyeneken gondolkodni. De ha mégis császár-párti maradsz, életed talán legnagyobb élményét, a földöntúli boldogság megtapasztalását hagyod ki. Ezt ne kívánd magadnak, csak ha valamelyitek egészsége a tét. További vidám egyetemi-éveket!
2008. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%
Ne félj, nem maradsz annyira tág! De vannak hüvely erősítő tornák, amiket már most elkezdhetsz gyakorolni. Pl pisilés közben megpróbálod visszatartani, aztán engeded, és megint visszatartod, persze ezt nem kell minden alkalommal csak néha. Valamint intim boltban vásárolhatsz gésa golyót amit betolsz a hüvelyedbe, s miközben elkezded kifelé húzni, megpróbálod bentartani az izmaiddal. Azzal hogy megerősíted ezeket az izmokat a késöbbi vizelettartásodat is megkönnyíted, valamint ha ismered az izmaidat, lazítani is tudod őket, ami segítí a hüvelyi szülést. Nem utolsó sorban még a sex is élvezetesebb lehet. Én már kétszer szültem, és semmi gond ott lent. Addig is míg babát szeretnél jó tanulást, és sikereket kívánok. Biztos vagyok benne egyszer nagyon jó anyuka válik belőled.
2008. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
25%

Szerintem igen... biztos lehet olyan orvost talalni aki penzert elvegzi az indokolatlan csaszermetszest.

Tudom hogy nem forum... de azert leirom. En 21 vagyok, parom 26 es pont a minap beszelgettunk errol. Messze van meg ez a dolog... csak szoba kerult. Hasonloan gondolkodom en is, hozzateszem hogy "meg" mert kitudja hogy majd akkor az osztonok meg a hormonok mit hoznak majd ki belolelm.

Onzo lennek? Nem hinnem... egyszeruen csak nem tudom elkepzelni hogy a huvely akar X ev utan is ugyanolyan lesz mint elotte... Hm, ez egy jo kerdes lenne.

Szerintem teljesen normalis hogy 20-21 evesen felunk meg tartunk ettol. Hat most ujra raebredtem hogy jo messze van meg tolem ez baba dolog.

Nyugat-Europaban elunk es 90% hogy tervezett csaszarmetszessel fogok szulni... en nem akarom hogy OTT akarmi is valtozzon! Eddig tul sokan dicsertek :P :)

A jo & minosegi sex meg igenis fontos hogy nyugodt es kiegyensulyozott anyukak es apukak legyunk... jo szulei a babanak :)

2008. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Szerintem 20 évesen inkább azzal foglakozz, hogy "kiélvezd" az életet. Amikor egy vagy akár több gyerek foglal le akkor már késő lesz... Ezt a párodnak el kell fogadnia! Egyébként a szülési aggodalmaidat megértem, nem tágulsz ki 4 újnyira császárnál. Ha 4-6 órányi vajúdás után nem tágulsz 2 újnyinál nagyobbra (segítséggel - infuzio, stb) akkor valószínű a császár!

Igazad van, hogy nem szertnél még gyereket, és ha párod igazán szert akkor megérti a "kifogásaidat"!Ja! És sjnos a császár nem a fizetett összegtől függ! 27 hetes kismama

Sok sikert!

2008. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!