Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megfizetem az orvost, úgy...

Ha megfizetem az orvost, úgy is elvégzi a császármetszést, ha nincs rá szükségem?

Figyelt kérdés
2008. márc. 7. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg Magyarországon nem végezhető kérésre császármetszés ha az orvosilag nem indokolt, mert egy hasi műtétnek nagyobb a kockázata mint a hüvelyi szülésnek. De szerintem van olyan orvos akivel meg lehet ezt beszélni. Ha a fájdalomtól félsz akkor esetleg kérhetsz epidurális érzéstelenítést, azzal megúsznád a műtétet.
2008. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

????????Miért akarnád ezt?

Örülj neki,ha nem lesz szükség a műtétre,nemhogy feleslegesen és szándékosan akarnád műttetni magad.

Én szültem simán is,császároztak is sajnos,de annak örültem volna,ha nincs rá szükség,mert az azt jelenti,hogy minden rendben van.És ez a lényeg.Most várom a 3-ik babám,és remélem nagyon,de nagyon,hogy megússzuk a császárt.

A természetes szülésnél nincs jobb sem a babának(ez a legfontosabb)sem a mamának.

Ha félelemből szeretnéd,fordulj pszichológushoz.

Ő segíthet ennek a leküzdésében.

Olvass ezekről a dolgokról sokat,van egy csomó ilyen oldal,nézzél meg pár szülést,olvasd el a kockázatokat a műtétről.Nem jó az sem neked,de a babának főleg.

A császár nagyszerű megoldás,ha a baba vagy a mama életét egészségét kell menteni,de hogy választani lehessen.....hát ez abszurd.

Egyébként nagyon fiatal vagy?


Boldog babavárást,és a gyereked érdekeit helyezd a saját félelmeid elé.

2008. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Még csak 20 éves vagyok, úgyhogy nem tervezem egyelőre a szülést. :)

Az a problémám, hogy én nem a fájdalomtól tartok, hanem attól, hogy szülés után kitágulok... és nem fogom érezni az intim együttlétet. Sajnos most sem élvezem eléggé a sexet, de nagyon szűk vagyok, és ennek köszönhetem,hogy ennyire is élvezem legalább mint most. Tudom, hogy vannak utána "hüvely visszaállító" plasztikák, de most vagy bejön, vagy nem. Azt is tudom, hogy nem mindenki tágul ki nagyon, meg, hogy valamennyire úgyis visszamegy persze,de nekem ez mind kevés. Szóval természetes úton nem akarok szülni,mert akkor az egész sexnek lőttek egy életre. Még azt kérdezném meg,hogy szülés előtt 4 ujjnyira akkor is kitágulok ha császároznak?

2008. márc. 7. 20:41
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Hát kedvesem sajnálom szegény gyerekedet.

Nem kellene neked szülnöd még sehogysem.

Eléggé önzőnek tűnsz,pedig hány olyan helyzet lesz még az életben,mikor áldozatot kell hoznod a gyerekedért.

Ez a kifogás pedig,mármint a sex,hát le sem mertem volna írni.A gyerekeim mindennél fontosabbak,és ha netán probléma adódna a házaséletünkkel,akkor orvoshoz fordulnék ezügyben.De semmiképp nem a császárt választanám.

minek tartottad meg a gyerekedet,ha nem tudod az ő érdekeit a saját önző aberrációd elé helyezni???

2008. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
minek tartottam meg? nem vagyok várandós
2008. márc. 7. 20:49
 6/17 A kérdező kommentje:
és nekem nem fontos a gyerek, a párom akar...
2008. márc. 7. 20:50
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Fel szeretném hívni a figyelmet hogy egy 20 éves fiatal lányról szól. Én megértem, hogy most császárban gondolkodik. Én is úgy gondolkodtam 20 évesen, annyi különbséggel, hogy nekem az indokom, a félelem volt. Ez elmúlt, nála is elmúlik.

Ami biztos hogy nem szabad még gyermeket vállalnod,mert nem vagy még érett rá, ha akarja a párod, ha nem!

Éld még az életed, egyszer rádlel az anyai ösztön, és akkor nem fog érdekelni, hogy szűk maradsz-e vagy sem.

Amúgy vannak Kegel gyakorlatok, amelyek hasznosak lehetnek azoknak a nőknek, akik szültek!

Sok sikert, szerintem foglalkozz még mással!

2008. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi hozzászólást. Valóban nem akarok még gyereket, nagyon korainak érezném, gyereknek érzem még magam a feladathoz. Páromat megértem, ő a 33. évében jár, családot szeretne, de megkell értenie, hogy előttem az egyetem,és még dolgozni is szeretnék a szakmámban. Nem szoktam meggondolatlan döntéseket hozni, most sem tenném. Önzőnek nem nevezném magam, aki ismer tudja,hogy jólelkű, abszolút önzetlen teremtés vagyok. Biztos vagyok benne,hogy nagyon fogom szeretni majd a gyerekemet, azért is,mert én anya nélkül nőttem fel, és tudom mennyire szükségem lett volna az anyai szeretetre, amit más megkapott, én nem.
2008. márc. 7. 21:17
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Csak olvasgattam a kérdéseket. A válaszom nem hasznos ,csak annyit szeretnék irni, h én pl 17 éves vagyok, és iylen fiatalon én is egyszerübbnek és biztodságosnak tartom a császárt. Gátszakadás meg ilyesmik..:S
2008. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Totál téves kép él bennetek a szülésről......
2008. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!