Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyiket választanátok kis mamák?

Melyiket választanátok kis mamák?

Figyelt kérdés

Természetes szűlés vagy vízben való szűlés?

Megmondom öszintén engem a vízes nagyon vonz, mert az olyan"természetes"és könnyebbnek is látszik...persze ezt nem tudhatom, mert az első fog jönni nem soká és jó lenne eldöntenem, hogy mit is szeretnék!

A Férjem ragaszkodik, hogy ágyon szűljem meg a kicsit.


2011. aug. 17. 19:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen előfordulhat kórházban fertőzésveszély. Amikor szültem, másnap az orvos és a nővér a fejem felett beszélte meg, hogy milyen hülye a takarítónő, mert tisztítja az eszközöket, remélem utána fertőtlenítették.
2011. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20.05 vagyok. Igazatok van abban, hogy ez elvileg nem fordulhat elő, ha betartják a higiéniai követelményeket, de mivel a hazai körülmények távol esnek az ideálistól, de gyakran még a papírformától is, bennem megkondult a vészharang egy szakember nyilatkozatát olvasva. Amúgy igen, jól látjátok, parás vagyok a higiéniára, mert az érintett területen az átlagosnál jóval hajlamosabb vagyok a fertőzésre. Szeretettel ölel titeket: egy fertőzés-parás hozzászóló :)
2011. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk mikor én szültem nem lehett még vízben szülni! :( De engem alig bírtak kiszedni a zuhi alól, ahová a beöntés után kellett mennem!kb 40 percig álltam alatta :)

Nekem nagyon jó volt, ha lesz lehetőségem én biztos vízben szülök legközelebb! :)

Amúgy is 13 évig versenyszerűen úsztam, szóval jól kijövünk a vízzel :)


Nekem vajúdás alatt nagyon jó volt a zuhi a derekamra!Aztán mindig erőt vettem magamon, hogy akkor elég és megtörülközök vezek hálóinget...de mikor jött a következő fájás megint vizes lett a derekam :)


Szóval én csak biztatni tudlak!


Én egyetlen egy szülésvideót néztem meg szülés előtt, és az eyg vízben szülés volt!

Youtube-on "vízben szülés majd kitörő öröm" azt hiszem ez volt a címe, én zokogtam a végén:) olyan szép volt!

20 h

2011. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


En kadban vajudtam a korhazban, es minden komolyabb fajdalom nelkul kitagult a mehszajam 8 cm-esre (bar lehet, hogy en alapbol konnyen tagulok). Utana ki kellett masznom, mert raraktak a fajasmerore, es burkot repesztettek.


Viszont az bizonyos, hogyha elfolyt a vized, utana mar nem ulhetsz bele a kadba, a fertozesveszely miatt, tehat ez az opcio csak akkor marad, ha fajasokkal indul a szules.


A ferjem ragaszkodik kezdetu mondathoz meg annyit, hogy nem o szul, hanem te, a dontes a tied.

2011. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem a avízbe szültem, de egy óra hosszaát benne voltam és nagyon sokat segített.Azt mondta a szülésznőm hogy bánja hogy nem előbb ültünk bele.Én a helyedbe ha lehetőség van rá szülj ott.

A férjed ilyenbe ne szóljon bele.Ő még az ágyon sem tudná megszülni.Nem rossz indulatból mondom.De nem tudja milyen fájdalomról van szó.Te dönts.

2011. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tervezem vízben fogok szülni, de meglátjuk akkor hogyan lesz kedvem. Legalábbis kéznél lesz a felfújható szülőmedence. Szerintem ez teljesen természetes, tehát nem választok a kettő között. (viszont tényleg természetes, beavatkozásmentes szülést szeretnék)
2011. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
Nekem két lányom van az és mind kettőt vízbe szültem, azért mert az a babának se olyan sokkoló, hogy abból a közegből amibe 9 hónapig volt rögtön kikerüljön a levegőre, hanem ha vízbe kerül az természetesebb számára hiszen 9 hónapig vízben volt.
2011. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a vizet választanám, ha lenen 4. gyermekem :)

A férjed nem tudom, milyen alapon "ragaszkodik"... nem ő fog szülni, még csak elképzelni sem tudja, hogy mi vár rád, mit fogsz átélni... Majd ha neki kell szülni, akkor ragaszkodjon bármihez is... Neki az a dolga, hogy téged segítsen, támogasson. Ha vízben, akkor vízben. Most TE vagy a fontos, és persze a baba :)

Videón láttam már vízben szüléseket, őszintén szólva sajnálom, hogy nem próbálhattam ki legalább az egyik gyereknél.

Vajúdni tuti jó a vízben, és olyan is van, hogy a kitolásra kijön a kismama.

2011. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

nem olvastam a válaszokat, lehet más is járt hasonlóan mint én :)


nagyon elterveztem, hogy alternatív szobában szeretnék szülni, halk zene, labda, kád, stb.

aztán mikor a 3 perces fájásokkal beértem a kórházban, kaptam egy szobát egy labdával amire egy fájás erejéig ültem rá majd felmásztam a szülőágyra és le se szálltam róla 1,5 órán keresztül míg megszületett a babám :D

szerintem ezt nem igen lehet eltervezni, pláne ha még el se tudod képzelni milyen is a vajúdás, szülés. majd akkor ott meglátod, hogy mitől elviselhetőbb neked a fájdalom, hogy tudsz jobban ellazulni, nem egy tervezhető dolog :)

2011. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én négyszer szültem,de mivel a Kútvölgyibe nem volt kád,így csak ágyon szülhettem.De szerintem kipróbáltam volna a kádas szülést is.
2011. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!