Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit választanátok a helyemben?...

Mit választanátok a helyemben? (továbbiak lent)

Figyelt kérdés

A véleményekre vagyok kíváncsi.

Az első babámat császárral szültem egy éve relatív téraránytalanság miatt. Hozzáteszem nem volt nagy a bébi. Szerettem volna rendesen megszülni őt. Most a második babát várom és szeretném őt megszülni rendesen. De nem tudom eldönteni, hogy...

-a biztos császárt válasszam-e, ha már egyszer megtörtént, megtörtént, és válasszam a régi orvosomat, a kiszámíthatósággal együtt vagy

-merjek bátrabb lenni, keressek másik kórházat (vidéki vagyok), másik dokival és kockáztassam a rendes szülést, a bizonytalansággal (amelyből a végén talán mégis császár lesz)?


2011. máj. 3. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A régi dokid csak császározni hajlandó legközelebb?

Nekem is császárral született a kisfiam,de nekem azt mondta az orvosom,ha lesz következő(sajnos nem valószínű),akkor mindent el fog követni,hogy megszülhessem természetes úton.

2011. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, ő eléggé császár párti. Ha ezt előbb tudom nem kötök ki nála. Egyébként nagyon jó szakember.
2011. máj. 3. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Már bocs, de annyira nem lehet jó szakember, ha annyira császár párti. Úgy értem, úgy hangzik, mintha csak császárral szülnek nála...pedig mostanában olvastam, hogy túl sok az indokolatlan császár. Egyébként meg jelen esetben valószínű igaz van, és csak császárral szülhetsz, mert én úgy tudom, hogy csak akkor szülhetsz normális úton császár után, ha legalább másfél év eltelt a két szülés között. Szóval attól függ, hogy hány hetes terhes vagy. Azt ne kérdezd, hogy miért van így, de itt Angliában így van a szüléseknél.

Ha teheteted, próbáld meg normális úton megszülni, ha ez csak úgy lehetséges, hogy orvost váltasz, akkor válts. A császárral szült nőknél azt hallottam, hogy később indul be a tej is.

Legyél bátor!

2011. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bátorság, hisz nincs mit veszíts, csak nyerhetsz!

És a babád is nyer, ha sikerül őt rendesen megszülnöd.

Én szorítok, hogy sikerüljön. A szülés nagy élmény, még ha fájdalmas is. Érdemes belevágni!

2011. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én császár után (farfekvés miatt) másfél évvel természetes úton szültem a második babát aki 3800gr volt. (Az első pedig 3000gr)

Mondjuk az én dokim természetes szülés párti, de nagyon odafigyelt a szülésnél ránk, végig ott volt, a vajúdás alatt is negyed óránként-20 percenként jött. Nem bántam meg. Mondta a doki, ha bármi van, visz a műtőbe, nem kockáztat, de ha megy simán, akkor szüljünk. :)

Én a komplikációktól féltem inkább (hegszétválás, bélösszenövés miatt szakadás a beleknél...), de mivel megbíztam az orvosomban, belementem.

2011. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyereknél sem merült fel császár (4,4 ill 4) kilósak voltak.

Ha egy orvos ennyire császárpárti, akkor azt nem tartom jó dokinak.

(Anyám ikreket szült simán, császár után)

2011. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
CSászárral szültem téraránytalanság miatt. Simán beindult a tejem, 15 hónapig szoptattam. 6 hónapig kizárólag csak anyatejet kapott a fiam, heti 200-250g-ot hízott az elején. Most augusztusban szülök, valószínűlg megint császár lesz. Én a dokira bíztam/ bízom, ő ért hozzá. Annyit mondott, azért meg kell szenvedni, vagyis megvárjuk a fájásokat, tágulst...stb. Azt hiszem, ez a tej miatt kell és állítólag a babának is jobb.
2011. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én tuti a császárt választanám.

ha lett volna elég pénzem,császárral szültem volna,de mivel nem volt rá elég,így nem jött össze.

Nem lesz második,ez biztos(orvoshoz is járok,mert nem tudtam feldolgozni,ami velem történt se testileg se lelkileg nem vagyok ép de nem akarlak meg ijeszteni)

Ha te úgy érzed,hogy szeretnéd megszülni "rendesen" akkor szép és könnyű szülést kívánok neked.

2011. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én bíznék az orvosomban!ha császárt javasolt, biztos meg van rá az ok is!
2011. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!