Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MI kell ahhoz, hogy a Bajcsy-b...

MI kell ahhoz, hogy a Bajcsy-ban a vajúdó szobába bekerüljek, esetleg vízben vajúdjak?

Figyelt kérdés

Ahol van kád, tv, bordásfal, franciaágy stb.

Szült vagy vajúdott már valaki ott?

Szóltatok a szülésznőnek hogy szeretnétek vagy ő ajánlotta fel?

Miket lehetett használni?


Azt nem tudjátok hogy most mennyi a kórházban az eda?


2011. júl. 22. 17:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ja és az én babám 3020 grammal született, viszont utána úgy megtetszett neki a szopizás, hogy most már 7 kiló 48 deka! ő is nagyon tud ám könyörögni hogy vegyem fel:) bocsi az offért!
2011. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nahát, hogy milyen kicsi a világ!:-))) Szóval miattatok raktak ki minket olyan gyorsan abból a szép, kényelmes szülőszobából :-))) (Nehogy bántásnak vedd, csak vicc!)

Igen, minket olyan 14 óra körül kiraktak, mondván, hogy teltház van, és kell a hely a következő turnusnak. Örülök, hogy hallok felőletek! Milyen volt a szülés? Nekem burokrepesztéssel indították, mert a Kicsikém nem igyekezett kifelé, már a 41. héten jártunk. Epidurállal szültem, amit hihetetlenül jó dolognak tartok, a burokrepesztéstől számítva 5 óra múlva a kezemben volt a babám, ami első szülésnél serintem nem rossz.

Nekünk hála Istennek nem volt gond a csecsemősökkel sem, sajnálom, hogy a babukádat megkínozták ... Mikor mehettetek haza? Tök fura, ezek szerint biztos, hogy találkoztunk a folyosón. Én a nem fizetős egyágyasban voltam, ha jól emlékszem, a 4-es számú kórteremben. Nekem kisfiam született, és neked?

Nem semmi a babád mérete! És én még azt hittem, az enyém óriásbébi! Csak szopizik a Tiéd is?

Annyira durva, hogy már lassan 4 hónaposak, mintha tegnap lett volna, hogy először megpillantottam ... Én még mindig totálisan a szülés hatása alatt állok, és nem tagadom, alig várom, hogy újra átélhessem. Biztos, hogy a Bajcsyt választanám ma is!

Puszi, a Babádnak külön is!

(És bocsánat az offért ...)

2011. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

semmi baj az off-ért, aranyosak vagytok! gratula a babákhoz!


kedves utolsó megkérdezhetem, hgy hogyan indították a szülésed, mármint mennyire volt nyitott a méhszáj,meg előre megbeszéltétek, kaptál még valamit a burokrepesztés mellé. csak egyik ismerősöm is épp túlhordja a babáját és érdeklik ezek a dolgok. köszi ha válaszolsz!

2011. júl. 28. 18:52
 14/24 anonim ***** válasza:

SZia!

Nálam úgy volt, hogy 28-ra voltam kiírva, és aznap totál semmi jele nem volt, hogy meg akarna indulni a szülés. Onnantól naponta kellett járnom NST-re és méhszáj-tapogatásra (ami nekem nagyon fájdalmas volt ...).

A doki csütörtököt jelölte ki, hogy ha addig nem történik semmi, akkor indít. A méhszájam egyáltalán nem nyílt meg, mindössze egy ici - picit megrövidült már szerdára, de fájásom semmi nem volt. Szerdán késő este elment a nyákdugó. Csütörtökön fél 7-re kellett bemenni, borotválás, beöntés stb, 8-kor burokrepesztés és oxitocin infúzió. Innentől jöttek a fájások, de jött az epidural is, ami rengeteget segített, így én valódi fájást nem is éreztem ... De a doki végig azt mondta, hogy az, hogy nem nyílt a méhszáj, semmit nem jelent, mert egyik percről a másikra is kinyílhat, így minden nap úgy búcsúztunk, hogy lehet, hogy éjjel találkozunk :-) Ha eszembe jut még valami, megírom, csak most mennem kell, bőg ...

Sok sikert Neked és a Barátnődnek is! (Ő hol szül, ha megkérdezhetem?)

2011. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
És Te, kedves Kérdező, kinél fogsz szülni? Mikor?
2011. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, és akkor úgy repesztett burkot, hogy nem is voltál nyitva? mert ismerősöm is csak épp egy ujjnyi. mondjuk nekem is annyinál repesztettek, de az ő dokija nem akarja.

képzeld én 2009-ben szültem a fiamat a bajcsyban, a zöld szülőszobában, akkor még fel sem merült bennem hogy valami extrát kérjek, de hamarosan szülöm a kislányom szintén itt és hát érdekelt, van fogadott sokim meg szülésznőmm, de basszus mindig elfelejtem megkérdezni ezt.

ja a dokim nagy lászló, a szülésznőm meg Nóri. aranyosak nagyon, ja és még egy kérdés: az epit mikor kaptad, mert a fiamnál én nagyon későn kértem, mert bizakodtam hogy hamar megy majd, tévedtem, most előbb szeretném...

köszi ha válaszolsz! üdv!

2011. júl. 28. 23:03
 17/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, nekem ilyen majdnem totál zárt méhszájnál repesztett burkot, nem csinált ebből problémát. Mondjuk nem tudom, előtte, amikor "megturkált", mennyire tágított az ujjával, de az tényleg fájt. Nem értem, az ismerősöd dokija miért nem akarja ...

Én, miután bekötötték az oxitocint, már kaptam is az epit, és nem tagadom, az az első 2-3 kósza fájás, amit még úgy - ahogy éreztem, bőven elég is volt! Nem irigylem, aki simán szül, le a kalappal előtte!

Ha van fogadott dokid, szerintem tutira kérheted az extrákat, csak ne felejtsd el megkérdezni :-) Mikor szülsz?

2011. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
itt a második március 31-ei:) Igan aznap nagy bébibumm volt, anyukám mesélte, hogy egymás után hozták a babákat öltöztetni, én is csak azért maradtam 3 órát mert valami artéria megrepedt a méhemben és nem tudták, adjanak-e vért vagy mi legyen, végül infúziót kaptam csak. Amúgz a szülés nagyon szép élmény volt nekem is. Én már előző nap be kellett hogy feküdjek, mert cukorbeteg voltam és emiatt indtani kellett a 40. héten. Előző este méhszájtágító tablettát kaptam, ami esetemben semmit sem használt. Reggel 1 ujjnyi volt nekem is a méhszáj mikor repesztették a burkot, aztán 8 és fél óra múlva lett meg a bébim, szintén fiú:) Egyébként ma mértem, már 8 kiló!:D Nekem a szülésznő felajánlotta az EDÁt, de mivel akkor még nem fájt olyan nagyon, nem kértem, mert féltem hogy lassítani fogja a szülést. Aztán egy idő múlva már kértem, de akkor azt mondták már nem lehet, mert túl közel a szülés, már nem menne ki a hatása. Na, mondhatom, vertem a fejem a falba:D Aztán egy csajszival pont fej fej mellett haladtunk, és őt jelölték ki elsőnek, mindenki nála volt, én meg a férjemmel a másik szülőszobában. Mindent hallottam, hát nem jött meg a kitoláshoz a kedvem mondhatom, és ráadásul végig attól féltem, hogy én itt egyedül megszülök, hát ettől a gondolattól én simán visszatartottam a tolási ingert:D Aztán végre valahára bejött a doki meg a szülésznő, rögtön mondták is, hogy nyomhatok, és 10 perc alatt meg is lett a baba. Mondjuk a dokim nyomta a hasam, lehet azért is ment ilyen gyorsan:)
2011. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

köszi hogy írtatok!

Nekem 3 héten belül kellene megszületnie a kislányomnak, nem felejtem el megkérdezni a lehetőségeket, most már tényleg.

Az epidurálért mennyit adtál, ha adtál az anesztesnek, kedves utolsó előtti?

2011. júl. 29. 22:43
 20/24 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Őszintén, én nem adtam az anesztesnek semennyit, mert egyszerűen nem volt rá lehetőség. Bebökte az epiduralt, és aztán jóformán nem is láttam többet ... Több anyuka is ugyanerről "panaszkodott", hogy nem volt alkalom. Persze, bőven van helye annak a tízezresnek, amit az anesztesnek szántunk, de nem sajnáltam volna Tőle, mert jó munkát végzett :-) Egyébként én is érdeklődtem, és általában tízezer forintról beszéltek aneszteziológus kapcsán.

De izgi, úgy irigyellek a "mindenórás" állapotodért, én annyira imádtam ezt az időszakot! Már akkor tudtam, hogy hiányozni fog! (Csak most félek belegondolni is, hogy mit csinálnék mégegy kicsivel, a Fiam annyira lefoglal ... Alig tudok mellette bármit is csinálni ...)

Írd majd meg légyszi Kérdező. hogy mit intéztél "extrák" ügyében, mert most már engem is érdekel. Az anesztessel beszélsz előre?

Most is a Nagy doktornál fogsz szülni? Róla is csak jókat hallottam, és manapság ritkaság számba megy az ilyen doki, de a Szécsényiről is mindenki kivétel nélkül jó véleménnyel van ...

Kedves március 31 -i, szép nagy lehet a Babád! Ő átalussza már az éjszakákat? Az enyém 3 - szor is szopizik még éjjel is, nappal meg van, hogy óránként kéri :-) Nagyon tud panaszkodni!

2011. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!