Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hete szültem elkezhetek...

3 hete szültem elkezhetek tornázni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
3 hét után? Szerintem várj vele a 6. hétig!
2011. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírem van, NEM! Sajnos a hat hetet ki kell várni és három hónapig kerülni kell az ugrós, zökkenős mozgást és a felülést is. Három hónap után is vigyázni kell, mert terhesség alatt az ízületek meglazulnak és sokkal könnyebb megrándulni, ficamodni. Csak szépen fokozatosan. Még valami. Szoptatásnál pedig érdemes szoptatás után tornázni, mert a torna közben termelődő tejsav bekerül a tejbe. Ez nem ártalmas, de kis ideig megváltozik tőle a tej íze és a babák egy része nem kedveli.
2011. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben akkor várok.köszönöm
2011. júl. 10. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedden lesz 6 hete, h császárral szültem, és a 4. hét letelte után én már elkezdtem tornázni. Az első héten kismama tornát csináltam, és abból is csak azokat a gyakorlatokat, amiknél úgy éreztem, h a hasizmaimat egyáltalán nem veszi igénybe. Az utóbbi pár napban már rendes tornát csinálok (Rubint Réka dvd-re), de hasizom gyakorlatokat természetesen most sem csinálok és még jó darabig nem is fogok. A tejem nem lett kevesebb, és azt sem vettem észre, h kevésbé ízlene a babámnak.

Én terhesség előtt is aktívan mozogtam , és a császárból is nagyon gyorsan épültem fel. Nekem jól esik a torna, de ez nem jelenti azt, h neked is jót fog tenni. Bár gondolom 1-2 lightosabb gyakorlattól nem lesz bajod.

2011. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ,hogy milyen torna!

Pl Rubint Réka féle,aki már a szülőszobából a terembe ment, vagy esetleg hasizom erősítés?- ezeket lehet.


Ha jól esik,akkor miért ne lehetne mozogni? - főleg,ha előtte is mozogtál!


Jó babázást!! :D


Üdv:2 gyerkőc,30 hetes anyukája

2011. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én a 3 héttől elkezdtem az elliptikus tréneren te
2011. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na szóval, ...tekerni, de csak 2 percet és lassan. Az olyan, mint egy könnyedd séta a babakocsival. 3-5 naponta emeltem 2 percenként. Megkérdeztem a dokit és azt mondta, hogy így mehet. Most már erősítek is, de csak óvatosan, nehogy izomlázam legyen. A hasizmom magától erősödik, emelgetem a nagytesót. :))

Hosszú folyamat ez, kicsit tovább tart leadni a felesleget, de a fittségem már visszatért.

Jó babázást és mozgást


1 kislány és egy 9 hetes baba anyukája

2011. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak a 6. héttől tornáztam, de csak azért mert szörnyen vashiányos voltam, még a séta közben is szédültem. Mondjuk a hasizmokat én sem edzettem volna még akkor.
2011. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én két héttel szülés után már tornáztam. Fokozatosan, odafigyelve nyugodtan elkezdheted!
2011. júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!