Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor lehet...

Szülés után mikor lehet elkezdeni tornázni?

Figyelt kérdés
ki kell várni a 6 hetet?
2011. ápr. 29. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A 6 hetet mindenképp,de szoptatás alatt sem tanácsos.
2011. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Intim tornázni lehet előbb, a többivel célszerű megvárni a 6 hetet.

Ha császár, még többet is, főleg, ha megterhelő a torna.

2011. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.

Szoptatás alatti tornával sincs semmi baj, ha normálisan csinálja az ember lánya. Egyszerűen figyelni kell a tejet és a babát (minőséget és mennyiséget), és akkor nem lehet belőle baj.

2011. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha Rubint Rékát kérded, akkor 5 nap... még császárnál is.



Szerintem: nem véletlen a 6 hét gyermekágy... Ott belül is nagy sebek vannak, stb. Persze az sem mindegy, milyen tornáról beszélünk!

2011. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban (Zalaegerszeg) szülés utáni nap jött a gyógytornász csaj, és megmutogatta, miket lehet már a gyermekágyas időszakban is csinálgatni. Előtte mindenkinek megnézte, nincs-e szétnyílva a hasizma, nehogy gond legyen.


Szóval érdemes megkérdezni majd a kórházban, ha még szülés előtt vagy.

2011. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
6 het utan lehet nyugodtan tornazni. A szoptatast egy egeszseges etrend es egy kozepes intenzitasu edzes nem befolyasol.
2011. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hetet ki kell várni minden tornával.Utána még három hónapig kerülni kell a nagyobb zötyögést. Ilyen a futás, ugrálás. A nyújtással is óvatosan kell bánni, mert terhesség alatt a ízületek fellazulnak, nagyobb a sérülés veszély. Tornázni, szoptatás után érdemes, mert tejsav termelődik ami közvetlen sportolás után okozhat a tejben savanykás ízt, amit a babák nem mindig kedvelnek. Nagyjából ennyi.
2011. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!kicsit elkeseredtem,már szívesen nekiálltam volna leadni a felesleget...:(
2011. ápr. 30. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!