Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másodjára szülő anyukák, most...

Másodjára szülő anyukák, most jobban vagy kevésbé féltek a szüléstől?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 12:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én úgy érzem,hogy szerencsés vagyok..legalábbis az első szülés miatt,mert a második csak olyan február környékén várható..

Nekem nagyon hamar megszületett a kislányom. 1/2 3-kor mikor kimentem pisilni (akkor már már 4-jére,mert előtte óránként kikellett mennem..),akkor nem maradt abba a csorgás..,jött is egy nagy fájdalom,ami bazi nagy volt...majd mikor feltudtam kelni a wc-ről,felkeltettem a párom,hogy úgy néz ki,hogy szülünk...na ekkor mi még nekiálltunk szendvicseket csinálni,nehogy éhenhaljunk,mert ügye mi van ha egy fél napot majd vajúdni kell,meg ilyenek..szóval elvoltunk és olyan 1/4 5-re beértünk a kórházba. Ott leültem,rámrakták azt a fájásmérős bigyót,majd jött a doki aki megvizsgált és mondta,hogy gyorsan öltözzek át,mert megyünk szülni...na hát egyből rámjött a nagywc-zés...így még valahogy elmentem a klotyira,de alíg bírtam magam tartani,meg törölni,mert hogy ügye a wc-re nem mertem ráülni nehogy elkapjak valamit..és mikor már túl voltam mindenen,akkor átöltöztem és 1/2 6-ra a szülőszobában voltam.. Ezután 6.03-ra megszületett a kislányom. Nálunk nagyon durva volt,mert mire beérkeztünk,már 4 percenként jöttek a fájások és 4 újjnyira voltam nyitva..

Fájdalomsillapítót,beöntést semmit nem kaptam..pedíg megkérdeztem,hogy nem csinálnak-e beöntést..,de a válasz erre az volt,hogy én azt már elintéztem... :)

Mikor megszületett a kislányom,a doki azt mondta,hogy mindenkinek így kéne szülnie.. :) Nagyon rendes doki volt,pedíg egy sima ügyeletes doki volt,mert fogadott orvosom az nem volt,de nem is bántam meg,mert amúgy meg még pont szabin volt a dokim,akihez jártam,mert hogy 2 héttel korábban jött a kiscsajszim.. :)

Így a kérdésedre hogy válaszoljak is...:) Ezek után nem félek a következő szüléstől,mert azt mondták ott,hogy ha megint majd szülni fogok,akkor egyből menjek be,mert valószínű,hogy az is ilyen gyorsan meglesz..

Viszont...nem mindíg jó a gyors szülés,mert az én kis picikémnek a gyors szülés miatt nagyon megnyomódott a kis fejecskéje..,meg a szeme..és bevolt vérezve mind a két szeme.. :( a feje is kicsit lilás volt..olyan kis bankrablós arca volt....de mára már egy gyönyörű kislány :) Nem mintha akkor nem ő lett volna a legszebb baba számunkra.. :)

Szóval én inkább tovább szenvednék,de ne legyen ilyen kis bevérzése neki sehol,mert azért az csak fáj neki is... :(

2011. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Két hete volt a második császárom, s jobban féltem, mint az elsőnél.Nem hiába, százszor rosszabb is volt. Már csak arra gondolok, hogy többet nem kell mennem a szülőszobára, mivel nem szeretnél több gyereket. örülök, hogy túl vagyok mindkettőn.
2011. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

2 éves a kisfiam 3 hét múlva fog megszületni a húga.

Rettenetesen féltem a szüléstől, be is jött...hosszú vajudás rengeteg oxitocin, semmi tágulás a vége császár! Most másodjára ha lehet még jobban félek, nem akarom átélni a sok fájdalmat ha a végén pont a "lényeg" ami kimarad, plusz még ott egy műtét! A doki szerint szülhetek simán is de már semmi kedvem hozzá! Sokan elítélnek ezért de én ha lehetne én egyből császárt választanám!

2011. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

az elsönél sem féltem-nem volt semmi gond, nem volt rövid és fájt is rendesen, de ki bírtam :) a másodiktól sem félek, inkább kiváncsian várom milyen lesz :)

25 hkm

2011. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az első SOS császár volt a 37. héten, úgyhogy nem voltak szülési fájdalmaim. Most a másodiknál nem szeretném a császármetszést, szeretném rendesen megszülni a picurt. Nem tudom, nekem a császár után nagyon-nagyon rossz volt másfél hónapig, ezért nem akarom ismét átélni ugyanazt.
2011. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, szerdán kellett volna megszületnie a kishúgának, de semmi. az igazság az hogy sokkal jobban félek mint az elsőnél, de már szeretnék túlleni rajta...

A fiamat nehezen szültem, sokáig tartott:-(

2011. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem már megvan a 2. gyerekem is,készülünk a 3.-ra.DE!Az első 4 óra alatt érkezett(EDA-t kértem,pici gátmetszésem volt),és igazából nem tartottam a következő szüléstől.A 2. 3 óra volt,végül nem kértem epidurált(baromira fájt,de ki lehetett bírni),és gátmetszés se kellett(se semmi más,én még egy szurit se kaptam a 3 nap alatt,amíg a kórházban voltunk).Lehet,hogy szerencsés vagyok,de a 3.-tól sem félek.
2011. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!