Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nézik le a császárral...

Miért nézik le a császárral szülő nőket?

Figyelt kérdés

Sajnos egy betegség miatt, még a terhesség viselése is kérdéses volt számomra, így az orvosom már az elején közölte, hogy a csak programozott császárral szülhetek. Sok, bántó megjegyzést kaptam, néhány természetesen szülni tudó "barátnőmtől", mint pl: "biztosan félsz a szülési fájdalomtól", vagy "én nem vagyok bolond, hogy császárral szüljek" stb. Ezek eléggé fájnak, mert ha tehettem volna én is megpróbáltam volna természetes úton világra hozni a gyermekemet, de az orvosom szerint, így túl nagy lett volna a kockázat, mindkettőnkre nézve.

Miért kell ezért elítélni?

(Azért szerencsére vannak kivételek! :-)


2011. szept. 19. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha csupán "luxusból" szülnéd meg így a kicsit,akkor megérteném,hogy lenéznek! De így??? öregem!

Mellesleg a "kedves" természetes úton szült ismerősöknek bizony elmagyaráznám,hogy bizony egy császár nem gyerekjáték! Komoly műtét!!- még ha rutin műtétnek is számít,akkor is egy komoly műtét!!! Amiből felépülni nem olyan sétagalopp,mint egy sima szülést követően!


Boldog babavárást,mielőbbi felépülést a császár után és egészséges kisbabát!!!



Üdv:friss 3 gyerkőcös (simán szülő) anyuka

2011. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom volt, bár ikrek. TErmészetes szülést akart a dokim, csak nem voltak fájásaim a magzatvíz elfolyása után, nem akart így kockáztatni!

Én amúgy is a császár híve voltam, vagyok!

Milyen barátnő az, aki ilyeneket mond? Nem érti meg, hogy az orvosod a betegésged miatt így látja biztosítottnak a te és a babád egészségét?

Idegennel se foglalkozz! Ez a te dolgod és senkire nem tartozik és kész!

Akkor mi nézzük le őket, mert a gyereke már bocsánat, de randa lesz az első pár napban a természetes szülés miatt?

Tényleg nagy az isten állatkertje!

2011. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki lenézett volna amiatt, hogy császárral szültem. Inkább pont az ellenkezője volt igaz.

Nem lehet, hogy Te érted félre a reakciókat?

2011. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

harmadiknak:

én eleve császárt szerettem volna a rossz szemem miatt meg hogy ikrekről van szó. amikor ezt mondtam bárkinek is, kaptam hideget-meleget, de inkább hideget, jó sokat!

2011. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
mindenki úgy szül ahogy akar .Ha ezért valaki lenéziaz a bolond.:-)
2011. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Egy indokolt császárral nincs semmi baj, sőt még azt is megértem, ha valaki annyira retteg a szüléstől, azért lobbizik a császár mellett.

Az egyik ismerősöm mégis kiverte nálam a biztosítékot. Én természetesen akartam szülni, de a baba instabil fekvése miatt a doki császározni akart. Ez a 37. héten derült ki. Másnap összefutottam ezzel az ismerőssel, és boldogan újságolta, hogy megússza a szülést, mert a doki két héttel a kiírás előtt megcsászározza. Hát akkor nem láttam az idegtől! Ő ugyanis azért akart császárt, mert nem akarta hogy fájjon, és azért hamarabb, mert félt, hogy a végére reped szét a bőre. Majdnem nekimentem.

Végül megúsztam a császárt, meg le is higgadtam, de még most sem tartom normálisnak a nőt.

Neked annyit tudok javasolni, hogy vedd be a lesz@rom tablettát, ha ilyet mondanak neked, és örülj a babának!

2011. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt már és is sok embertől hallottam. Egyik szülés tip. sem jobb a másiknál. Az egyik közben elviselhetetlen, a másik meg utána, mert komoly műtét. Aki ezért lenézi, megszólja a másikat, az buta, tapintatlan és rossz indulatú. Teljesen mindegy, hogy jön az a baba világra, fő az, hogy (adott körülményhez képest, kevesebb kockázat mellett) egészségesen szülessen meg, és az anyukája is életben maradjon.
2011. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Én is császárral szültem 2 hónapja.

Aki ezt meghallja, az néz furcsán. Legalábbis a legtöbb anyuka itt nálunk így van a császárral, ahogy mondod.

1-2 számára az nem szülés. Úgy gondolják, hogy mi császárosok nem akarunk fájdalmat és a "könnyebbik" utat választjuk.


Én ezen jót szoktam röhögni, főleg begipszelt kézzel, amit autóbalesetben szenvedtem el és onnan vittek a műtőbe sürgősségi császárra.

Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy élj át egy súlyos balesetet terhesen, sokktól térj magadhoz, fogdosd a hasad törött kézzel, hogy érezd a gyereked él-e még, aggódj minden másodpercben, remegj, mint a kocsonya, dolgozd fel az átélteket, stb ... és így szüljél természetesen.

Ezután a monológom után általában 'qss-ban' szoktak maradni a krvára bátor anyukák, akik krvára természetes úton szültek.

2011. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 krisztivan ***** válasza:
50%
Szerintem ne foglalkozz vele hogy ki mit mond.Ez a ti magánügyetek,de azért én átgonolnám hogy tényleg barátnő-e az ilyen.Én természetesen szültem meg az óriás fiamat de a vége felé már mondtam hogy bármit aláírok csak vegyék már ki.Valahogy ki kell jönniük a babáknak így vagy úgy.:))Szép szülést!
2011. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyes emberekbe genetikailag kódolt, hogy ha valaki máshogy csinál valamit, mint ők, akkor az hülye. Én simán szültem, és nem kértem fájdalomcsillapítást, és ezért egyesek szerint abnormális mazochista vagyok.


Nem kell az ilyenekkel foglalkozni!

2011. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!