Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másodjára szülő anyukák, most...

Másodjára szülő anyukák, most jobban vagy kevésbé féltek a szüléstől?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok újra terhes, de az tuti, hogy rettegni fogok, mert nekem nagyon fájt.Burok repi, oxitocin..minden finomság volt! :(

Elsőnél az ember nem tudja mire számíthat, de a másodiknál már lehet tudni, ezért szerintem sokkal rémisztőbb a dolog!

2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésem előtt sem féltem, most még annyira sem. De szerencsés vagyok, semmi rossz élményem nem volt, bár rettenetesen fájt, de valahogy az hozzátartozott az egészhez.
2011. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésem nem volt könnyű, de ennek ellenére most sem tartok tőle. Most már legalább tudom mire számíthatok és bízom benne, hogy a 2. könnyebb lesz, ha másért nem mert tapasztaltabb vagyok.
2011. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én az elsőnél 18 voltam, ennek 10 éve, szóval a nagylány 10 éves, a pici 9 hetes. Most a szülés előtt gondolkodtam, hogy milyen volt annak idején a szülést várni. Akkor fogalmam sem volt, milyen lesz, oké, a tévében láttam addig visítozó nőket, de nemigazán agyaltam rajta. Akkor mindennel együtt 3,5 óra alatt meglett a lányom. Most persze már tudtam, mi vár rám, de akkor sem volt utólag (lehet csak ennyi idő távlatából) annyira vészes, most meg a kicsi 1,5 óra alatt meglett, szóval ez még könnyebb volt. Az elsőt azért nehezebben viseltem, mint ezt, de most másnap már azt mondtam, jöhetne a következő. Pedig a kislány anno 3 kiló 17 deka volt, most a kisfiú 4 kiló. Ne gondolkodj sokat, majd alakul. De gondolj arra, amit a dokim mondott, hogy általában a 2. baba nagyobb, és gyorsabban jön, és könnyebben is, mint az első. Oké, ez nem mindig igaz, de erre gondolj!!! Sok sikert!
2011. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap múlva szülöm a másodikat, 2 éve született a fiam.

Én jobban félek, eléggé megviselt az első szülés.

Az elsőnél egyáltalán nem féltem, nem tudtam mi is vár rám... Teljes nyugalommal vonultam a kórházba mikor elfolyt a magzatvíz.

Most viszont tudom mire számítsak, ez valahol jó is, de félelmetes is hogy újra át kell éljem azt a fájdalmat. Viszont ilyenkor arra gondolok, hogy újra átélhetem az újszülött kisbabám világra jövetelét, első pillantását, első szopizását stb. és ez melegséggel, boldogsággal tölt el:-) Ez az ami felejtetni fogja újra a fájdalmat:-)

2011. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az én fiam is 2 éve született, én pedig 2 hónapon belül szülök. Az első nekem is nehéz volt, burokrep., oxi, méhszáj tágítás kézzel, komplikációk, kitolásnál elakadás, meg fájásgyengeség. És előtte egy csöppet sem féltem, mert nem tudtam, mi vár rám, még vajúdás közben is vicceket meséltünk.. Most már nagyon félek, a fájdalom "hagyján", inkább olyanoktól félek, hogy nem lesz elég erőm, fáradtan megyek be, meg hogy ne ismétlődjenek meg ezek a dolgok. Köszi a válaszokat, jó olvasgatni, ki hogy gondolja!

2011. júl. 8. 13:04
 7/17 anonim ***** válasza:
jobban félek, mert már tudom mi vár rám :( aki nem szült még, az el sem tudja képzelni, mennyire fáj
2011. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Én még nem vagyok terhes, de az első szülés előtt egyáltalán nem féltem, úgy voltam vele kemény vagyok, felkészültem és mindenki túlélte valahogy. Hát erre nem lehetett felkészülni. Azt kívántam valaki lőjön már főbe. Tényleg azt hittem ezt nem lehet túlélni. (szerencsére kaptam EDA-t, onnantól kicsit könnyebb lett). De ha jön a második tuti hogy rettegni fogok, mert bennem az maadt meg, hogy ha nem kaptam volna az EDA-t, akkor belehalok. És mi van, ha a következőnél nem sikerül megbeszélni az EDA-t vagy valami miatt nem kaphatok? Hát ebbe belegondolni is szörnyű.
2011. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak reménykedem, hogy a második nem lesz egy 28 órás "menet". Ha rövidebb ideig tart majd, én már annak örülni fogok, az sem érdekel, ha jobban fáj, csak ne tartson sokáig, mert rengeteg erőmet elvette a hosszú vajúdás. Hogy félek - e? Nem tudom.... Talán :)

Nem akarok túl hosszú lenni, de elmesélem: szóval magával a kórházzal kapcsolatban vannak fenntartásaim. Az első szülés után minden annyira jó volt, az a pár nap a kórházban, mintha szállodában lettem volna...kellemes élmény volt! Most, a második terhességem alatt is oda járok vizsgálatokra de folyamatosan csalódom :( 18 hónapja szültem (akkor sem volt, most sincs fogadott dokim) de minden és mindenki annyira megváltozott. Kész bolondok háza, kavarodás, kapkodás, nem figyelnek eléggé a kismamákra, mintha kevesebb lenne a doki, eléggé ingerültek az ott dolgozók. Én emiatt félek inkább, hogy mi lesz? Ellátnak rendesen, a babámmal is úgy foglalkoznak majd, ahogy kell? Ilyeneken jár az agyam.... Inkább ettől félek....

2011. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem félek, mert programozott császárom lesz. Nem féltem előtte sem mondjuk, az első szülésem 2009 decemberében volt a második ikerszülés lesz, december elejére vagyok kiírva (mikulásra), de ugye hamarabb lesz, mert nemigen maradnak bent addig.
2011. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!