Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Illik ajándékot adni a kórházi...

Illik ajándékot adni a kórházi nővéreknek, szülésznőknek? Mit és mikor? Van itt olyan, aki adott? Hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem a kórháziaknak hanem az sztk-beli teamnek fogok adni.


laboros hölgyek

szonográfus

doki asszisztense

doki

és az endokrinológus doktornőnek.


előre megveszem a bonbont v. desszertet becsomagolom kettejüknek képeslapba írok pár kedves sort és odaadjuk Nekik a 36. héten - legtöbbjükkel akkor találkozom utoljára-


virágot nem veszek. ha előre becsomagolsz pár ajándékot akkor a párod is beviheti Neked és utolsó nap odaadod mielött kiengednek benneteket. Ez lenne a leglogikusabb.

2011. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szülés után a csecsemős nővéreknek adtunk ajándékcsomagot (főleg bonbon, csoki volt benne). Párom hozta be az utolsó kórházban töltött napon, és ezt akkor adtuk oda nekik. Búcsúzás- és köszönetképpen.
2011. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mi is adtunk a csecsemősöknek!(egy csomó nivea krémet +dezodorokat+naptejet stb...nekünk ingyen volt mert a nagymama a niveánál dolgozik!)de szerintem küldd ki a férjed a piacra és egy csomó friss gyümölcsöt rakjon bele egy szép kosárba vagy tálba!
2011. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eszembe jutott még, hogy a védőnőnek szokás köszönő ajándékot adni? Tudom, hogy a baba 7 éves koráig lesz a védőnőnk, de én már most olyan hálás vagyok neki, hogy ennyire kedves hozzám és segítőkész. Mikor jönne ki jól, ha adnék neki valami kis apróságot?
2011. jún. 8. 14:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet neki is pl. névnapján v. év végén.


első v.

2011. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a szülésznőnek adtunk sütit, amit apa hozott be, mikor a megfigyelőben voltunk. csecsemősöknek nem adtunk, mert a szobatársam többet segített, de helye válogatja.
2011. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én annyit nem mondtam nekik viszlát. Egyszer találkoztam csecsemőssel mikor azt kérdezte: fel tudja egyedül is öltöztetni a babát, nem érek most rá. Ezért még a köszönömöt is túlzásnak éreztem volna, na meg az elköszönéssel sem akartam zavarni.

Én egyébként sem vagyok híve az ajándék(hálapénz)osztásnak, úgyhogy senkinek, semmit.

2011. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kávé,tea,pezsgő asszem. Anyu és a férjem vették és akkor adták oda,miután megszültem.Utólag azt mondom,h nagyon meg is érdemelték,mindenki nagyon kedves,rendes volt.
2011. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok híve a hálálkodásnak, de ha valaki kiemelkedően kedves és segítőkész, akkor elgondolkodom a fizetésén, és adok.

A szülésznő le sem tojt, úgyhogy semmit nem is kapott, pedig be volt készítve a 20.000 Ft.

Helyette a takarítónőnek adtuk oda, ő fogta a lábam, hívta a férjem, cserélgette a lepedőmet vajúdás közben, mindig jött, tud-e segíteni. És nem a pénzért, ez látszott rajta.

Két csecsemős nővér volt még, aki a szívén viselte a sorsunkat, ők 3-3000 forintot kaptak szintén hirtelen felindulásból.

2011. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

első szülésnél nem adtunk semmit, a baba végig velem volt, bár segítettek, ha szóltam, de úgy éreztem, semmi plusz dolgot nem tesznek értem, szóval végzik a dolgukat és kész. Mivel jól is volt a baba már 3.nap jöhettünk haza.

Viszont a kicsi 4napig volt infúzión, nagyon odafigyeltek rá, etették, sokat foglalkoztak vele, a dokik is és a csecsemősök is, így ők a kórházi egy hét után kaptak egy hatalamas szatyor csoki, kávé, tea stb. ajándékot, abból mindenkinek jutott. Úgy vettem észre, hogy amelyik babaval gond volt - azzal nagyon sokat foglalkoztak a dokik is, és sokkal jobban odafigyeltek rá a nővérek is. Mikor szültem kb 30 újszülött volt egyfolytában, de pl a gyerekemet névről ismerte az összes nővérke. Amelyik baba ügyes, nem szorul sok segítségre anyuka sem, mert mondjuk nem az első babáról van szó- azzal tényleg nem sokat foglalkoztak ők sem- de hát tényleg volt mit csinálniuk, én hálás voltam, hogy velünk ennyit foglalkoztak.

ÍGy úgy érzetem, szivesen meghálálnám a törödést egy kis ajándékkal.

2011. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!