Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nővéreknek adtok pénzt a...

A nővéreknek adtok pénzt a kórházban?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk szülésznőt, jó lesz nekünk az ügyeletes is, hiszen császározás lesz, inkább azt a 20-30 ezer forintot odaadjuk még plusszba a nőgyógyásznak és esetleg 500-500 Ft-onként a segítőkész nővéreknek.

Olyat is hallottam, aki ajándékkosarat csináltatott a nővéreknek és nem külön-külön adott pénzt.

Mi erről a véleményetek?


2010. júl. 18. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésnél az ágytársam császáros volt. Ő annak a nővérnek adott, aki lefürdette őt először. Nem tervezte ezt előre, de mondta, hogy nagyon kedves/rendes/alapos volt vele, ezért adott neki, azt nem tudom, hogy mennyit...
2010. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem adnék pénzt, de az ajándékkosár ötletét jónak tartom.
2010. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szülés után egy hétig voltam benn a kórházban. Az egy hét alatt annyi nővérke foglalkozott velem (és a legtöbb nagyon rendes volt) hogy elég sok pénzt kellett volna szétosztanom. :) Így én nem adtam senkinek. Egyébként nekem nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm.
2010. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nehéz volt a szoptatás az elején. Egy hétig voltam bent más miatt, de két csecsemős nővér volt, aki minidig segített mellre tenni a babám. Mindkettőnek vettem bonbont és az egyiknek, aki többet törődött velem, hogy ne legyen neki kellemetlen a csomagolásba rejtettem egy borítékba 2000 Ft-ot. Ennyit tudtam adni nekik, de ma is nagyon hálás vagyok, mert nélkülük nem lenne anyatejes a babám.
2010. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy megmaradt, olcsón vett ajándékunk; ilyen digitális cucc, ami mutatja az időt, a hőmérsékletet és egy pici digitális képkeret is van benne. Na azt adtuk a nővéreknek, a pultjukra.
2010. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem adnék, mert a munkáját végzi és azért fizetést kap. Szerintem egy hangos köszönöm elégnek kellene,hogy legyen. Az ,hogy az egészségügyben nem fizetik meg az embereket az én pár ezer forintomtól nem lesz megoldva. Viszont emberileg jobban megbecsültnek érezhetik magukat, ha tényleg személyesen megköszönöm vagy a főnökének is jelzem milyen lelkiismeretes az alkalmazott.
2010. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ÉN szülés előtt már 1 héttel bent feküdtem a kórházban, és a szülészetre szállásoltak el, mert a nőgyógyászaton nem volt hely. Nagyon szarul voltam lelkileg, féltettem a babámat és magamat is, az orvosból alig lehetett valamit kihúzni az állapotunkról. A nővérek rendesek voltak, sokat vigasztaltak. Összesen majdnem 2 hétig bent voltam, és szülés után is segítettek bármiben.

Hazajövetel után a párom vitt be egy ajándékkosarat a nővéreknek. Több kávé, tea, csoki, bonbon és cukorka volt bent.

2010. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is császáros voltam. Volt nálam több ezres is, hogy ha úgy adódna, de egyszer sem éreztem úgy, hogy bármit is tettek volna, amiért pénzt kellett volna adnom. Párom kérdezte is, hogy adtam-e, és csak akkor jutott eszembe ez az egész. Velem nem foglalkozott senki. Majd 2 napig nem is ettem, mert nem bírtam szinte mozogni, és a kórházi kaját nem ehettem (ételallergia), de a sajátomat, meg nem bírtam elérni. De ez csak egy példa. A szoptatásban sem segítettek, csak mindenbe beleszóltak.

Persze, ha valóban segítőkészek lettek volna, akkor lehet, hogy adok pénzt, de az sem biztos, mert nem nagyon vagyok ennek híve.

2010. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem adtam se a dokinak se a nővérnek pénzt. Nem mert ez a dolguk. Az államtól megkapják a pénzt.
2010. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!