Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kistarcsán fogok szülni...

Kistarcsán fogok szülni (tovább lent)?

Figyelt kérdés

3 éve külön élek a volt férjemtől, aki ismeretlen helyen van(most folyik a válóper), önkormányzati igazolásom van róla, hogy külön élünk, ha nem viszek házassági anyakönyvi kivonatot,(ugyanis a biróságon van), akkor kinek a nevére fog kerülni a baba? S a mostani párom nevére hogy kerül a kicsink?

Köszönöm a válaszokat


2011. jún. 4. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a férjed nevére,mivel még nem vagytok elválva,függetlenül attól,hogy már folyamatban van a válás!Lehet rosszul tudom!De menjél be az önkormányzathoz és az anyakönyvvezető tud neked tanácsot adni!
2011. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy már 2 éve a leánykori nevemet viselem, akkor is a "volt" férjem nevére kerül a baba?
2011. jún. 5. 07:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Először apaság megszüntetését kell kezdeményezni, ehhez kellesz te és a férjed is, ha ez megvan a bíróságon, akkor tehet csak a mostani párod apasági nyilatkozatot.

Más esetben a férjed nevére kerül a gyerkőc.

2011. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az apaság megszüntetése nem fog menni, mivel ismeretlen helyen tartózkodik már 3 éve, pontosabban még lakcime sincs sehol, lehet már nem is él, a biróságnak az ügygondnoki dijat befizettem, hogy legyen alperes,májusban nem választottak még el, de szept. 27.-én lesz a köv. tárgyalás. Utána össze is házasodunk a mostani párommal. Majd ha megszületik a baba(július végén), akkor úgy tudom a gyámhivatalnál kell kérni a családi állapot rendezését, ez 2 külön per, s ilyenkor a válást felfüggesztik, vagy ilyenkor mit csinálnak?
2011. jún. 6. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ilyen esetben meg gyorsítják a válást,de lehet hogy nem így van.

Érdeklődj utána!

2011. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem gyorsitják meg sajnos, kértem már soronkivüliséget, meg mindenfélét, de hát hiába. Akkor már összeházasodtunk volna májusban, de le kellett mondani erről, pedig megpróbáltuk már mindenhol. Igy akkor marad a pereskedés sajnos
2011. jún. 6. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!