Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora az esélye, hogy én is...

Mekkora az esélye, hogy én is nehezen fogok szülni?

Figyelt kérdés
Anyai nagymamám és anyukám is rettenetes nehezen szült, 20-40 órás vajúdással... vajon ez örökölhető adottság, vagy csak véletlen? Én úgy megyek neki, h hipp-hopp túl leszek rajta, de azért bennem van a para.. 34 hetes vagyok.
2011. máj. 24. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem örökölhető. Nagymamám nagyon nehezen szülte anyukámat és nagybátyámat is. Anyukám viszont pár óra alatt végzett mindkettőnkkel. Ne izgulj, az nem segít! :)
2011. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
biztos örökölhető, de nincs ilyen szoros összefüggés. inkább pozitívan indulj neki és akkor biztos könnyebb lesz.
2011. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki nehezen szült anyai ágon. Nem tudom, hogy ez örökletes, de sajna nálunk így volt. Viszont ez nem mindenkinél van így, és simán előfordulhat, hogy te könnyen fogsz szülni.
2011. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jól állsz a dolgokhoz és az már fél siker. Anyukám 17 órát vajúdott velem, nekem az első fájásoktól számítva 5 óra alatt megszületett a babám. Én is úgy álltam hozzá, hogy könnyű, gyors szülésem lesz, és hogy a magzatvíz csak a kórházban fog elfolyni. Hát maradjunk annyiban, hogy gyors volt.

Könnyű és gyors szülést kívánok Neked!

2011. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Anyának szörnyű élmény volt a szülés, borzasztóan megszenvedte, mire megszülettem.

Nekem szűk 6 óra vajúdás után született meg a kislányom, és azt nem mondom, hogy nem fájt, de csupa pozitív érzéssel gondolok vissza rá. :-)

2011. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia

Anyukám nagyon nehezen szült minket. Mindhármunkkal nagyon lassan szült.

Két nővérem mikor szült, akkor egyik sem tágult, fájásgyengeség miatt császározták őket. Én tök parával készültem.

1 óra alatt megvolt a lányom természetes úton 4,5 kilóval :-D

2011. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nincs így :) Nálunk apai, és anyai ágon kivétel nélkül mindenki majdnem belehalt a szülésbe. Gyerekkkorom óta hallgattam a rémesebbnél rémesebb történeteket a szülésről, hogy kibírhatatlan, meg hogy bele kell halni stb. Aztán az első babámat úgy szültem meg, hogy nem éreztem SEMMIT (!). Pocakkeményedéseim voltak, csak szabályosak, ez volt a vajúdásom. 18 óráig tartott, de igazából nem viselt meg.

Második babámat két hete szültem. Ő 15 perc alatt kibújt, lényegében két fájásom volt, ami erős volt, a többi az meg szintén pocakkeményedés, csak egy kicsit tovább tartott mint normál esetben. Szóval az hogy a rokonaid hogyan szültek, az nem jelent semmit :)

Amúgy én az én családomnál ezt annak tudom be, hogy régen nem volt divat felvilágosítani a kismamákat, max ijesztgetni, aztán szerencsétlenek mire szülőszobára kerültek, már annyira paráztak, hogy a vérvételtől is majdnem meghaltak.A félelem ugyanis növeli a fájdalomérzetet, plusz fogalmuk nem volt mi fog velük történni.

Te már alapból előnnyel indulsz, mert nagyjából tudod mi fog történni. A lényeg, hogy csak pozitívan állj hozzá :) Az rengeteget segít :)

2011. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyukám könnyen megszült mindhármunkat,nekem 53órás keserves vajúdás után császárral született meg a babám!
2011. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy legyen egy negatív válasz is...sajnos nekem is nagyon nehezen szültek az őseim,de én is nagyon bíztam benne,sőt arra készültem hogy hipp-hopp kint lesz a baba.Háááát nem lett.Rettenetesen nehezen tágultam.Viszont végig az volt bennem hogy az anyáim is túl élték,én is túl fogom.Persze tudat alatt sejtettem hogy nagyon nehéz lesz,és így készítettem is magam rá...

Igaz a szülés végén már könyörögtem a császárért,de össze teszem a két kezem hogy nem vittek a műtőbe.

A szülésem 26 órán keresztül tartott,de százszor végig csinálnám egy ilyen kis angyalért,mint a lányom.

Ne félj a szüléstől,annak a babának vagy így,vagy úgy de ki kell jönnie!!:):)

Szép napot!

2011. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkenek a választ, remélem, hogy nálam "változik a sors útja" és legalábbis nem lesz nagyon nagyon nehéz!!!
2011. máj. 25. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!