Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A tobbedik szules (vajudas)...

A tobbedik szules (vajudas) is ugyanolyan fajdalmas?

Figyelt kérdés
Esetleg rovidebb? Mert nekem a vajudas az hosszu volt es nagyon fajdalmas..
2011. máj. 23. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A vajúdás általában rövidebb, de a rövidség nem egyenlő azzal, hogy kevésbé fájdalmas:-(((
2011. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnél másfél napot vajúdtam, fájdalmasnak éreztem. A másodiknál 10 és fél órát vajúdtam, alig-alig fájt. A harmadik összesen 2,5 óra alatt jött a világra, iszonyatosan fájt. ja és ő volt a legkisebb!
2011. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok, az első.

Azt azért hozzátenném, hogy 3x szültem, és egyre könnyebben ment a dolog:-)))

Az elsőnél nagy volt a félelem

A másodiknál már tudtam, mire számítsak

A harmadiknál már a szülésznőre is tudtam figyelni, és ment pikk-pakk:-)))))

2011. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben eset függő,hogy ki meddig vajúdik,milyen erősen.

Az első csak kipottyant,a második kicsit rázósabb volt,mert nem akart megrepedni a magzatburok,pedig már teljesen ki voltam tágulva. Az első 1:57 perc volt,a második 3 óra.

Az utófájások a 2-nál viszont már fájdalmasan érezhetőek voltak,míg az elsőnél halványan sem éreztem egyet sem.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,24 h. km.

2011. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Már megint az első vagyok.

Ma 18:05-es, irigyellek az első miatt, nekem az első egy egész műszak volt: 8 óra + a kitolás, a második 6 a harmadik 4 (és végre sikerült gátvédelemmel, metszés nélkül!). És az utófájások egyre rosszabbak, a 3.-nál szó szerint a könnyeim potyogtak minden egyes szopinál + méhösszehúzó injekcióknál is:-(((

Szóval kedves kérdező, összességében ha mindent összeadok, és nemcsak a vajúdást meg a szülést, kb ugyanannyi "fájdalomadagra" jön ki. De ez a világ legédesebb fájdalma, ha a baba egészséges és időre érkezik:-

)))

2011. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom tudom hogy a legszebb dolog csak igy a vegen hogy egy ket hetem maradt hatra minnel tobbet gondolok a szulesre. Elso babammal nem feltem eggyaltalan, nem tudtam mitol kene..most azert felek kicsit. Elso babam tulhordtam, este 9-tol reggel 7ig vajudtam fajdalom csillapito nelkul es egybol 2 perces fajasokkal. Akkor kibirhatatlannak tunt es mikor megszuletett a lanyom elfelejtettem..csak azert remenykedem hogy ha ugyanolyan fajdalmas is csak rovidebb lenne..
2011. máj. 23. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
.
2011. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A 2. nekem könnyebb volt.Vagyis jóval gyorsabb,de a legkeményebb fájásokkal indult a szülés.Edát kaptam,a tolófájások alatt is pihegtem,fájt úgy is azért,éreztem ahogy elindul a méhemből a kis test.Egészen más volt,TELJESEN MÁS.Kibírható,én mindkettőt úgy tudtam elviselni,h csukott szemmel,mélyeket lélegezve,mozdulatlanul koncentráltam a fájásra.Csak nagy levegő lassan be,lassan ki.Ez rengeteget segített,mert először kapkodtam a levegőt meg görnyedtem,de úgy csak rosszabb volt.Vajúdni meg előrehajolva,csípőt ringatva.Ez is sokat enyhít.Aztán jött a burokrepesztés és ágyhoz voltam kötve.
2011. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismét az első vagyok. Tudom miről beszélsz az egybőli kétperces fájásokkal... Az első nekem is olyan volt, indították mert megrepedt a magzatburok és elfolyt a víz. Felfektettek az ágyra és nyomatták az oxitocint, nem volt idő még levegőt venni se 2 fájás között, nemhogy koncentrálni a levegővételre és "légzőgyakorlatokat" csinálni!!! És mindezt hanyatt fekve mindenféle kütyüvel a hasamon (12 éve még oldalra sem fordulhattál ha bekötötték az infúziót, nemhogy sétálni!) Hááát, úgy még a menstruációs görcsöket se lehet kibírni, szerintem.

Na ehhez képest a 2. egy álom volt, ott a kitolás volt nehezebb. De most már megengedik (legalábbis ahol én szültem) hogy labdára ülve vajúdjál, zenét hallgathatsz, ihatsz, ...

A 2.nál és a 3.nál is kaptam infúziót fájásgyengeség miatt, de nem voltak egybefájásaim, csak a végén:-))))

Úgyhogy ne félj!!! Különben is a félelem + a fájdalom csak egymást generálják. Lazíts és nem agyalj:-)

2011. máj. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A "potyogtatós" vagyok.


Nekem az utolsó fél óra volt kemény,amikor a doki azt mondta,hogy csak keménykedek,ezért nem mehetek a szülőszobába. Pedig ha akkor beengedett volna... cirka fél óra perces fájásoktól kímélt volna meg- mert a magzatburok nem repedt meg magától,azt akkor repesztették meg,mikor végre mehettem a szülőszobába.

Ahol én szültem,ott kissé maradiak. Állítólag 2 éve amikor ott voltam,tervben volt egy alternatív vajúdó részleg-egyébként a szülőszobában kellett fekve vajúdni. Ezért szeretnék egyszer itthon szülni,úgy,ahogy jól esik-és nem úgy,ahogy előírják. De nem tehetem meg,hogy itthon hozzam világra a csemeténket-kivéve ha olyan gyors lesz,hogy nem ér ide a másik utcában levő mentő.

Az utófájásoktól félek nagyon,mert az már a 2.-nál is érdekes volt. Szerencsére egy-egy nővérke normális,és ha kell,hoz fájdalom csillapítót.


Üdv Mindenkinek! (2gyermekes,24 heteske voltam)

2011. máj. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!