Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elkerulheto a gatmetszes elso...

Elkerulheto a gatmetszes elso szulesnel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

vallaljak az orvosok nelkule az elso szulest? Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de en szeretnem elkerulni.

20 hetes kismama


2009. márc. 11. 14:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ELnezeset...Elkerulheto....? akartam irni.
2009. márc. 11. 14:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első szülésnél volt gátmetszés. De már okosabb vagyok. Mivel a szülésznő vág, én most fogadni fogok egy szülésznőt, aki a szülésem alatt végig velem lesz. És vele megbeszélem ezeket a dolgokat. És a kérdésedre a válasz: természetesen elkerülhető a gátmetszés. Kérheted! De szerintem szülésznővel beszélj ez ügyben.
2009. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki vágott, nem a szülésznő és a mi kórházunkban köztudott, hogy szinte minden első szülő nőt metszenek. Ha nem metszenek lassabban megy a szülés, nyilván hogy kíméljék a gátat. Igazából nekem nem volt semmi gondom vele, persze utána fájt, de a tolófájásaim eléggé legyengültek a végére, inkább az volt nálam a lényeg, hogy végre ki tudtam nyomni az én drága babámat :). Könnyű szülést!
2009. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Biztos elkerülhető,bár érdemes belegondolni,h pl.az én 35 cm-es fejátmérővel született Babám különben hogy "fért volna ki kényelmesen"?:-)bár fáj utána a varrás,hamar meggyógyul,s minden a "régi lesz":-)

Én azt is hallottam,h azért érdemes vágni,mert különben szakadhat a nyomásra:-(akkor már inkább vágják....

Egy 9 hónapos kicsiFiú Anyukája

2009. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
gatvedelem az fontos, nekem kb 2 centis vagast csinaltak, mert kulonben repedtem volna, ami sokkal rosszabb.
2009. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Persze, elkerulheto. Bar en kulfoldon lakom, de itt szinte soha senkit nem vagnak :).(Nagyon minimalissal rovidebb igy is a kitolasi szakasz, de hat gondolhatod milyen kulombsegek vannak a ketto kozott.)

Csinald a tornat es a gatmasszazst olajjal, kb. 32-34 hettol, es mindenkepp beszelj elotte szulesznovel v. orvossal h. te GATVEDELEMMEL szeretnel szulni. (Ha nagyon repednel v. valami, akkor meg mindig vaghatnak, de ha nem muszaj, akkor sztem. ,sem kell, eri eleg fajdalom az anyakat ilyenkor.)

2009. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Tök normális, hogy el szeretnéd kerülni, engem kilel a hideg ettől a témától. 2 babát szültem, a másodikat 36-os "mérettel" és több, mint 4 kilósan, de semmi gondom nem volt. Fontos a jó szülésznő, aki úgy gondolkodik, mint Te.

Fel kellene venned a kapcsolatot bábákkal, dúlákkal, ők nagyon jól el tudják mondani, mennyire nem is szükséges a gátmetszés, csak igazán indokolt esetben.

Teletömik a nők fejét sok rémtörténettel - így repedsz, úgy repedsz, meg a méhed 40 évesen kilóg majd. Baromság!

Ne hagyd magad! ( én sem tettem)

Könnyű és szép szülést kívánok!

2009. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! en is kulfoldon elek es itt is szultem. Itt sem vagnak. Elso babam volt, komplikaciomentes szulessel, vagas nelkul. Nagyon gyorsan regeneralodtam szules utan.
2009. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én gátvédelemmel szültem, de aztán elkerülhetetlen volt a vágás. Másnap kicsit fájt a helye, de a 6 hetes kontrollon már a helyét sem lehetett látni.

Üdv 3 hós kislány anyukája

2009. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen!!!Nekem nagyon nehez szulesem volt, a babam sem volt epp picike 3600g, de gatmetszes nelkul sikerult megszuletnie. Egyaltalan nem torvenyszeru, hogy vagjanak, de orvosfuggo is.Az enyem mindent a leheto legtermeszetesebb modon csinalt. 16 orat vajudtam, mas mar megcsaszarozott volna, de O biztatott, hogy meg tudom csinalni, es tenyleg sikerult. Megszenvedtem, de hidd el MEGERI!!:)

3 honapos kisfiu anyukaja

2009. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!