Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent az hogy, , tejbelöv...

Mit jelent az hogy, , tejbelövellés"?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor beindul rendesen a szülést követően a tejcsi! Már szülés előtt is van általában a mellben de csak a szülést követő pár napon lesz rendesen!
2009. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az a dolog, amire én szülés után öt hétig vártam, de nem történt meg.

Amikor úgy igazán megindul a tejtermelődés, feszes, kemény, duzzadt mellekkel ébred az anyuka és a tejadó reflex is bekapcsol, tehát vagy szoptatás, fejés közben, illetve van akinek csak spontán babasírásra, vagy a telítettségtől több járatból spriccel a tej, vagy ha nem is spriccel, de jön, folyik és nem csak úgy, mint mondjuk az előtej esetében.

Amikor szüléskor leválik a placenta, akkor kezd el egy hormon termelődni, ami ezért felelős. Ha a baba szülés után egyből cicire kerül, akkor ez még intenzívebb lehet és még hamarabb megérkezhet a tej.

Kinek mikor történik meg, van akinek szülés után 1-2 napon belül, van akinek 4-5 nap múlva, van, akinek meg soha (például nekem).

2009. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, előttem nagyon jól leírták, még annyit fűznék hozzá, hogy ilyenkor az ember teljesen a hormonjai hatása alá kerül, ami igencsak kihat a hangulatra. Nekem sírhatnékom volt, és tiszta bolond voltam, pedig semmi okom nem volt rá. Szerencsére ez 1-2 nap alatt rendeződött.

Fontos, hogy tejbelövelléskor masszírozd a melledet, és fejjél, ez nagyban segíti a későbbi sikeres szoptatást.

2009. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, azzal egészíteném ki, hogy nyers mellett még ne fejjél, csak belövelltet. baba viszont "éjjel nappal" rajta lehet, hogy a kolosztrumot maradéktalanul kiszophassa.

Ha a kisbaba rögtön szülés után szophat, a begyulladás veszélye is csökken.

Jó babázást!

2009. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!