Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan fájdalomcsillapítás...

Van olyan fájdalomcsillapítás ami hat a tolófájások alatt? 4. babámat várom és míg a vajúdásokat jól viseltem a kitolási szak egy "rémálom" volt. Esetleg kifejezett kérésre végeznek gátmetszést?

Figyelt kérdés
2008. febr. 14. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy Szülészeti tankönyvben azt olvastam, hogy kitolásnál állítólag van valamilyen gázzal történő fájdalomcsillapítás, de azért kérdezd meg a dokidat! Boldog babavárást!
2008. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gázos fájdalom csillapitásrol hallottam én is,de állitolag nem jo. Iszonyatosan nagy hányingert csinál. De szerintem szervezettöl függ.
2008. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon van. A gázt meg már úgy tudom, nem is használják. Az a gerincbe adott fájdalomcsillapító nem hat a tolófájásnál, ott muszáj is érezni a dolgokat. Gátmetszést csinálnak, általában nem is kell kérni. Nekem is csináltak, pedig nem kértem, ez alap. Inkább azt kell kérni, hogy ne csináljanak. Legalább is nálunk ez a tendencia. De hátha már a 4.-nél könnyebb lesz.
2008. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én epidurálist kaptam szülés előtt 1 órával,segített a tágulásban is és meggyorsította a folyamatot. A kitolásnál sem éreztem nagy fájdalmat, csak akkor volt feszítő érzés amikor a feje már kint volt. Első babám és 4-5 tolásra kint volt, bár az "szerencse" kérdése, hogy az epidurális kitart-e a kitolásig. Nekem is azt mondták nem adnak még egyet, ha elmúlik a hatása. Szerencsém volt és még a varrást és a placenta leszedését sem éreztem.
2009. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!