Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyebben szül akinek szélese...

Könnyebben szül akinek szélesebb a csípője?

Figyelt kérdés

Igaz ez, vagy csak "mende-monda", ahogy sok más...?


Már van egy gyerkőcöm, de vele császároztak. Ma azt mondta a doki, hogy még csinálnak majd uh-al, egy súlybecslést, mert ha nagy lessz a babám, akkor valószínű, hogy most is műtét lessz. Nem szeretném!

34hetes


2009. márc. 2. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A medencének az mérete kivülről nem látható,ami a szülőcsatorna.A szülés beindulása után derül ki milyen tágulási képességgel rendelkezzel.A dokim azt mondta,hogy ő szerinte a hosszú combú nők szülnek könnyen,de ez nincs tudományosan alátámasztva.A súlybecslés után csak a relativ nagy téraránytalanságra tudnak támpontot adni:pl:150 cm-es nő tuti nem tud egy 4 kg-os gyereket megszülni!!Én első gyerekemet császárral szültem,másodikat simán.Összességében az első kevésbbé fájt,a másodikban szülhettem!Egy a fontos a baba egészséges legyen!Feleslegesen nem császároznak!
2009. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Picit vitatkoznék az első hozásszolóval. Én 150 cm vagyok, és szültem egy 3890 grammos babát. Igaz, nagy gátmetszésem lett, de szerencsére nem repedtem.
2009. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is hallottam, ezzel nyugtatom magamat. Nem vagyok terhes, de már nagyon várnám a babát. Szerintem az is segít, ha beképzeled magadnak, az ilyesmi nem árthat
2009. márc. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
első hozzászóló vagyok.1.már szült császárral,2.kivétel erósiti a szabályt!
2009. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem széles csípőm van, mégis császár lett a vége, mert annyira nem tágultam. Van egy 45 kilós barátnőm, akinek olyan a csípője, mint egy 15 éves kamasz fiúnak, ő pedig 3 óra alatt simán szült. Szóval erre szerintem nem lehet alapozni.
2009. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a dokimtól hogy aki vékonyabb testalkatú, az könnybeben szül természetes úton, mert a szülöcsatona is párnásabb, ha az embernek van sok súlyfeleslege! akinek viszont nincs annak ott bent sem olyan párnázott, és igy könnyebben szül!
2009. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A magam példájából kiindulva sem igaz a mende-monda.. hossszú combú vagyok (valaki itt előttem írta), 170 cm, hátulról nem is látszott hogy terhes vagyok, nem voltam soha az az ősi női típus. Babám 3950 grammal és 57 cm-rel született hüvelyi úton. Büszke vagyok nagyon magunkra, pedig a családban senki nem bízott benne, hogy sikerül császár nélkül megszülni, pont a vékonyságom miatt...aztán mégis :). Könnyű szülést kívánok!!!
2009. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Hát majd kiderül, hogy mi lessz. Fiammal farfekvés miatt volt császár, de akkor is "beszólt" egy szülésznő -Már nyugdíj mellett dolgozott-, hogy: "Széles a csipője, megtudja maga simán is szülni!"

Na még jó, hogy nem ő döntötte el, mert úgy volt elhelyezkedve a kicsim, hogy nem ment volna simán...

Én amúgy 176cm vagyok, erős testalkattal.

2009. márc. 2. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy magas nők általában gyorsabban szülnek, de ez nem szentírás. Inkább genetika, ha anyukád könnyen szült, te is úgy fogsz.
2009. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Anyukámnak mind a 3szülése könnyü volt:)

2009. márc. 2. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!